UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nikt nie chce wskazać kierunku zwiedzania

 
Elbląg, W Elblągu jest wiele zabytków wartych zobaczenia
W Elblągu jest wiele zabytków wartych zobaczenia (fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl)
Reklama

Trzy ścieżki dydaktyczne na terenie Elbląga chcą wytyczyć miejscy urzędnicy. Elblążanie i turyści mogliby zwiedzać nasze miasto śladem form przestrzennych, zabytków Starego Miasta i elbląskich parków. Niestety, nikt nie chce tych ścieżek oznakować. Kolejny przetarg został unieważniony, bo nie wpłynęła żadna oferta.

W ramach całego projektu pn. „Utworzenie ścieżek dydaktycznych na cele turystyczno-rekreacyjne w Elblągu” w 2019 r. mają być wytyczone trasy o łącznej długości 16 km, na których zostanie oznakowanych 69 obiektów.
       I właśnie o oznakowanie teraz chodzi. Zakres zamówienia obejmuje m.in. dostawę 14 tablic wraz z montażem we wskazanych lokalizacjach miasta, 18 tabliczek szklanych wraz z montażem na obiektach Starego Miasta, 11 nowych słupków do znaków, 142 znaków kierunkowych na terenie miasta, 5 ławek weneckich, które staną na terenie starówki oraz 4 automatów z karmą dla kaczek do parków Dolinka i Traugutta. Odbyły się już dwa przetargi, ale nie ma chętnych na dostawę oznakowania i wyposażenia ścieżek. Co dalej? Kiedy zostanie ogłoszony kolejny, póki co, nie wiadomo.
       Wiadomo natomiast, że szykują się kolejne zmiany na turystycznej mapie miasta. Ma bowiem jeszcze powstać aplikacja multimedialna na temat elbląskich zabytków, form przestrzennych i parków - w języku polskim, angielskim i niemieckim. Dodatkowo, w ramach projektu, modernizacji doczeka się siedem elbląskich form przestrzennych. Zostaną wypiaskowane i pomalowane, renowacji poddane zostaną także cokoły form, a trzy z nich wytypowano do oświetlenia - to formy Henryka Berlewiego oraz Ewerdta Hilgemanna z 1986 i 1987 roku, zlokalizowane bezpośrednio przy Galerii EL.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Komuch niech oprowadza. Zdrówka złapie, ciśnienie z mordki zejdzie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 1
  hd(2019-03-05)
 • Bo sie po prostu tutaj nikomu nie chce, miasto wymiera, nikt nic nie robi, starówka w ogóle nie żyje po godzinie 18stej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 2
  (2019-03-05)
 • komuna wrucla blokują a
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 1
  (2019-03-05)
 • Przecież od wytaczania szlaków jest Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze. To w czym rzecz, czy nie mają kim czy nie ma "chemii" pomiędzy włodarzem a prezesem PTTK?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 0
  kolo(2019-03-05)
 • widać, jocz, ty i ten twój departament od siedmiu boleści, wymyślił znowu coś, co was kwalifikuje do zwolnienia, przestań uszami machać na korytarzach, tylko zacznij coś robić pożal się boże dyrektorze. .. pomyśl, to nie boli, a jak bli to do lekarza. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 0
  kreciol(2019-03-05)
 • guminiak otwórz prostą na ruch i widzew
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 0
  KibolOE(2019-03-05)
 • Artykuł z 18.02 "Turysta nie zabłądzi i będzie się dobrze bawił" i mój wpis: Będzie ktoś uprzejmy dostarczyć aktualne kosztorysy, co by opracowujący(a) zamówienie "odruchowo", jak to ma miejsce w przypadku przetargów, go nie niedoszacował?Dalszy komentarz zbędny. Kolejny przetarg i znowu to samo. Ponownie. Biedrąg. Co to biedrą stoi. .. (nikt się nie zgłosił bo ponownie ktoś spi3rd0lił przetarg)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 1
  EXmieszkaniec-mieszaniec;)(2019-03-05)
 • Czasy popularności przetargów, gdzie głowną wytyczną jest najniższa cena a nie jakość już minęły. .. nikt nie chce robić za darmo i jeszcze użerać się z urzędnikami, którzy wymagają jakośći a płacą połowę. Kiedy w końcu zrozumiecie, że jakość jest ważniejsza od ceny?!Rynek komercyjny już do tego dojrzał. Dlatego nikt nie chce dla Was pracować.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 1
  nie_dziekuje(2019-03-05)
 • Co tu zwiedzac, może wybudujcie replikę Truso bedą turyści.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  7 0
  (2019-03-05)
 • A może tak w ramach walki z nudą urzędnicy miejscy by się tym zajęli. Wszak jest ich ponad pól tysiąca.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 0
  strphw(2019-03-05)
 • A dział promocji miasta i osoba która siedzi w bramie targowej to kasę za siedzenie na d. .. bierze? farba, pędzel i znakować miejsca
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 2
  Pędzel(2019-03-05)
 • czy na takie proste prace trzeba przetargu. powinna to zrobic miejska firma np zarzad zieleni miejskiej. szybko i taniej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 2
  (2019-03-05)
Reklama