Środa 24-10-2018, imieniny Antoniego, Marcina
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

O bonifikaty

Jutro sesja Rady Miejskiej. Mowa będzie m.in. o bonifikatach dla spółdzielni mieszkaniowych na wykup od miasta ziemi.

Na tę sesję czekają jednak nie tylko członkowie spółdzielni, ale także osoby niepełnosprawne, które liczą, że radni przyjmą do realizacji przygotowany przez przedstawicieli środowiska „Program wyrównywania szans osób z niepełnosprawnościami”. Dokument zawiera listę najważniejszych dla tej grupy mieszkańców Elbląga działań, jakie mają zostać podjęte do końca obecnej kadencji samorządu.
     W programie mowa jest o likwidacji barier architektonicznych we wszystkich placówkach służby zdrowia, stworzeniu systemu wczesnej i kompleksowej diagnozy noworodków w zakresie niepełnosprawności. Są także działania dotyczące edukacji - utworzenie bazy danych o niepełnosprawnych dzieciach i młodzieży oraz grup wsparcia dla rodziców, pomoc dla osób, które rozpoczynają działalność gospodarczą – m.in. w osobach asystentów i stworzenia systemu tanich szkoleń zawodowych.
     Radni podejmą jutro decyzję o udzieleniu spółdzielniom mieszkaniowym 70-procentowej ulgi na wykup terenów, na których stoją budynki. Taką samą ulgę miasto proponuje też przy zakupie przez mieszkańców przynależnej mieszkaniu części działki. W uzasadnieniu do projektu uchwały czytamy, że umożliwienie spółdzielniom zakupu gruntu za 1/3 wartości oznaczać będzie w praktyce, iż otrzymają one prawo własności za 6 – 9 procent rzeczywistej wartości ziemi, a za prawo do części gruntu przynależnej jednemu mieszkaniu zapłacą 190 – 300 złotych. „Są to kwoty do zaakceptowania przez nabywców” - przekonują władze miasta.
     Przypomnijmy, z wnioskiem o udzielenie przez samorząd ulg dla spółdzielni, ale także dla osób fizycznych, które porządkują sprawy własności lokali i terenów, wystąpiły same spółdzielnie i Obywatelskie Stowarzyszenie Uwłaszczeniowe. Stowarzyszenie chce jednak wprowadzenia ulgi 95 – procentowej.
     - 70 procent to za mało, będziemy walczyć o więcej – zapowiada szef Stowarzyszenia, Witold Łada. – Po naszej stronie mamy radnych prawicy i Samoobrony.
     W porządku sesji są również uchwały zawierające miejscowe plany zagospodarowania dla Centrum, osiedla Dąbrowa, Próchnika oraz zarzuty mieszkańców wobec planów dotyczących wschodniej części Śródmieścia. Wstęp na posiedzenia Rady Miejskiej jest wolny. Początek sesji – godz. 10.

AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Krewetkarium
Ochotka żywa
Królik minaturka
Artemia