Poniedziałek 23-07-2018, imieniny Brygidy, Apolinarego
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

O wiatrakach na Żuławach

Elbląg, O wiatrakach na Żuławach fot. nadesłana

Prezydent Elbląga Jerzy Wilk ma zaszczyt zaprosić 31 marca 2014 r. o godz. 10.00 na konferencję pt. Zagrożenia dla rozwoju turystyki Elbląga i Mierzei Wiślanej wynikające z lokalizacji elektrowni wiatrowych na Żuławach Wiślanych.

Celem konferencji jest analiza zasadności lokowania przemysłowych farm wiatrowych na terenie Żuław w kontekście zagrożeń, jakie ta lokalizacja niesie dla rozwoju turystyki Elbląga i Mierzei Wiślanej. Konferencja odbędzie się 31 marca 2014 r. o godz. 10.00 w Bibliotece Elbląskiej im. Cypriana Kamila Norwida w Elblągu, ul. Świętego Ducha 5.
     W ramach konferencji, w pierwszej jej części, będziecie mieli Państwo okazję poznać stanowisko przedstawicieli środowiska naukowego w sprawie zagrożeń dla rozwoju turystyki, zdrowia ludzi i zwierząt oraz krajobrazu kulturowego Żuław Wiślanych, jakie wynikają z błędnej lokalizacji elektrowni wiatrowych.
     Referaty w tym zakresie wygłoszą:
     - prof. dr inż. Barbara Lebiedowska (ekspert Komisji Europejskiej ds. akustyki środowiska),
     - prof. dr hab. Maria Lubocka-Hoffman (pracownik naukowy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Katedra Architektury Krajobrazu i Agroturystyki, wieloletni konserwator zabytków, specjalista ds. krajobrazu kulturowego),
     - prof. dr inż. Grzegorz Pojmański (pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego, Wydział Fizyki; specjalista w zakresie zagrożeń związanych z eksploatacją turbin wiatrowych),
     - prof. dr hab. Jan Mikołajczak (pracownik naukowy Uniwersytetu Techniczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, Katedra Żywienia Zwierząt i Gospodarki Paszowej, badacz m.in. wpływu elektrwoni wiatrowych na zachowanie się zwierząt i ptaków).
     
     Po przerwie kawowej, tj. ok. godz. 12.15 odbędzie się debata, do udziału w której zaproszeni zostali Szanowni Prelegenci, a także:
     - prof. Tadeusz Iwiński – poseł na Sejm RP, wiceprzewodniczący Komisji Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy,
     - prof. Jan Szyszko – poseł na Sejm RP, członek Komisji Ochrony Środowiska,
     - Anna Zalewska – posłanka na Sejm RP, przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Energii Wiatrowej Bezpiecznej dla Ludzi i Środowiska,
     - Krzysztof Jurgiel – poseł na Sejm RP, przewodniczący Komisji ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi,
     - Elżbieta Gelert – posłanka na Sejm RP, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu,
     - Jacek Protas – marszałek województwa warmińsko-mazurskiego
     - Jerzy Wilk – prezydent miasta Elbląga
     - Waldemar Badeński – przedstawiciel Koalicji „Bezpieczna Energia”, prezes Stowarzyszenia Aktywności Społecznej im. Tadeusza Reytana.
     
     Mam nadzieję, że grono tak wybitnych osobistości świata nauki i polityki pozwoli Państwu wzbogacić wiedzę na temat energetyki wiatrowej. Sytuacja ta powinna sprzyjać weryfikacji podjętych przez samorządy decyzji o lokalizacji przemysłowych farm wiatrowych. Dla rozwoju Elbląga i Mierzei Wiślanej niezwykle ważne jest, aby weryfikacja ta uwzględniała zagrożenia nie tylko w aspekcie ekonomicznym, ale także krajobrazowym, przyrodniczym i społecznym.
     Zakończenie konferencji odbędzie się o godz. 15.00.
     
