UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Nowoczesna: Ewolucja, nie rewolucja

 
Elbląg, Posłowie Nowoczesnej spotkali się dzisiaj z dziennikarzami
Posłowie Nowoczesnej spotkali się dzisiaj z dziennikarzami (fot. Michał Skroboszewski)
Reklama

Długie porządki po rządach Prawa i Sprawiedliwości obiecuje Nowoczesna w swoim programie wyborczym. - Przez osiem lat nie naprawimy tego, co PiS popsuło przez rok – mówi poseł Mirosław Pampuch. W Elblągu działalności partii na razie nie widać, ale działacze deklarują samodzielny start w wyborach samorządowych.

Posłowie Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz i Mirosław Pampuch przedstawili dzisiaj podczas konferencji prasowej w Elblągu elementy programu swojego ugrupowania, kiedy już – jak mówili - Prawo i Sprawiedliwość zostanie odsunięte od władzy. Na razie to program dla całej Polski. Z jednej strony mieliśmy więc krytykę obecnego rządu, a z drugiej mgliste zapowiedzi, co zrobi Nowoczesna, gdy dojdzie do władzy. Posłowie przyznali, że partia Ryszarda Petru nie przewiduje kolejnej rewolucji, a ewolucyjne naprawianie skutków dzisiejszych rządów. Oznacza to m.in., że w przypadku likwidacji gimnazjów Nowoczesna nie planuje przywrócenia tego typu szkół. - W piątek mamy Dzień Nauczyciela, za rok może to być dzień bezrobotnego nauczyciela, tymczasem jedyną osobą, która w wyniku tych zmian powinna stracić pracę jest pani minister Zalewska – mówiła Kamila Gasiuk-Pihowicz, poseł z okręgu podwarszawskiego.
       Posłowie zwracali uwagę na brak przyczyn do przeprowadzania tak kosztownej reformy, chaos i mała ilość czasu na wprowadzenie nowej organizacji szkolnej. - Minister chce przeprowadzić ustawę przez parlament do końca roku, samorządy mają określić nowe obwody dla szkół do 16 lutego, na przeprowadzenie tej reformy nie starczy czasu – mówił Mirosław Pampuch, poseł z okręgu olsztyńskiego.
       Rządzącym oberwało się niemal za wszystko, ale taka jest rola partii opozycyjnej. - PiS działa według zasady: władzy raz zdobytej nie oddamy; każda zdobyta instytucja i każda zdobyta organizacja będzie wykorzystana do utrzymania tej władzy – mówiła posłanka z okręgu podwarszawskiego.
       Dla elblążan ważne w programie Nowoczesnej może być dążenie do przywrócenie Małego Ruchu Granicznego. - Nie ma racjonalnych przyczyn dla wstrzymania MRG. To tylko rusofobia. Na swoją interpelację w tej sprawie dostałem odpowiedź, w której pierwsza część uzasadnienia przeczy drugiej – mówi Mirosław Pampuch.
       Nie ma też co liczyć na przeniesienie części władz wojewódzkich do naszego miasta. - Chcemy zlikwidować urzędy wojewódzkie, a ich kompetencje rozdzielić pomiędzy pozostałe organy samorządowe – wyjaśnia Mirosław Pampuch.
       W Elblągu Nowoczesna powoli przygotowuje się do wyborów samorządowych w 2018 r. Na razie koło liczy niewielu członków, partia próbuje dotrzeć do sympatyków, tak aby w wyborach za dwa lata móc wystartować samodzielnie i wystawić kandydata na prezydenta miasta.
       - W każdym mieście będziemy tworzyć mapę potrzeb. W oparciu o nią stworzymy programy regionalne, programy dla poszczególnych miast i powiatów – deklaruje Mirosław Pampuch.
       - Czekaliśmy na program ogólnopolski, aby na jego bazie stworzyć program dla Elbląga – dodaje Arkadiusz Chrościcki, przewodniczący koła Nowoczesnej w Elblągu. - Podstawowym problemem jest emigracja młodzieży z Elbląga, która nie chce wracać do naszego miasta.
