Poniedziałek 19-11-2018, imieniny Salomei, Seweryna
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

O godne życie lekarza i pacjenta

Do ogólnopolskiego protestu służby zdrowia przyłączyła się część lekarzy i średniego personelu medycznego ze szpitali w regionie elbląskim. Niektórzy z nich pojechali do Warszawy wziąć udział w pikiecie przed Sejmem.

Dziś rano do Warszawy ze Szpitala Wojewódzkiego w Elblągu wyjechało kilkunastu lekarzy. Medycy, którzy z różnych powodów nie pojechali do stolicy, wzięli dzień urlopu, a ci, którzy muszą pozostać na dyżurach, będą pracować w formie ostrego dyżuru.
     - Opieka medyczna będzie zapewniona - mówi dr Wioletta Sosnowska ze Związku Zawodowego Lekarzy przy Szpitalu Wojewódzkim w Elblągu.
     Na protest wyjechało też czterech lekarzy z Pasłęka. - Jest nas niewielu i nie możemy sobie pozwolić, żeby wszyscy pojechali. Reszta pozostanie i będzie czuwać nad zdrowiem i życiem pacjentów - mówi dr Włodzimierz Hajer ze Związku Zawodowego Lekarzy.
     Do Warszawy jedzie też jeden lekarz z Braniewa, szef tamtejszego związku Marcin Byzdra.
     Lekarze ze Szpitala Miejskiego i Szpitala Wojskowego w Elblągu popierają protest, ale nie uczestniczą w nim czynnie. Zamierzają dzisiaj przeprowadzić akcję informacyjną wśród pacjentów.
     Do Warszawy wyjechało tymczasem kilkadziesiąt pielęgniarek, położnych i salowych oraz technicy medyczni z dwóch szpitali elbląskich, a także z placówek w Pasłęku i Braniewie.
     
     Protest środowisk medycznych rozpoczął się w południe na Placu Zamkowym w Warszawie. Kilkanaście związków i stowarzyszeń skupiających osoby związane ze służbą zdrowia w ogłoszeniu, które pojawiło się w prasie, informuje, że środowiska medyczne protestują, ponieważ: „Polska przeznacza najmniej środków publicznych na opiekę zdrowotną wśród krajów UE, w Polsce udział pacjentów w kosztach leków jest największy, zaś za godzinę pracy w szpitalu pielęgniarka otrzymuje średnio 4 zł, technik medyczny 6 zł, a lekarz 8 zł.
     Środowiska medyczne domagają się: natychmiastowego wzrostu wynagrodzeń wszystkich pracowników medycznych o 30 proc., ustawowego zagwarantowania godnego poziomu wynagrodzeń pracowników medycznych i wzrostu publicznych nakładów na ochronę zdrowia do 6 proc. PKB.
     Lekarze i pracownicy służby zdrowia chcą osiągnąć bezpieczeństwo zdrowotne obywateli (likwidację limitów i kolejek), dostęp do nowoczesnych metod diagnostyki, leczenia i leków oraz godne warunki życia pracowników medycznych.”
     
     Relacja Marty Hajkowicz:
     
