Niedziela 16-12-2018, imieniny Albiny, Zdzisława
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nominowani: Dariusz Korsak

Elbląg, Nominowani: Dariusz Korsak

Przedstawiamy dzisiaj sylwetkę dobrego ducha elbląskiego kolarstwa amatorskiego - Dariusza Korsaka, nominowanego do tytułu Elblążanina Roku 2003 Elbląskiej Gazety Internetowej portEl.

Dariusz Korsak ma 42 lata. Od lat siedemdziesiątych związany jest zawodowo z elbląskimi zakładami Zamech. Obecnie pracuje w Zakładzie Turbin spółki Alstom Power. Jest wysoko wykwalifikowanym spawaczem wałów turbinowych. Jego pasją jest amatorskie kolarstwo górskie.
     W roku 1999 uczestniczył jako zawodnik, a następnie w 2000 i 2001 pomagał w organizacji zawodów w kolarstwie górskim z cyklu „Grand Prix MTB" w Elblągu.
     W lutym 2002 roku wraz z Jerzym Kłoczewiakiem, Władysławem Niebylskim oraz braćmi Dariuszem i Piotrem Fercho założył Amatorski Klub Sportowy UKS „Neksus", i to właśnie w tym gronie powstał pomysł na kontynuowanie zawodów w kolarstwie górskim pod nazwą „Bażantarnia XC". Debiut nastąpił w maju 2002 r., a do tej pory odbyło się już osiem edycji tejże imprezy (cztery w roku 2002 i tyle samo w ubiegłym).
     Jak ocenia pan Dariusz, doskonałym pomysłem było wprowadzenie dla zawodników dodatkowych dwóch kategorii wiekowych – dla przedszkolaków i od 7 do 9 lat. Każda edycja zawodów to przeogromny wysiłek w załatwianiu wszelkich formalności i co najtrudniejsze – pozyskiwaniu sponsorów. Wpływy z tzw. wpisowego zawodników to niewielka suma. Urząd Miejski przeznacza pewną kwotę na organizację zawodów (corocznie jeden z cyklów imprezy jest organizowany podczas obchodów Dni Elbląga). Trasa jest zabezpieczana przez wojsko, karetka pogotowia jest zawsze na miejscu, „opieka medialna" również. Panu Dariuszowi w przygotowaniu zawodów pomagają klubowicze z "Neksusa", a także rodzina, a nawet sąsiedzi. W ciągu dwóch lat istnienia „Bażantarnia XC” stała się jedną z największych imprez kolarstwa górskiego w Północnej Polsce.
     W ubiegłym roku, oprócz organizacji czterech zawodów w cyklu „Bażantarnia XC”, pan Darek sprowadził do Elbląga i współorganizował 25. Ekstremalny Rajd na Orientację "Harpagan" (po raz pierwszy w naszym mieście). Rajd rozpoczął się wieczorem 25 kwietnie ub. roku na Placu Jagiellończyka, skąd na pieszą trasę wyruszyło 450 zawodników. Do pokonania mieli 100 kilometrów w trudnym terenie Wysoczyzny Elbląskiej - wszystko w ciągu 24 godzin. Dzień później o godz. 7 rano na trasę wyruszyło 150 rowerzystów. Oni na przejechanie 200 kilometrów mieli 12 godzin. Trud i wysiłek pana Darka zostały docenione nadaniem tytułu „Przyjaciel Harpagana" (dopiero trzecie takie wyróżnienie w historii imprezy!).
     Na początku sierpnia ub. roku nasze miasto odwiedzili uczestnicy wielonarodowej wyprawy na rowerach wokół Bałtyku - „Hanse-Tour Sonnenschein”. Dość liczna grupa członków klubu „Neksus" przyjacielsko eskortowała całą kolumnę od Milejewa do Elbląga.
     Jedna z członkiń „Neksusa” – Ewelina Piotrowska - w roku 2003 skutecznie obroniła rok wcześniejszy zdobyty tytuł mistrzyni Polski juniorek w amatorskim kolarstwie górskim. Plany pana Darka na ten rok są jak zawsze ambitne, ale najbardziej zależy mu na tym, by w każdą, absolutnie w każdą niedzielę miłośnicy zdrowego, aktywnego wypoczynku na rowerze zaliczali kolejne trasy po naszym pięknym regionie.
     Na prowadzonej przez Dariusza Korsaka internetowej stronie www.bikerelblag.hg.pl każdy miłośnik roweru znajdzie coś ciekawego dla siebie. Autor wylicza, że w ubiegłym roku przejechał na rowerze ponad 10 tys. kilometrów...
     
     
     Zobacz także: "W niedzielę rozstrzygnięcie"
Lew Rywinsky
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

OKOWOKO s.c.
Soczewki progresywne 390zł
Okulary korekcyjne Oscar Ventura
Okulary korekcyjne Oscar Ventura