Wtorek 26-03-2019, imieniny Emanuela, Teodora
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nowaczyk nie będzie zwalniał urzędników

Zwolnień w Urzędzie Miejskim w Elblągu nie będzie. Zarówno Państwo jak i Państwa rodziny możecie być spokojni o swoją pracę – pisze w specjalnym przesłaniu do pracowników elbląskiego Urzędu Grzegorz Nowaczyk, kandydat Platformy na Prezydenta Elbląga.

Szanowni Państwo,
     
     Docierają do mnie w ostatnich dniach informacje o celowo rozsiewanych plotkach, że jako nowy Prezydent będę zwalniał pracowników Urzędu Miejskiego w Elblągu. Chciałbym dziś publicznie potępić fakt rozpowszechniania fałszywych pogłosek na ten temat, uznaję to za element walki wyborczej w bardzo złym stylu.
     
     Urząd Miasta oraz podległe mu jednostki organizacyjne w Elblągu są instytucjami zaufania publicznego i jako takie muszą zachować ciągłość funkcjonowania. Gwarancją tego jest komfort Państwa pracy i pewność zachowania stanowisk pracy.
     
     Pragnę poinformować i wyraźnie podkreślić: zwolnień w Urzędzie Miejskim w Elblągu nie będzie. Zarówno Państwo jak i Państwa rodziny możecie być spokojni o swoją pracę. Jako nowy Prezydent Miasta mam zamiar, z pełnym zaufaniem korzystać z wiedzy i doświadczenia pracowników elbląskiego Urzędu. Wierzę, że większość osób wykonujących zadania merytoryczne  chce mieć komfort pracy, możliwości rozwoju oraz warunki do realizacji własnych celów zawodowych. Mam zamiar, rozpoczynając współpracę z Państwem, właśnie takie warunki w elbląskim Urzędzie stworzyć.
     
     W najbliższych latach, w obliczu nowej perspektywy budżetowej Unii Europejskiej, nasze miasto będzie potrzebowało kadr o szczególnych kwalifikacjach menadżerskich i bardzo dobrej znajomości procedur związanych z pozyskiwaniem środków unijnych. Już dziś jestem spokojny o to, że w obecnej strukturze Urzędu Miejskiego, są odpowiednie osoby do realizacji tych zadań.
     
     Osoby, które miały okazję poznać mnie w bezpośrednim kontakcie zawodowym potwierdzą zasady, którymi kieruję się w relacjach z podwładnymi. To zasady szacunku dla kompetencji, doświadczenia i wiedzy. Taki model współpracy zaproponuje Państwu od pierwszego dnia mojej obecności w Urzędzie Miejskim.
     
     Jednocześnie, znając realia panujące w Elblągu, widzę potrzebę zdecydowanej zmiany na niektórych, najwyższych stanowiskach w Urzędzie.  Wymiana pokoleniowa, która dokonuje się w polskich samorządach nie ominie naszego miasta. Jako nowy Prezydent Elbląga wprowadzę obligatoryjną zasadę rozpisywania konkursów na najważniejsze stanowiska w Urzędzie Miejskim oraz spółkach miejskich.
     
     
Łączę wyrazy szacunku,
     
     Grzegorz Nowaczyk
     
 
     
------- Ogłoszenie płatne - Sfinansowano ze środków KW Platforma Obywatelska RP-------
     
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Panie Nowaczyk Tym stwierdzeniem przekreślił Pan swoje szanse na mój głos. Skostniały Urząd Miasta M U S I być zreformowany kadrowo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  jedna ze 130.000(2010-10-19)
 • No i to jest błąd, bo niektórzy naczelnicy powinni iść do wymiany. Niestety. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-10-19)
 • Przecież jest wyraźnie napisane "Jednocześnie, znając realia panujące w Elblągu, widzę potrzebę zdecydowanej zmiany na niektórych, najwyższych stanowiskach w Urzędzie. " Na szczęście wielu naczelników dobija wieku emerytalnego i odejdą na miękkich warunkach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-10-19)
 • To sa tylko przedwyborcze deklaracje, każdy kandydat musi spłacić dług za wybory i "wspomóc swoich" a trudno powielac stanowiska
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  z polski(2010-10-19)
 • do "z polski" to jakie zobowiązania posiada obecnie poseł Dziewałtowski i jakie długi musiał będzie spłacać. potrafi Pan w jakikolwiek sposób odnieść się do pogłosek, że to z lokalnego otoczenia posła wysyłane są plotki o planowanych zwolnieniach, a jeden z kandydatów na wiceprezydenta w scenariuszu SLD, wskazywany jest jako główny uczestnik tej brudnej gry? Niebieski.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-10-19)
 • No to jest strzał w swoja stopę !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  STARYDINO(2010-10-19)
 • Pan Grzegorz Nowaczyk super jako szef jako fachowiec samorządowy szkoda że takich ludzi jest tak mało
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  wyborca(2010-10-19)
 • Nie da się tego "gospodarstwa" poprowadzić bez radykalnego przewietrzenia osobowego i zmiany zasad funkcjonowania na bardziej racjonalne i oparte o wiedzę i dorobek miejscowych i polskich specjalistów (profesjonalistów) wielu dziedzin. Ludzie renesansu muszą odejść.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  AborygenMiejscowy(2010-10-19)
 • Urzędnicy UM to duży elektorat. Trzeba się im podlizywać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zbik(2010-10-19)
 • Grzegorz Nowaczyk to super osoba pod każdym względem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  wyborca(2010-10-19)
 • Wg mnie każdy szef otacza się ludźmi emocjonalnie bliskimi sobie, więc pan N. jako osoba - moim zdaniem - wrażliwa mimo wszystko, będzie chciał pracować z ludźmi o zbliżonej konstrukcji psychicznej. To akurat nieźle elblążanom wróży. Obawiam się jednak, czy pan N. jako prezydent nie będzie zmuszony spłacić partyjnego długu wobec tych, którzy, mając na uwadze własne korzyści, pomogli mu wspiąć się na fotel. Wtedy prezydentura pana N. byłaby mieszanką chęci i możliwości, a w przypadku jakości elbląskiego zaciągu PO ten melanż byłby mało atrakcyjny. Podoba mi się pomysł konkursów na stanowiska, tak być powinno, to co w tej mierze wyprawiał prezydent S. to skandal. No i liczę, że nie będzie tak, że konkurs sobie, a i tak najlepszy będzie pan W.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  fama(2010-10-19)
 • W takim razie ja też nie zagłosuję na Pana Nowaczyka. !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zawiedziona(2010-10-19)