     Z poważaniem
     Jerzy Wilk

Monika Borzdyńska, Rzecznik prasowy w Biurze Prezydenta Miasta
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Przykro mi ale muszę Panu odmówić, będę szukał pracy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 1
  (2014-03-19)
 • Zaczyna Pan Prezydent zachowywac sie jak Putin Wchodzi nie na swoj teren
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 15
  (2014-03-19)
 • nie masz pracy a stać cię na internet ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 6
  (2014-03-19)
 • A tak dla równowagi kiedy konferencja o zaletach budowy elektrowni wiatrowej? Przyszłabym na 2 chętniej niż na jedną - o zagrożeniach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 3
  VisageUla(2014-03-19)
 • Czyli debata pt. " Nie dla energetyki wiatrowej" . Szkoda, że nie będzie nikogo z gmin Pomorza, które już na tym nieźle korzystają. Brak też kogoś ze strony energetyki, która musi się rozwijać i dywersyfikować. Ciekawe, czy będzie podobna debata nt dużo bardziej zagrażającego środowisku wydobycia gazu łupkowego. W świetle wydarzeń krymskich - pewnie nie :(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 2
  wiatraczki_sa_fajne(2014-03-19)
 • Tak dla ścisłej informacji to internet w Polsce tez mammy za darmo wiec ten komentarz jest zbędny. .. .. przykładową siecią jest AREO. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5 2
  (2014-03-20)
 • A na cholere nam te wymysly szatana, wilk robi skansen z miasta to i elektryka nie potrzebna. .. same nieszczescia z ta technika tylko, jurek na zulawach jak kononowicz na podlasiu " . .. wszystko zlikwiduje i niczego nie bedzie. .. "
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 0
  RafalLeszczynski(2014-03-20)
 • o wlasnie, SKANSEN, NAJWIEKSZY SKANSEN w Europie, to na pewno przyciagnie turystow :), a wiatrakom mowimy zdecydowane NIE, ciagnie Wilka do jamy hehehehehe
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  byly_mieszkaniec(2014-03-20)
 • tak dla ścisłej informacji to internet " mammy" za darmo ale. .. trzeba czymś zapłacić za router; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 3
  (2014-03-21)
 • wole tanszy prad niz drozszy i tak wiatraki to przyszlosc wiec o co chodziiiii. .. .. a farmy i tak beda powstawac. .. .. czy komus sie to podoba czy nie. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 6
  elblazaninnnnn(2014-03-27)
 • Dokładnie tak wygląda na to że koryta nie zalano więc teraz hamują inwestycje samorządów. Tego typu budowle nie zagrażają ani ludziom ani środowisku. Służą temu odpowiednie zabezpieczenia. A widok takiej instalacji napawa zachwytem jej wielkości. Teren jest idealny płaski o małym zalesieniu, z dala od zabudowań, same areały uprawne. Więcej plusów niż minusów a pieniądze będą spływać ale do dzierżawców gruntów. W ogóle co to za ludzie. Za pieniądze przychodzą i wygłaszają teorie przyjęte jednemu politycznemu celu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 5
  energol(2014-03-27)
 • wszystkich zwolenników zapraszam na żuławy, na wysokości kościoła w kępkach stoi już jeden maszt. koszmar. odrzut lodu z łopatki wirującego wiatraka to nawet 800 m. w okolicy nad nogatem władze zabraniają budowania domów bliżej niż 100 od wody, choć stara zabudowa jest na wale i wygląda naturalnie, bo podobno ten teren to ostoja ptactwa, natura 2000.a od łopatek wiatraków będą zbierali te ptaki buldożerem. tu muszą być koperty na zezwolenia i lokalizacje. jak zawsze dziwnie, na koniec kadencji i przed wyborami władza zezwala na kuriozalne inwestycje. ale może właśnie około 3 lat trwa " namawianie" nowej władzy do zezwoleń.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 0
  (2014-03-27)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Serwis i oryginalne części Seat
Ubezpieczenia OC i AC
Wyprzedaż rocznika 2017 w salonie Skody HADM
Pomoc w przypadku szkody komunikacyjnej