UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nowy sprzęt dla strażaków ochotników

 
Elbląg, Naczelnik OSP Ratownictwo Wodne Jacek Songin prezentuje nowy sprzęt ratowniczy
Naczelnik OSP Ratownictwo Wodne Jacek Songin prezentuje nowy sprzęt ratowniczy (fot. Anna Dembińska)

Strażacy ochotnicy z elbląskiej jednostki są na pierwszej linii frontu w walce z powodzią w Elblągu. Dziś (21 listopada) otrzymali od prezydenta specjalistyczny sprzęt, który pozwoli lepiej nieść pomoc poszkodowanym.

Są na pierwsze wezwanie w przypadku zagrożenia powodziowego w Elblągu. O kim mowa? O strażakach z Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne z Elbląga. W jednostce służy 37 pasjonatów, którzy od kilkudziesięciu lat niosą pomoc mieszkańcom Elbląga i powiatu.
     - To bardzo ważna jednostka dla Elbląga, dlatego dbamy o to, by była jak najlepiej wyposażona. To jest pierwsza jednostka, która pomaga nam w przypadku powodzi – mówił Tomasz Świniarski, kierownik Referatu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w elbląskim ratuszu.
     Elbląskich ochotników można było spotkać w Elblągu podczas ubiegłorocznej powodzi, kiedy ratowali miasto przed zalaniem. Na co dzień ćwiczą i... adaptują do własnych potrzeb pozyskany od Straży Więziennej samochód.
     Dziś (21 listopada) strażacy otrzymali zakupiony przez ratusz specjalistyczną torbę, defibrylator i deskę, która pozwoli być lepiej przygotowanym do działań ratowniczych.
     - W torbie mamy sprzęt do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Mamy tu tlen, sprzęt pomocny w przypadku zatruć, ssaki potrzebne przy zadławieniach i zakrztuszeniach. To są standaryzowane torby, wszystkie torby strażackie są tak samo wyposażone i poukładane według jednego schematu. Każdy strażak po jej otwarciu wie co, gdzie jest – wyjaśniał Jacek Songin, naczelnik elbląskiej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.
     Cały sprzęt kosztował 9 tys. zł, z czego większość udało się sfinansować z funduszy Ministerstwa Sprawiedliwości.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama