Środa 19-12-2018, imieniny Dariusza, Urbana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

„Niezapominajka” będzie mogła przyjmować pensjonariuszy

Dom Pomocy Społecznej „Niezapominajka” przy ul. Toruńskiej, mimo wolnych miejsc, nie mógł przyjmować pensjonariuszy. Na jego stałą działalność zgody nie wydał bowiem wojewoda. Twierdził, że ośrodek nie spełnia wymaganych standardów. Spełnia – Naczelny Sąd Administracyjny zakończył spór urzędników.

Wojewoda warmińsko-mazurski – powołując się na zapis w ustawie – wskazał, że dyrektor DPS Marek Gulda nie ma 3-letniego stażu pracy w pomocy społecznej. Z tego powodu odmówił elbląskiej placówce wydania świadectwa standaryzacji. A bez niego nie mogła ona przyjmować pensjonariuszy.
     Samorząd Elbląga twierdził natomiast, że skoro dyrektor Gulda przez wiele lat był komendantem hufca ZHP, pracował też w Powiatowym Urzędzie Pracy, to można zakwalifikować to jako kierowanie placówką pomocy społecznej.
     Wojewoda sporną sprawę skierował do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. I minister przyznał mu rację. Elbląg z kolei o rozstrzygnięcie zwrócił się do Sądu Administracyjnego. Sąd wydał wyrok przychylny władzom miasta, ale wtedy minister złożył wniosek o kasację tego wyroku.
     - Miasto Elbląg spełnia wszystkie określone przepisami wymagania dotyczące standardów, aby otrzymać zezwolenie stałe na prowadzenie Domu Pomocy Społecznej „Niezapominajka" przy ul. Toruńskiej – informuje dziś (27 października) Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Elblągu. - Naczelny Sąd Administracyjny oddalił w całości skargę kasacyjną Ministra Pracy i Polityki Społecznej, który zaskarżył wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w tej sprawie. W związku z powyższym wojewoda warmińsko - mazurski ma obowiązek wydania zezwolenia stałego na prowadzenie placówki, co rozwiąże problem przyjmowania nowych pensjonariuszy w DPS przy ul. Toruńskiej.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • A skąd ten Gulda tam się wziął???? To niemożna go wywalić i przyjąć kogoś kto ma kompetencje a nie znajomości????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ,.,.,.(2010-10-27)
 • Utrzymanie stanowiska było ważniejsze od dobra wielu starszych ludzi!!!!! Głosujmy na miłościwie nam panującego pana prezydenta to jeszcze nie raz nas zaskoczy. Kolesie mu ważniejsi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  niezapominający(2010-10-27)
 • Prezio jak zwykle swojego wepchnął. Wstyd Prezio.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-10-27)
 • Tylko w sumie gdzie by się biedak podział po wyborach jak by go wywalili??? Jak on umie być tylko dyrektorem. ; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  fityl(2010-10-27)
 • Jest to kolejny przykład na to jak niekompetentni są ministrowie i wojewodowie z nadania PO.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-10-27)
 • Pan Marek Gulda jest właściwą osobą na właściwym stanowisku. A ci co tylko umieją opluwać, nie powinni się wypowiadać. Oby więcej było takich ludzi jak Pan Gulda.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-10-27)
 • Pan Dyr. Gulda to wzór Dyrektorów. Stworzył piekną placówkę dla ciężko chorych starszych ludzi. Posiada ogromną wiedzę i tak samo ogromne serce. Cieszę się, że będą przyjęcia, bo obiekt jest wspaniale wyposażony a i pracownicy zatrudnieni w Niezapominajce są bardzo oddani chorym, widzę to na co dzień będąc u swojej mamy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  H.S(2010-10-27)
 • Ludzie!!!!! Zastanówcie ile kasy wydali podatnicy na te prawne przepychanki. Żadne sądy nie robią nic za darmo. Sądy te pewnie pożarły parę rocznych kosztów utrzymania dla pensjonariuszy Naprawdę wstyd.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Wolfram(2010-10-28)
 • A ja bym raczej powiedział "ZAPOMINAJKA" - ODDAĆ STARUCHA I ZAPOMNIEĆ !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-10-28)
 • Nie znam Cię, Dyrektorze, ale pozdrawiam i gratuluję. Bogdan Kuśmierczyk (z branży).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-10-28)
 • Gratulacje dla pana dyrektora-na pohybel cmokom z Olsztyna-to nie nasze wojewodztwo wiec i wojewoda nas nie rusza.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-10-28)
 • Nie jestem zainteresowany, ale gratulacje dla "sprawiedliwego wyroku ".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-10-28)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

RTV + SZAFA
Kuchnia klasyczna
Kuchnia inna niż inne
Kuchnia nowoczesna