Piątek 14-12-2018, imieniny Jana, Alfreda
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Nominowani: Danuta Hejnowska

Elbląg, Nominowani: Danuta Hejnowska

Przedstawiamy sylwetkę pani Danuty Hejnowskiej, nominowanej do tytułu Elblążanina Roku 2003 Elbląskiej Gazety Internetowej portEl.

Problemy budżetowe naszego kraju są powszechnie znane i nikt nie dziwi się, że na oświatę nie idzie tyle pieniędzy, by starczyło na wszystko, co nieodzowne.
     Doszło do takiej sytuacji, że szkoły same muszą starać się zdobywać fundusze nawet na konieczne remonty pomieszczeń i budynków. Szkoła Podstawowa nr 1 w Elblągu nie jest tu wyjątkiem, ale to właśnie w tej szkole pracuje pani Danuta Hejnowska – przewodnicząca Fundacji „Pro Scholam".
     Fundacja powstała ponad dziesięć lat temu i głównie dzięki właśnie jej dynamicznej i nowatorskiej działalności szkoła została zmodernizowana i wyposażona w nowoczesny sprzęt dydaktyczny. To ona aktywizuje rodziców, którzy pośrednio i bezpośrednio włożyli ogromny wysiłek (nie tylko finansowy), by m. in. wymienić w szkole prawie całą stolarkę okienną, a w każdej pracowni co roku przybywa wyposażenia. Cała szkoła jest skomputeryzowana (klasy, administracja, księgowość, dyrekcja). W roku 2003 powstała już drugą pracownia komputerowa, uruchomiono stałe łącze internetowe, dokupiono komputerów. W całej szkole nie ma już ani jednej klasy z tablicą, na której pisze się kredą! Jednak najważniejsze dla pani Danuty, jej oczkiem w głowie, jest świetlica środowiskowa, w której dzieci pochodzące głównie z rodzin biednych, często patologicznych, znajdują wszechstronną opiekę. Bez wyjątku wszystkie są tu traktowane z tak wielkim sercem, sprawiając wrażenie „jakby były jej własne”. Najubużsi mogą liczyć na dofinansowanie wyżywienia, a nawet na niezbędną odzież.
     Równie aktywnie stara się o zgodę miasta na połączenie pomieszczenia stołówki, w której działa świetlica, z innym budynkiem, gdzie dopiero to można było by rozwinąć działalność świetlicy. Dzięki jej aktywności i poświęceniu rodziców zaadoptowano na potrzeby szatni dla „pierwszaków" jedno z pomieszczeń w piwnicy. Od wielu lat organizuje Akcję „Lato", dzięki której setki uczniów pojechało na wypoczynek na Słowację. W ferie zimowe też była zabezpieczona kadra pedagogiczna do prowadzenia zajęć rekreacyjno-sportowych. Taka aktywność w pozyskiwaniu funduszy skutkuje mniejszymi dotacjami z kasy miejskiej.
     Pani Danuta Hejnowska jest jest prezesem Elbląskiego Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, przewodniczącą Rady Elbląskich Organizacji Pozarządowych, która jest rzecznikiem interesów sektora pozarządowego wobec administracji publicznej. Ponadto jako jedna z niewielu osób z całej Polsce działa w Środowiskowej Radzie Konsultacyjnej ds. Organizacji Pozarządowych, która w ramach Narodowej Rady Integracji Europejskiej ma spowodować włączenie sektora pozarządowego w program aktywnej integracji europejskiej.
     Wszyscy, którzy mieli styczność z panią Danutą są zgodni... Ona ma „to coś"! Niewiele osób ma tak silne cechy: ogromny potencjał aktywnego optymizmu, pełna niezależność w podejmowanych działaniach i ten wręcz niespotykany upór w dążeniu do osiągnięcia wyznaczonego celu... Skuteczny upór.
     
     
     Zobacz także: "W niedzielę rozstrzygnięcie"
Lew Rywinsky
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Czytnik kart kryptograficznych Mini
Domena funkcyjna .com.pl
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)
Czytnik kart kryptograficznych