UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nowoczesna chce ulicy Mazowieckiego

 
Elbląg, Młodzi Nowocześni z wnioskiem do prezydenta Elbląga
Młodzi Nowocześni z wnioskiem do prezydenta Elbląga (fot. nadesłana)

Dzisiaj elbląscy Młodzi Nowocześni złożyli do prezydenta Elbląga i przewodniczącego Rady Miejskiej wniosek, by patronem jednej z dekomunizowanych ulic był Tadeusz Mazowiecki.

„Tadeusz Mazowiecki był pierwszym niekomunistycznym premierem Polski od 50 lat, wcześniej od wielu lat brał udział w opozycji demokratycznej, która w znacznym stopniu przyczyniła się do obalenia systemu komunistycznego (…) Był to rząd przełomu, dzięki któremu poczyniono trudne reformy. Tadeusz Mazowiecki mimo swoich niewątpliwych zasług pozostał osobą skromną, był uczciwym i dobrym człowiekiem. Nazwanie ulicy w Elblągu jego imieniem było gloryfikacją jego zasług dla wolnej, demokratycznej Polski oraz wszystkich, którzy przyczynili się do budowy III Rzeczpospolitej” - napisali Młodzi Nowocześni we wniosku do prezydenta Elbląga.
       - Zachęcamy wszystkich do poparcia naszej inicjatywy i mamy nadzieję, że radni pozytywnie przychylą się do wniosku. Chcemy, by był to projekt ponadpartyjny, bo Tadeusz Mazowiecki to postać zasłużona dla wszystkich – twierdzą Młodzi Nowocześni.
      
oprac. na podst. inf. nadesłanej
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Fajnie, że młodzi się angażują. Mam nadzieje, że uda im się to zrealizować
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16 37
  MaciejBoro(2017-05-13)
 • banksterka z elblazkowa
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  24 10
  maderfakjer(2017-05-13)
 • po więcej informacji zapraszamy na naszego fanpage'a :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 14
  TB(2017-05-13)
 • a starodawni Kiszczaka zapewne
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  24 9
  (2017-05-13)
 • co za różnica Kiszczak zrezygnował, naznaczyli Mazowieckiego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  19 7
  (2017-05-13)
 • No to teraz łopaty, trochę piachu, asfaltu i budować sobie ulicę. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20 8
  (2017-05-13)
 • Żołnierze Wyklęci zostali przez Mazowieckiego przedstawieni jako mordercy, a prowadzona przez nich działalność jako „bezsensowna” i „szkodliwa”. – pisze Sławomir Cenckiewicz Krzysztof Wyszkowski: To człowiek, który zaczął działalność jako kolaborant stalinowski, a skończył jako kolaborant Jaruzelskiego i Kiszczaka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  28 10
  JacekBoki(2017-05-13)
 • Jasne jest dekomunizacja ulic, a ci będą nadawac ubekom nazwy, a moze ulica Kiszczaka, jaruzelskiego. Polacy tak tęsknią za komuną, ubecją. SKANDAL !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  25 10
  graszka(2017-05-13)
 • W oficjalnych panegirycznych publikacjach poświęconych Tadeuszowi Mazowieckiemu skrzętnie pomijana jest napisana przez niego w 1952 roku książka „Wróg pozostał ten sam”. Mazowiecki napisał ją wspólnie z Zygmuntem Przetakiewiczem, byłym działaczem przedwojennej „Falangi” i bliskim współpracownikiem Bolesława Piaseckiego. Książka była elementem bezwzględnej komunistycznej kampanii wymierzonej w polskie podziemie niepodległościowe i wszelką opozycję.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20 5
  JacekBoki(2017-05-13)
 • Gdy Sowieci i ich kolaboranci stosowali powszechny terror wobec podziemia niepodległościowego, Mazowiecki pisał w swojej książce, że koncepcja „drugiego wroga” (komunistów) jest wytworem od lat ciągnącej się propagandy antykomunistycznej i antyradzieckiej, którą w nowych warunkach kontynuują ośrodki dywersji w rodzaju BBC, Głosu Ameryki, Radia Madryt i Radia Wolna Europa ze swoim przekazem: „zabijajcie się wzajemnie”.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14 6
  JacekBoki(2017-05-13)
 • Przyszły premier III RP zaznaczał, że owa rewolucja musi rodzić ofiary: „Byłoby jakąś ahistoryczną, sentymentalną ckliwością nie widzieć tego, że każda wielka przemiana dziejowa pociąga za sobą ofiary także w ludziach. Każda rewolucja społeczna przeciwstawia sobie tych, którzy bronią dotychczasowego porządku rzeczy, i tych, którzy walczą o nowy; przeciwstawia bezlitośnie. Jej prawa są twarde. ” Co więc zrobić z antykomunistycznym podziemiem? Mazowiecki tłumaczył: „Człowiekowi, który świadomie i uporczywie daje posłuch tej dywersyjnej propagandzie, musimy otwarcie powiedzieć, że wraz z nią stawia na zapomnienie i schodzi na stromą drogę. Trzeba to wyrazić brutalnie, bo podobno śpiącego nigdy, nawet dość delikatnie – listkiem róży – przebudzić nie można. ”
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 5
  (2017-05-13)
 • W książce groził ludziom Kościoła nie uznającym treści wymuszonego na episkopacie Polski porozumienia z komunistami z kwietnia 1950 roku, które potępiało „bandy podziemia”. Przestrzegał przed „lepem zachodniej propagandy”. Pisał również o „agenturalnym, rewanżystowskim polskim Londynie”, składającym się z „kondotierów polskiego wstecznictwa”. Mieli oni uprawiać zakłamaną propagandę antykomunistyczną i podburzać świat do wojny. Oczywiście wszystko w imię interesów klas posiadających.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 3
  inka(2017-05-13)
Reklama