UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

O rozwoju miasta i lokalnego biznesu

 
Elbląg, O rozwoju miasta i lokalnego biznesu
fot. nadesłana

W Kamieniczkach Elbląskich odbyło się spotkanie prezydenta Witolda Wróblewskiego z lokalnymi przedsiębiorcami. Było ono okazją do rozmów na temat dalszego rozwoju miasta i efektywnej współpracy samorządu z elbląskim biznesem.

W spotkaniu uczestniczyło kilkudziesięciu przedstawicieli największych elbląskich firm różnych branż oraz organizacji zrzeszających przedsiębiorców, a także przedstawiciele Konsulatu Generalnego RP w Kaliningradzie, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu, Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Olsztynie oraz Warmińsko –Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
       - Bardzo dziękuję, że przyjęli Państwo moje zaproszenie i tak licznie przybyli na dzisiejsze spotkanie. Już kolejny raz możemy porozmawiać o współpracy, wymienić doświadczenia i wiedzę w sprawach ważnych dla rozwoju miasta i lokalnych firm - mówił podczas spotkania prezydent Witold Wróblewski.
       Prezydent przedstawił przedsiębiorcom aktualną sytuację miasta i priorytetowe inwestycje. Wiceprezydent Jacek Boruszka natomiast zaprezentował działania i narzędzia samorządu stymulujące rozwój biznesu w Elblągu, w tym między innymi preferencje i ulgi podatkowe dla przedsiębiorców, sposoby wsparcia młodych firm oraz instrumenty finansowego wsparcia lokalnego rynku pracy.
       O szansach dla pracodawców, wynikających ze wzajemnej współpracy biznesu, samorządu i uczelni mówili: prof. Zbigniew Walczyk rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu i Paweł Kulasiewicz dyrektor Centrum Współpracy z Otoczeniem Gospodarczym, Społecznym i Instytucjonalnym PWSZ.
       - Prowadzimy program praktyk zawodowych, realizujemy też projekt mentoringu w miejscu pracy pn. „Reaktor ABK”. PWSZ posiada także wpis do Bazy Usług Rozwojowych – podkreślał prof. Zbigniew Walczyk rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu, zachęcając przedsiębiorców do współpracy.
       Pan Zbigniew Pawlik – konsul, radca Wydziału Promocji, Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Kaliningradzie omówił natomiast możliwości współpracy polskiego i rosyjskiego sektora gospodarczego oraz zasady i warunki uruchomienia biznesu w obwodzie kaliningradzkim.
       Uczestnicy spotkania mieli również możliwość uzyskania informacji na temat funduszy europejskich dla przedsiębiorców oraz regionalnego funduszu pożyczkowego. O możliwościach pozyskania dofinansowania z tych źródeł mówiła wiceprezes Zarządu Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Olsztynie, pani Joanna Kościńska.
       Przedstawiciele Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej z panią wiceprezes Małgorzatą Sobieską zu Schwarzenberg na czele przedstawili natomiast korzyści wynikające z inwestycji w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Spotkanie zakończyła prezentacja internetowej platformy zakupowej jako instrumentu wzmocnienia konkurencyjności i przejrzystości zamówień realizowanych dla jednostek miejskich.
      
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
 • To jest dopiero stanowisko: dyrektor Centrum Współpracy z Otoczeniem Gospodarczym, Społecznym i Instytucjonalnym PWSZ!!!!! Super mądrala za naszą kasę!. W swoim życiu chyba nie doczekam już normalności!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 2
  _unikat_(2017-03-21)
 • popierdzieli w stołki i się rozeszło
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  Fuszkin(2017-03-22)
Reklama