Czwartek 25-04-2019, imieniny Marka, Jarosława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nowe twarze Rady

 
Elbląg, Nowe twarze Rady
Nowi radni będą rządzić przez nieco ponad rok. Od lewej: Adam Basiukiewicz, Henryk Gawroński oraz Michał Missan (fot. AD)

Pierwsza sesja nowej Rady Miejskiej za nami. Miała ona wymiar raczej symboliczny, ale była również okazją do tego, aby poznać debiutantów. Wśród 22 radnych, którzy dziś (1 lipca) złożyli ślubowanie, znalazło się pięć osób, które po raz pierwszy będą sprawowały mandat.

Jest ich sześcioro. Związani z różnymi środowiskami, do Rady Miejskiej wnoszą wiele lat doświadczeń zawodowych. Dziś (1 lipca) pięcioro z nich ślubowało "swoje obowiązki sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro gminy i jej mieszkańców".
     
     Nie boję się wyzwań
– Myślę, że najbardziej bliska mi jest ta część, która dotyczy służby zdrowia w naszym mieście, to taki priorytet, który sobie przyjąłem. Jeśli chodzi o resztę to każda rzecz, która będzie na plus dla elbląskiej społeczności, jestem otwarty na wszelkie konsultacje – mówił Michał Missan, radny z ramienia Platformy Obywatelskiej, koordynator Działu Ratownictwa Medycznego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym, a także doktorant Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. – Wydaje mi się, że swojej strony mogę wiele zaproponować miastu, nigdy nie bałem się wyzwań i myślę, że i tutaj dam sobie radę.
     
     To jest gra zespołowa
– Jestem nowicjuszem w Radzie Miasta, dlatego też dziękuję wyborcom za zaufanie, ponieważ można powiedzieć, że głosując na osobę, która dotychczas nie funkcjonowała w strukturach aparatu władzy miejskiej ryzykowali zmarnowaniem głosu. Mam nadzieję, że ich nie zawiodę i wniosę swoje kompetencje do Rady Miasta. Moimi „naturalnymi” sprawami, którymi bym się zajmował byłyby te budżetowe, ponieważ przez wiele lat zajmowałem się w praktyce finansami, a także uczyłem o nich studentów. Interesują mnie także sprawy gospodarcze, strategiczne czy inwestycyjne – mówił Henryk Gawroński, również radny Platformy Obywatelskiej, doktor nauk ekonomicznych, wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej oraz Elbląskiej Uczelni Humanistyczno- Ekonomicznej. – Działanie w Radzie Miejskiej to gra zespołowa, zdaję sobie sprawę z tego, że nie wszystko będzie bezpośrednio zależało ode mnie, należy budować koalicję wokół problemów, a także konsultować ze społeczeństwem sprawy, które ich dotyczą bezpośrednio.
     
     Nie obiecujmy złotych żyrandoli
– Nie boję się odpowiedzialności, od 2004 r. sprawuję funkcję prezesa spółdzielni [Spółdzielnia Mieszkaniowa Zrzeszeni przy ul. Chełmońskiego – red.], tam też pojawiały się różne sprawy, które spowodowały odwołanie poprzednich jej władz, wystartowałem w konkursie i od dziewięciu lat pełnię tę funkcję. W spółdzielczości panuje demokracja, co roku odbywają się walne zgromadzenia i członkowie mają prawo wyrazić swoją opinię, czy zarząd spełnia ich oczekiwania czy nie – mówił Adam Basiukiewicz, radny z ramienia KWW Witolda Wróblewskiego. – Interesują mnie sprawy związane z gospodarką komunalną, chciałbym mieć wpływ na koszty jakie ponosimy w naszych zasobach mieszkaniowych. Miasto jest dla ludzi, a nie ludzie dla miasta, trzeba o tym pamiętać, niezależnie od sprawowanej funkcji. Dziś należy zwrócić uwagę na budżet, miastu grozi zarząd komisaryczny, w związku z tym będzie trzeba podjąć decyzje niepopularne, ale je konsultować, nie można jednak obiecywać „złotych żyrandoli”, miasta nie stać na takie wydatki i na wszystkie nasze zachcianki. Należy mieć świadomość, że aby coś zrobić trzeba mieć ku temu środki, a jeśli ich nie ma trzeba będzie zacisnąć pasa.
     
     Na rzecz oświaty

  Iwona Mikulska (po prawej) oraz Jolanta Janowska (fot. AD)
Iwona Mikulska (po prawej) oraz Jolanta Janowska (fot. AD)


     
– Intensywnie działałam w środowisku lokalnym na Zawadzie, gdzie miałam przyjemność pracować i dalej pracuję w Szkole Podstawowej nr 18. Moja praca została doceniona przez środowisko lokalne i to zmotywowało do wzięcia udziału w wyborach – mówiła Iwona Mikulska, radna Sojuszu Lewicy Demokratycznej, była dyrektor Szkoły Podstawowej nr 18. – Najbliższa będzie mi komisja oświaty w Radzie Miasta, choć oczywiście nie tylko tym żyje miasto. Jednakże w tej komisji chciałabym zająć się przede wszystkim liczbą miejsc w żłobkach i przedszkolach, wprawdzie funkcjonuje to dobrze, ale jest wiele rzeczy, które należy poprawić oraz to, co napisałam w swoim programie – szkoła z oddziałami integracyjnymi na Zawadzie, bo takiej nie ma. Ponadto place zabaw, których w mieście brakuje, to takie moje „oczko w głowie”.
     
