Środa 27-03-2019, imieniny Lidii, Ernesta
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nowe mury dla mundurowych

 
Elbląg, Nowe mury dla mundurowych
Gruntowną modernizację przejdzie obiekt policyjny przy ul. Strażniczej (fot. Michał Skroboszewski)

Chwalą się wynikami, ale na biurko tynk się sypie, na ścianach rozgościł się grzyb, a na podłogach mało gustowne linoleum. Trudno nawet orzec, który z trzech obiektów użytkowanych przez elbląskich policjantów głośniej woła o remont. Po latach starań jest decyzja: gruntowna modernizacja bazy przy ul. Strażniczej, Tysiąclecia do remontu, a z ul. Królewieckiej mundurowi mają zniknąć. Ale nie tak szybko.

Podobnie jak strażacy, również elbląscy policjanci chcą poprawy warunków pracy. Od lat trwa dyskusja czy wyremontować dotychczasowe obiekty, czy może lepiej wybudować nową komendę. Pomysły były różne np. adaptacja terenu po jednostce wojskowej przy Królewieckiej na potrzeby policji i oddanie miastu trzech dotychczas użytkowanych obiektów.
     - Wyliczenia wskazują, że budowa nowej siedziby będzie tańsza i szybsza – przekonywał w 2014 r. ówczesny komendant miejski policji w Elblągu insp. Marek Osik.
     Temat postanowił kontynuować insp. Krzysztof Konert.
     - Mój poprzednik wiele zrobił, było rozpoznanie co do możliwości finansowych, rozważanie koncepcji – mówił kilka miesięcy temu nowy komendant. - Ja już stoję przy jednej. Trzeba wyremontować obiekt przy al. Tysiąclecia, wybudowany w końcówce lat 80. specjalnie na potrzeby policji; zmodernizować obiekt przy ul. Strażniczej poprzez dostawienie nowego skrzydła, a budynek z ul. Królewieckiej oddać miastu. Ten ostatni wymaga wielkiego wkładu finansowego, a nie wiem czy policję na to stać i czy warto. Koszt remontu budynku przy Królewieckiej to 40 mln zł, a żeby postawić obiekt przy Strażniczej dostosowany do naszych potrzeb – 20 mln zł. Jest więc różnica w cenie. A i tak nie potrzebujemy budynku w centrum miasta.
     I wszystko wskazuje na to, że właśnie ta koncepcja zostanie zrealizowana.
     - Obecnie zostały podjęte decyzje, że na ul. Strażniczej powstanie nowy budynek, gdzie będzie mieściła się służba zewnętrzna, czyli Ruch Drogowy, służba patrolowa, przewodnicy psów. Budynek przy al. Tysiąclecia zostanie przeznaczony do remontu, zaś obiekt przy Królewieckiej zwrócimy samorządowi – informuje dziś nadkom. Marcin Grabowski, zastępca komendanta miejskiego policji w Elblągu. - Zostaliśmy uwzględnieni w planach Komendy Głównej do modernizacji i budowy nowego obiektu. Konkretne decyzje zapadną w najbliższych dniach. Zgodnie z procedurą musi odbyć się postępowanie przetargowe, muszą zostać wyłonieni wykonawcy, a najpierw projekt. Trochę to potrwa.
     Projekt przebudowy ma powstać w 2017 r., a to dopiero początek. Na inwestycję w lepsze jutro przyjdzie elbląskim policjantom jeszcze poczekać.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Serwis i oryginalne części Volkswagen
Ubezpieczenia OC i AC
Citroen HADM Gramatowski już otwarty!
Samochody używane HADM Gramatowski