Sobota 19-01-2019, imieniny Henryka, Mariusza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Niespodzianka na listach lewicy

 
Elbląg, Niespodzianka na listach lewicy Działacze lewicy tuż przed złożeniem listy z podpisami w Krajowym Biurze Wyborczym (fot. RG)
Rek

Władysław Mańkut wystartuje z drugiego miejsca listy Zjednoczonej Lewicy w wyborach do Sejmu w okręgu elbląskim. Jedynkę otrzymała mieszkanka... Szczecina. Do Senatu koalicja kandydata nie wystawi, ma poprzeć jedną osób z innego ugrupowania.

Przedstawiciele Zjednoczonej Lewicy, czyli połączonych sił Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Twojego Ruchu, Zielonych, Polskiej Partii Socjalistycznej i Unii Pracy przyszli dzisiaj do Krajowego Biura Wyborczego w Elblągu, by przekazać listę kandydatów do parlamentu w naszym okręgu.
     - Mamy w sumie 7 tysięcy podpisów pod listą do Sejmu i 3 tysiące podpisów za kandydaturą do Senatu, a więc więcej niż wymaga tego prawo. Nie mieliśmy problemów z ich zebraniem, czego dowodem jest to, że składamy je kilka dni przed terminem – tłumaczył Władysław Mańkut, elbląski polityk SLD, były senator i wojewoda elbląski, który znalazł się na drugim miejscu na liście do Sejmu. Jedynką została Małgorzata Prokop-Paczkowska, działaczka Twojego Ruchu ze... Szczecina, jedna z liderek Ruchu Kobiet. Co ciekawe, Zjednoczona Lewica nie wystawi w okręgu elbląskim kandydata na senatora, o mandat ale w okręgu ostródzko-iławsko-działdowskim będzie się ubiegał Marcin Nowak.
     - Dwie siły polityczne, PiS i PO, mają zdecydowanie większe szanse na mandat senatorski w okręgu elbląskim, w związku z tym finansowanie kampanii naszego komitetu byłyby nieuzasadnione ekonomicznie. Ordynacja wyborcza do Senatu praktycznie nie daje szans innym kandydatom. Kiedy były dwa miejsca senatorskie w okręgu, szanse były inne. To także wyjaśnia, dlaczego jesteśmy przeciw jednomandatowym okręgom wyborczym do Sejmu, bo działoby się dokładnie tak samo – mówi Władysław Mańkut, który zapowiedział, że Zjednoczona Lewica udzieli w okręgu elbląskim poparcia kandydatowi do Senatu z innego ugrupowania. Któremu? - Trwają jeszcze dyskusje na ten temat – dodał Władysław Mańkut.
     
     Lista Zjednoczonej Lewicy do Sejmu (okręg elbląski)
     
     1. Małgorzata Prokop-Paczkowska – Szczecin
     2. Władysław Mańkut – Elbląg
     3. Bronisław Mazurkiewicz – Działdowo
     4. Leszek Klonowski – Ostróda
     5. Grażyna Kłodnicka – Iława
     6. Grzegorz Zawadzki – Bartoszyce
     7. Magdalena Tuńska - Działdowo
     8. Gabriela Nowak – Działdowo
     9. Michał Kamiński – Nowe Miasto Lubawskie
     10. Artur Poddubiuk – Orneta
     11. Artur Kwaśniewski – Kisielice
     12. Joanna Jaszczyk – Działdowo
     13. Paweł Wojciechowski – Kisielice
     14. Grażyn Jóźwiak - Orneta
     15. Grzegorz Kastrau – Ostróda
     16. Wincenty Przyborowski - Braniewo
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia klasyczna
Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia inna niż inne
Kuchnia nowoczesna II