     Nie udzielę odpowiedzi
     W gronie „nowicjuszy” jest również Jolanta Janowska, radna Prawa i Sprawiedliwości. Z wykształcenia pedagog. Ukończyła również podyplomowe studia z oligofrenopedagogiki. Od 1986 r. pracuje jako nauczyciel w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym nr 1, od 2004 r. wykłada w Szkole Wyższej im. B. Jańskiego.
     Niestety, nie wiadomo, czym chciałaby się zajmować w w Radzie Miejskiej bowiem odmówiła udzielenia odpowiedzi.
     
     W dzisiejszej sesji Rady Miejskiej nie wzięła udziału Małgorzata Adamowicz (PiS) - również debiutantka. Radny Marek Pruszak wyjaśniał, że nie zdecydowała ona jeszcze czy będzie pełniła swój mandat, bo póki co, jest wicedyrektorem Szkoły Podstawowej nr 14 w Elblągu.

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Ciekawe czy zrobią coś korzystnego dla Elbląga w porównaniu do poprzedniej ekipy. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 2
  Jarekk(2013-07-01)
 • Czy ten pan na pierwszym planie nie był członkiem PZPR i jako zołnierz Ludowego Wojska Polskiego nie wprowadzał, przepraszam wykonyawł rozkazy stanu wojennego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 7
  ciekawygucio(2013-07-01)
 • @Jarekk. A juści, zrobią. .. dla siebie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 2
  kokospoko(2013-07-01)
 • Składam protest, gdzie jest DOKTOR GLOCK???? no gdzie się pytam, gdzie jest doktor?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  auuuu(2013-07-01)
 • Kandydowanie na radnego połączone z późniejszą odmową przyjęcia mandatu powinno być traktowane jako oszustwo i karane z urzędu !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  9 4
  (2013-07-01)
 • lblążanki to jednak tępaki, wybrali w mniejszości tych, których odwołali. I gdy PiS przeforsuje ludzką uchwałę, radni PO zablokują, heh/ Czas i mnie chyba spie. .. ć z tego zadupia o na zwie Elblag.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 2
  /Alojzy/(2013-07-01)
 • Alojzy ty tępaku. Tych z poprzedniej kadencji wybrali ci co byli przeciwko referendum ale na twój ograniczony jeden zwój na mózgu to za skomplikowane.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 2
  16LATEK(2013-07-02)
 • Czytając Wasze komentarze zastanawiam się czy zapoznaliście się z tekstem bowiem "jak wół stoi" że to są kompletnie nowe osoby - do alojzy, jak też wątpię aby któryś z tych panów z uwagi na wiel był w Ludowym Wojsku Polskim - do gucia Nowi radni jak widać to osoby z jakimś dorobkiem i doświadczeniem a nie jakieś "spady z kosmosu" jak w przypadku tych co najmniej ugrali w przedterminowych wyborach. Ja im życzę dużo właściwych decyzji dla dobra mieszkańców
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 0
  Piszcieprawde(2013-07-02)
 • Pani wicedyrektor i nieobecny likwidator pokazują gdzie mają Elblążan. Pokazują też prawdziwe oblicze PIS. Po co startowałaś tempa blondynko skoro radnym nie chcesz być? A Ty Wilczku dla czego nie byłeś na sesji? Może dla tego, że już tyle razy ślubowałeś, że Ci się znudziło? Smutne jest to, że tu się nic nie zmieni :(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 9
  (2013-07-02)
 • Pani Małgosia Adamowicz złożyła rezygnację ze stanowiska wicedyrektora SP14 i na najbliższej sesji przyjmie mandat radnej oraz złoży przysięgę, więc nie rozumiem o co ten szum. Dopóki czegoś się nie wie na 100 % nie puszcza się w eter. A tak poza tym nie jest ta Pani blondynką. Tak, więc masz złe informacje a pierwszy zabierasz głos.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 0
  wiemwszystko(2013-07-02)
 • Pan H. Gawroński przecież obiecał remont dróg w ciągu ul. Zagonowa, Czerniakowska a także rewitalizację podwórek (to przeczytałem na jego ulotce). Czas leci. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 0
  endek(2013-07-02)
 • Fajnie kasowane są negatywne opinie oj nie łądnie nie ładnie portel. pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  Basia30(2013-07-02)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Rabaty do 11 000 zł na auta z rocznika 2019 w
Modny Citroen C3 - HADM Gramatowski
Ostatnie sztuki Skody Rapid w salonie HADM
ZWYCIĘSKI SUV C5 AIRCROSS - HADM Gramatowski