Sobota 20-10-2018, imieniny Jana, Ireny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nowy dyrektor W-MODN

Elbląg, Nowy dyrektor W-MODN Ryszard Wodzisławski (fot. mad).

Nowym dyrektorem Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu został Ryszard Wodzisławski. Przypomnijmy, że latem dotychczasowa, wieloletnia dyrektor ośrodka Krystyna Szostak przeszła na emeryturę.

Ryszard Wodzisławski jest nauczycielem z ponad 30-letnim stażem. W ośrodku pracuje od dziewięciu lat, od 2001 r. jako wicedyrektor W-MODN. W połowie lat 90-tych był elbląskim wicekuratorem oświaty.
     - Uważam, że musimy pielęgnować już wypracowane działania i dobre tradycje W-MODN, zwłaszcza związane z pracą na rzecz wspierania działalności szkół i doskonalenia nauczycieli - mówi dyrektor Ryszard Wodzisławski. - Ośrodek będzie też dbał o dobre kontakty z lokalnymi instytucjami życia publicznego. Największym naszym problemem jest brak własnych sal do zajęć szkoleniowych prowadzonych metodą warsztatową - posiadamy tylko jedną taką salę na terenie placówki. Brak sal próbujemy zniwelować poprzez organizowanie doskonalenia w terenie, jak najbliżej miejsca pracy i zamieszkania odbiorców naszych ofert, czyli nauczycieli z regionu. Działanie to okazało się „strzałem w dziesiątkę”. W konsekwencji we wszystkich współpracujących z Ośrodkiem powiatach nauczyciele konsultanci nawiązali współpracę z placówkami oświatowymi. Dzięki temu powstały „szkoły bazy”, w których systematycznie odbywają się szkolenia. Planem maksimum jest pozyskanie nowej bazy lokalowej, zdaję sobie jednak sprawę, że wiąże się to z ogromnymi nakładami. Dlatego postaram się stworzyć w Ośrodku, na miejscu, salę do zajęć warsztatowych wyposażoną we wszystkie nowoczesne urządzenia techniczne. Zamierzam też wprowadzić tzw. kształcenie na odległość - e-learning. Jest to forma, która zakłada większe wykorzystanie Internetu do doskonalenia nauczycieli, nawet do tego stopnia, by mogli doskonalić się w miejscu pracy. W tym celu skierowaliśmy na studia podyplomowe trzech konsultantów, którzy mają zdobyć odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia do prowadzenia takiej formy doskonalenia.

PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naszywki
POLO z HAFTEM
Naszywka GODŁO
Naszywka HERB ELBLĄGA