Wtorek 13-11-2018, imieniny Benedykta, Stanisława, Arkadego
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

idzie zima pamiętajmy.... idzie zima pamiętajmy....

Nominowani: Gabriela Zimirowska

Elbląg, Nominowani: Gabriela Zimirowska

Nikt tak nie rozumie problemów dzieci niepełnosprawnych jak ci, których ten problem dotknął bezpośrednio. Przybliżamy dzisiaj sylwetkę Gabrieli Zimirowskiej, nominowanej do tytułu Elblążanina Roku 2003 Elbląskiej Gazety Internetowej portEl.

Pani Gabriela samotnie wychowuje swoją pięcioletnią córeczkę, dotkniętą upośledzeniem umysłowym. Mimo to aktywnie pełni szereg funkcji społecznych. Właśnie dlatego, że sama wie, jak wiele serca i pomocy potrzebują takie dzieci. Jako koordynator Elbląskiego Centrum Wolontariatu kieruje pracą wielkiego „sztabu ludzi dobrej woli" - codziennie jest w siedzibie Elbląskiego Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Pozarządowych (ul. Związku Jaszczurczego 17) i działa... Działa również w ośrodku rehabilitacyjnym, jako społeczny członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym (ul. Saperów 14 F).
     Wiecznym problemem organizacji społecznych jest brak funduszy na prowadzenie działalności. Trudności całej gospodarki i niezbyt przyjazne przepisy pogłębiają ten problem, ale pani Gabriela wie, że sytuacja ta szybko się nie zmieni, a sama praca i zaangażowanie nie wystarczą.
     W marcu 2003 roku rzuciła – zdawało by się - szalony pomysł: zorganizujemy charytatywny koncert hip-hopowy! Władze wszystkich miast bardzo niechętnie widzą organizowanie tego typu przedsięwzięć, które są w czołówce imprez o tzw. podwyższonym stopniu ryzyka. Mimo to Fundacja Elbląg postanowiła rozpropagować ideę pani Gabrieli. Przecież to Europejski Rok Osób Niepełnoprawnych! Ogłoszono w szkołach konkurs na nazwę i logo. W ten sposób powstał Fundusz Dzieci Niepełnosprawnych „Słonik". Fundusz, który ma umożliwić finansowanie stypendiów oraz sprzętu rehabilitacyjnego dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej celem poszerzenia ich możliwości edukacyjnych oraz rozwoju zainteresowań.
     Na początek konto funduszu zasiliło 3,5 tysiąca zł dochodu z III Gali Fundacji Elbląg. Przez całe lato Centrum Wolontariatu i Grupa Merlin zmierzyli się z wieloma problemami związanymi z organizacją koncertu. Ogrom pracy i przeciwności niejednokrotnie zniechęcały organizatorów. Jednak pani Gabriela była niezłomna!
     Na początku sierpnia ub. roku Peja, jeden z najpopularniejszych w kraju raperów, zgodził się być tym magnesem, który przyciągnie publiczność na elbląski koncert. Również lokalne zespoły hip-hopowe chętnie wyraziły chęć zagrania na imprezie. Wymogi stawiane organizatorom imprez masowych są spore (i kosztowne) i długo można wymieniać wszystkich sponsorów koncertu. Warto jednak zwrócić uwagę na bezpłatną, acz wysoce profesjonalną ochronę imprezy, którą zajęła się firma Dogmat.
     Wszystko nie jeden raz waliło się i wisiało na włosku. Wielu mówiło: To się nie uda! Nawet elbląskie media nie do końca wierzyły, że koncert dojdzie do skutku. Miejsce i termin imprezy zmieniały się kilkakrotnie. Mimo to sprzedano ponad tysiąc dwieście cegiełek i wszyscy, którzy byli na koncercie, zgodnie twierdzą, że był warto.
     Na konto „Słonika" wpłynęło 10 tys. zł! Przeprowadzona w listopadzie trzydniowa akcja zbierania funduszy w elbląskich szkołach ponadgimnazjalnych i uczelniach przyniosła kolejne 3,5 tysiąca.
     Czym jeszcze zaskoczy nas pani Gabriela? Gwarantowane, że nie jednym!
     
     
     Zobacz także: "W niedzielę rozstrzygnięcie"
Lew Rywinsky
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia nowoczesna
RTV + SZAFA