       Lokalny lider partii zwrócił też uwagę, że problemem nadal są: bezrobocie, brak inwestycji, wsparcia dla małej i średniej przedsiębiorczości, małą współpracę samorządu z przedsiębiorcami, zbyt dużo urzędników w stosunku do przedsiębiorców.
       Działacze Nowoczesnej poruszyli także sprawę elbląskiego portu i przekopu Mierzei Wiślanej. - To okazja do współpracy z portem w Gdańsku, gdzie mogą wpływać największe kontenerowce świata, kontenery z nich będą przeładowywane na małe statki, które rozładowywane mogą być w porcie elbląskim. Spójrzmy na port w Amsterdamie, który otoczony jest około setką mniejszych portów – wyjaśnia Arkadiusz Chrościcki.
       Do najbliższych wyborów samorządowych jeszcze dwa lata, przez które wszystko się może zmienić. I to wtedy partię ocenią wyborcy. Na razie Nowoczesnej nie widać w mieście, nie organizuje żadnych wydarzeń. A bez aktywności nie ma mowy o sukcesie w wyborach.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • patologia!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  38 26
  (2016-10-12)
 • chore partia finansowana przez zagraniczne banki i obcy kapitał! naprawiać to musi PiS po 8 latach nieudolnych rządów PO, a wy to co najwyżej możecie pomarzyć o władzy bo Polacy nigdy nie dopuszczą was do koryta!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  51 32
  (2016-10-12)
 • PIS w rok zrobił więcej dobrego, niż PO przez 8 lat
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  48 36
  tatrop(2016-10-12)
 • na sześciu króli. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  29 13
  (2016-10-12)
 • Powiem krótko POszli WON!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  48 28
  (2016-10-12)
 • Praktycznie nie interesuje mnie żadna partia, bo w polskim realu będzie ona zawsze podobnie wyglądała - suweren - znaczy się lumpenproletariat zbezcześci wszystko i pogrąży też wszystko w imię swej bolszewickiej ideologii niezależnie od tego czy ona czerwona czy kościelna - na jedno wychodzi i jeden jest wynik tego meczu tak jak ostatnio z kibolstwem - wreszcie ktoś podsumował tą patologię
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 9
  AMalejużniekoniecznie(2016-10-12)
 • U nich w Nowoczesnej to nie są wpadki tylko ich miałkość intelektualna i kompletny brak wiedzy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  34 23
  (2016-10-12)
 • Proszę podać choć jeden przykład pozytywnego działaia rzadzaciej partii. Wykluczam program 500+, który pomógł wielu rodzinom wyjść z biedy, ale jest głęboko niesprawiedliwy bo pomija niezamożne rodziny posiadające jedno dziecko i pracujące, samotne mamy z jednym dzieckiem, które o kilkadziesiąt zł przekraczają próg dochodowy. Wszystkie działania rządu sąpochopne, nieprzemyślane i oby nie skończyły się 500% inflacją.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  29 31
  babunia(2016-10-12)
 • We mnie to aż się gotuje jak te pokolenia pogrobowców czerwonej zarazy wyłażą na ulice i udają, że walczą o demokrację.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  36 21
  (2016-10-12)
 • Hej!nowocześni!Była dycha dla rycha ha!ha!Serdecznie sssss. .. .. cie!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  26 12
  WON!!!(2016-10-12)
 • Oj, biedne elblongi-na szczęście dziś był też wasz prezesik-ten to ma dopiero wiedzę i mądrość. .. akurat na wasz poziom. .. tylko coś was, suwereny, nie chciał widzieć. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21 22
  j,o/;6(2016-10-12)
 • Pampuchy ty sie nie martw ismioma latami, po nastepnych wyborach was juz nie bedzie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20 8
  (2016-10-12)
Reklama