Niedziela 16-12-2018, imieniny Albiny, Zdzisława
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

O jedną szkołę za daleko

We wtorek w Pasłęku spotkali się przy swoistym oświatowym "okrągłym stole" dyrektorzy szkół podstawowych i gimnazjów.

Omawiany przez nich problem dotyczy dwóch szkół - podstawówki nr 3 oraz gimnazjum nr 2. Mieszczą się one w tym samym budynku.
     - Powoduje to wiele problemów - mówi burmistrz Pasłęka, Maciej Romanowski. - Panuje tam ciasnota, obie szkoły mają różnych uczniów. Nie można w jednym budynku trzymać siedmiolatka i młodzieńca, który ma na karku już 15 lat.
     Podczas wtorkowego spotkania padło wiele propozycji rozwiązania problemu. Jedno zakłada likwidację jednego z dwóch pasłęckich przedszkoli, i przeniesienie gimnazjum do opustoszałego budynku, inne - podzielenie gimnazjum i przeniesienie po setce uczniów do Rogajn, Zielonki Pasłęckiej i Rzecznej.
     - Pod uwagę jest także brane połączenie gimnazjum z liceum - dodaje burmistrz. - Miejsc w budynku liceum starczyłoby jednak tylko dla połowy gimnazjalistów. Resztę trzeba by więc było umieścic w innym budynku. Tutaj jednak jest wewnętrzny opór dyrekcji, która nie chce się zgodzić na dzielenie szkoły.
     Sprawa obu szkół stanie na początku lutego na sesji rady. Radni pasłęccy stoją na stanowisku, że z decyzją trzeba jeszcze trochę poczekać.
     - Jakieś pół roku temu przedłożyłem Radzie projekt połączenia kilku szkół - wyjaśnia Maciej Romanowski. - Radni jednak odłożyli decyzję na lata 2003-2004. W tym wypadku pewnie będzie tak samo. Przy zbliżających się wyborach samorządowych radni pewnie nie podejmą żadnych trudnych decyzji.
     Burmistrz liczy także na Starostę. Ma nadzieję, że kłopoty finansowe skłonią go do przekazania budynku jednej ze szkół powiatowych w Pasłęku właśnie miastu i gminie Pasłęk. Wtedy gimnazjum otrzymałoby własny kąt.
OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Serwis i oryginalne części Volkswagen
Autoryzowany Serwis Skoda Hadm Gramatowski.
Serwis i oryginalne części Audi
Oryginalne części Peugeot - HADM Gramatowski