R
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Służba zdrowia ma i tak za dużo płacone , bo im się leczyć nie chce . Najpierw wyleczcie polityków -( syf , kiła , mogiła i do tego debilizm ). Wtedy nie tylko wy , ale i reszta narodu będzie żyć godnie w tym kraju .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  bufor(2006-05-09)
 • Od 6 miesięcy lekarze nie chcą wydać skierowania na specjalistyczne badanie. Twierdzą, że i owszem badanie jest niezbędne ... tylko należy zapłacić za nie z własnej kieszeni. Koszt badania tylko 400 PLN + jakieś tam grosze. Nie popieram tego ich protestu. Lekarze czują się panami życia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  konował(2006-05-09)
 • tak się składa że ostatnio mam dużo do czynienia ze służbą zdrowia-szpital ,przychodnia specjalistyczna-naprawdę popieram zdecydowanie te protesty przecież w tym kraju bez radykalnych rozwiązań nic się nie osiągnie i nic się tu nie zmienia od ( śmiem twierdzić ) 50 lat tak trzymajcie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  bizbiz(2006-05-09)
 • Czas wreszcie powiedzieć prawdę, że lekarze i cały personel medyczny są ofiarami obecnego systemu. Oglądając i słuchając polityków nieudaczników ludzie nabierają przekonania, że mogą być leczeni skutecznie i nowocześnie. Natomiast pieniądze przeznaczane na leczenie przez państwo zupełnie nie przystają do tych obietnic, to tak jakby chcieć kupić nowego mercedesa za cenę poloneza. Dlatego kontakty ze służbą zdrowia są bolesnym rozczarowaniem i pokazują, że ktoś tu składa obietnice bez pokrycia. Natomiast niesłusznie całą swoją złość ludzie wyładowują na lekarzach i pielęgniarkach, zaś twórcy tego koszmaru biją się o coraz to wyższe stołki a winę zwalają na kogo popadnie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  nie-pis(2006-05-09)
 • Najwyższa pora aby całe społeczeństwo staneło za personelem medycznym.Idzie przecież nie tylko o podwyżki pensji dla tej sfery,przecież to nasz wspólny interes. ŚP. AWS zafundował nam kasy chorych, w których zwykły urzędas nie mający bladego pojęcia o medycynie decydował kto -gdzie i jak ma być leczony a po przepoczważeniu się w NFZ prawie nic się nie zmieniło. To z naszych składek mają piękne siedziby samochody służbowe.wysokie pensje, a na lecznictwo przeznaczają wedle własnego widzi misię.to oni ustanawiają limity badań ,zabiegów, operacji, Nadszedł chyba czas sprowadzić ich do parteru.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Łapiduch(2006-05-09)
 • Czy ktoś zna biednego lekarza?..Do specjalisty dostac się to trzeba czekać pół roku,albo i rok.Pacjentów to oni mają głęboko w du.e.Wykorzystują ich tylko do swoich potrzeb kosztem zdrowia.Jestem za obniżeniem im pensji o 30%,wszak i tak każdy ma z nich pokaźny dom i niemałe konto (ciekawe czy to z 1200zł netto).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  wyborca(2006-05-09)
 • popieram cię wyborco w naszym kraju nie widziałam biednego lekarza owszem pielęgniarki to mało zarabiają
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-05-09)
 • Hurra , lekarzy do kamieniołomów , zamieszkajmy w ich domach i jeździjmy ich brykami , wyczyścimy ich konta i leczmy się sami- to przecież takie proste- bełty i piwo, a kasę na tabletki od Goździkowej da nam Jarek , Romek i Jędrek - już parę razy w historii realizowano takie pomysły, ale zawsze skutek był opłakany.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Władimir Ilicz L.(2006-05-09)
 • Nie rozumiem tak ograniczonych ludzi jak wyborca. Dlaczego lekarze mają być biedni? Na zachodzie do którego dążymy płaca lekarza jest 20-30 razy wyższa niż w Polsce. Efekt jest taki, że najlepsi lekarz z ogromnymi umiejętnościami i doświadczeniem zawodowym , których nie da się przeliczyć na pieniądze wyjeżdżają z tego kraju. Za kilkanaście lat dzieci tego wyborcy nie pójdą do wykształconego pediatry bo go nie będzie, on sam nie będzie mógł być skutecznie leczony bo leczenie u wykształconego lekarza będzie luksusem zarezerwowanym tylko dla bogatych. Leczenie dla ogółu zapewnią jak po wojnie było felczerzy znający tylko dwa zastrzyki i trzy tabletki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  realista(2006-05-09)
 • popieram wypowiedź realisty , najpierw się ucz łosiu ładnych pare (5) lat , potem drugie , albo i trzecie tyle rób specjalizację ( o ile się na nią dostaniesz) , a następnie lecz takich idiotów jak co niektórzy przedmówcy za gówniane stawki , jakie oferuje Narodowy Fundusz Zdrowia ... wcale się nie dziwię , że prawie wszyscy absolwenci Medycyny szykują się do wypieprzenia z Najjaśniejszej , bo tam mają lepsze perspektywy zrobienia specjalizacji , awansu , no i chyba szacunku społecznego , czego u nas , o czym świadczą niektóre komentarze , część ludzi nie ma zielonego pojęcia . Ludzie , dobry chirurg , ortopeda na Zachodzie to ma 3 domy i 3 samochody , bo dostaje godziwą kasę za swoją wiedzę i umiejętności .....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  j23(2006-05-09)
 • jezeli lekarze twierdza ze ich pesja jest zbyt mala to niech sie przekwalifikuja !!!!! proste co
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-05-10)
 • Dlaczego mowi sie tylko o lekarzach w szpitalu pracuje tez inny personel ktory zarabia grosze
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-05-10)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Pieczątki Firmowe
Żarówki LED