Czwartek 19-07-2018, imieniny Wincentego, Marcina
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Dni Elbląga 2018. Dni Elbląga 2018.

O czasie KOR-u w Salonie „Polityki”

Elbląg, O czasie KOR-u w Salonie „Polityki”

Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida i Tygodnik „Polityka” zapraszają w czwartek 27 października o godz. 18 na spotkanie w Salonie „Polityki”. Rozmowę wokół tematu „O czasie KOR-u” poprowadzi Mirosław Pęczak, jego gośćmi będą Andrzej Friszke i Mirosław Chojecki. Wstęp wolny.

Andrzej Friszke – ur. 1956, historyk i publicysta, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, docent w Instytucie Studiów Politycznych PAN, profesor Collegium Civitas, były członek Kolegium IPN. Wieloletni działacz Klubu Inteligencji Katolickiej i redaktor „Więzi". W 2006 został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Bada przede wszystkim najnowszą historię Polski. Jest wybitnym znawcą dziejów opozycji w PRL. Autor wielu książek: m.in. „KOR. Ludzie, działania, idee” (wydana pod pseudonimem Witold Wolski), „Polska Podziemna 1939-1945” (współautor), „Opozycja polityczna w PRL 1945-1980”, „Życie polityczne Emigracji”, „Niepokorni. Rozmowy o KOR” (wraz z Andrzejem Paczkowskim). We wrześniu tego roku ukazała się jego najnowsza książka pt. „Czas KOR-u. Jacek Kuroń a Geneza Solidarności”, w której Andrzej Friszke opowiada o najważniejszych latach opozycyjnej działalności Jacka Kuronia.
     
     Mirosław Chojecki – ur. 1949, członek KOR. Chemik, pracownik Instytutu Badań Jądrowych. W marcu 1968 uczestnik strajku studentów na Politechnice Warszawskiej, w czerwcu 1976 jeden z pierwszych uczestników akcji pomocy represjonowanym robotnikom Ursusa i Radomia. Organizator niezależnej działalności wydawniczej, odpowiada za powielanie "Komunikatu" i 'Biuletynu Informacyjnego" KOR. We wrześniu 1977 tworzy Niezależną Oficynę Wydawniczą, największe wydawnictwo działające poza cenzurą. Wielokrotnie zatrzymywany i rewidowany, w styczniu 1977 zostaje mu zabrana... przyprawa curry ("Chojecki grozi użyciem środków toksycznych mogących pociągnąć skutki tragiczne dla całej rodziny"). W październiku 1981 wyjeżdża za granicę, na emigracji wydaje m.in. pismo "Kontakt" i produkuje filmy poświęcone najnowszej historii Polski. Wraca w 1990, m.in. doradza ministrowi kultury. Jest producentem telewizyjnym. W 2006 odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata
Czytnik kart kryptograficznych Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini