UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nieuchronność mandatu

Elbląg, Nieuchronność mandatu

Po trzech latach pracy w środę 6 lipca Parlament Europejski przyjął dyrektywę wprowadzającą ułatwienia w transgranicznym egzekwowaniu prawa dotyczącego bezpieczeństwa drogowego.

Wprowadzenie nowych przepisów umożliwi ściganie przestępstw i wykroczeń drogowych niezależnie od tego, w jakim państwie UE zostały one popełnione, i niezależnie od tego, w jakim państwie zarejestrowany jest pojazd, z udziałem którego doszło do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia. Nowe regulacje, oprócz wprowadzenia narzędzi do skutecznego egzekwowania prawa, pełnić będą rolę prewencyjną, skutkującą wzrostem świadomości kierowców poruszających się po terenie UE o nieuchronności kary za naruszenie prawa w każdym z państw członkowskich.
     Dyrektywa przewiduje dla państw członkowskich 2-letni okres na transpozycję przepisów dyrektywy do krajowego porządku prawnego.
     Dyrektywa została przyjęta dzięki wycofaniu przez Grupę Porozumienia Liberałów i Demokratów na rzecz Europy poprawki dotyczącej tzw. „tabel zbieżności”, które były jedną z kwestii spornych między PE i Radą.
     W przeddzień głosowań w Parlamencie Europejskim do deputowanych apelował w imieniu Rady UE minister Cezary Grabarczyk: – Ta dyrektywa to wyraz troski o bezpieczeństwo naszych obywateli-użytkowników ruchu drogowego. I bardzo ważne jest, aby to porozumienie, które tak trudno było wypracować w trilogu, został doprowadzony do szczęśliwego końca.
     Było to pierwsze wystąpienie ministra Cezarego Grabarczyka, jako reprezentanta Rady UE, po objęciu przez Polskę Prezydencji w Unii Europejskiej.
     Minister zachęcał, aby ze względów proceduralnych nie zaprzepaścić wypracowanego w trilogu kompromisu. Przekonywał, że polska Prezydencja będzie dążyła do rozstrzygnięcia kwestii tabel zbieżności w sposób całościowy.
Justyna Mosoń, rzecznik Prezydencji
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Drogi budować tępaki i autostrady robić bez ograniczeń prędkości jak w Niemczech durnie !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Awers(2011-07-07)
 • Bez ograniczeń? Żeby jeszcze więcej durnych Polaków na drogach ginęło?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  M-a(2011-07-07)
 • Samochody są po to, żeby przemieszczać się nimi szybko i wygodnie. Żadne ograniczenia nie podniosą bezpieczeństwa tak, jak dobre drogi. Jak ktoś ma do przejechania 300-400 km, a wlecze się za jakąś zawalidrogą, co to jest panem szosy i nie zjedzie na pobocze, 40-60 km/h, to nic dziwnego, że w pewnym momencie nerwy i brawura uderzają mu do głowy i wyskakuje na trzeciego. Zobaczcie co robią nasi rządzący, sygnał, obstawa i środeczkiem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  czub(2011-07-07)
 • 40-60 km? lekka przesada; / ten kto ma ponad 150 koni pod maską uważa za zawalidrogę tego kto jedzie 100-120km/h i wyprzedza na trzeciego!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  M-a(2011-07-07)
 • PS. Dla niedoinformowanych wszystkowiedzących - w Niemczech już od jakiegoś czasu mówi się o ograniczeniu prędkości na autostradach do 130 km/h (dziś możecie zobaczyć tam takie kwadratowe niebieskie tabliczki z białym "130" w środku - póki co to tylko sugestia dla kierowców) - to wystarczy za komentarz do powyższych. PS. Poza bezpieczeństwem chodzi też o oszczędność energii, bo jazda autem powyżej 100-130 km/h to bezsens z perspektywy zużycia paliwa. ehh. .. ileż to głupot można się naoglądać w komentarzach. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Kierowca bombowca(2011-07-07)
Reklama