Poniedziałek 21-01-2019, imieniny Agnieszki, Jarosława. Dzień Babci
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nowe boiska przy elbląskich szkołach

 
Elbląg, Nowe boiska przy elbląskich szkołach fot. nadesłana
Rek

Prezydent Witold Wróblewski złożył dziś (15 kwietnia) do Ministerstwa Sportu i Turystyki kolejne dwa projekty. Tym razem dotyczą one przebudowy boisk przy dwóch elbląskich szkołach.

Pierwszy projekt "Jar w formie" zakłada realizację „Orlika” lekkoatletycznego przy Zespole Szkół nr 1 przy ul. J. Korczaka w Elblągu. Zakres inwestycji przewiduje budowę:
     bieżni okrężnej, min. 4-torowej, o długości 200 m, bieżni prostej - jako przedłużenie odcinka prostego bieżni okrężnej, o długości 80 m (60m plus wybiegi), rzutni do pchnięcia kulą oraz skoczni do skoku w dal.
     Wewnątrz bieżni wykonane zostanie nowe boisko trawiaste pokryte trawą z rolki, wyposażone w dwie bramki do gry w piłkę nożną. W obu zakolach bieżni wykonana zostanie nawierzchnia poliuretanowa, a w jednym z zakoli znajdować się będzie koło do pchnięcia kulą. Boisko trawiaste będzie ogrodzone dwoma piłkochwytami w kształcie litery C. W jednym z piłkochwytów zamontowana zostanie brama umożliwiająca rzut kulą. Cały teren zostanie oświetlony, a na budynku hali sportowej zamontowane zostaną dwie kamery monitoringu.
     Przewidywane koszty realizacji projektu wynoszą ok. 750 tys. zł, z czego planowane dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Rozwoju Infrastruktury Lekkoatletycznej to ok. 380 tys. zł.
     Drugi złożony wniosek pn. „Więcej ruchu dla maluchów" dotyczy przebudowy kompleksu rekreacyjno-sportowego przy Szkole Podstawowej nr 19 w Elblągu. W wyniku realizacji tej inwestycji, na terenie SP 19 powstanie nowoczesny i bezpieczny kompleks rekreacyjno-sportowy, zaprojektowany na planie koła, z urządzeniami sportowo-sprawnościowymi typu fitness, stołami do gier, trampoliną i elementami małej architektury. Zaprojektowano łącznie 8 podwójnych zestawów urządzeń sprawnościowych, rozstawionych po okręgu, w trzech grupach, umożliwiając tym samym wykonywanie zróżnicowanych ćwiczeń przez grupę liczącą 16 osób. Urządzenia zostały dobrane tak, aby mogły z nich korzystać nawet dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Wewnątrz kompleksu (pod urządzeniami ruchowymi) wykonane zostaną kolorowe, miękkie place poliuretanowe. Istniejące boisko asfaltowe natomiast zyska nową, syntetyczną, miękką nawierzchnię, a zakupione wyposażenie sportowe umożliwi dzieciom grę w mini piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę, tenisa ziemnego czy badmintona. Nowym elementem szkolnej infrastruktury sportowej będzie skocznia do skoku w dal. 40-metrowy rozbieg o nawierzchni poliuretanowej zakończony będzie specjalną, systemową zeskocznią („piaskownicą”), z łapaczami piasku.
     Przewidywane koszty realizacji wynoszą prawie 300 tys.  zł, z czego dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej to ok. 100 tys.  zł.
     Realizacja powyższych projektów jest wynikiem zeszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Oba zadania wygrały konkurs w swoich okręgach i zostały wpisane do budżetu miasta na rok 2016. W związku z możliwością uzyskania dofinansowania ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, po konsultacjach z dyrekcjami szkół, zwiększono zakres rzeczowy.
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Torba z nadrukiem elbląskiej Starówki
POLO z HAFTEM
Czapka z nadrukiem
T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA