UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

O Żołnierzach Wyklętych na spotkaniu z historykiem

 
Elbląg, O Żołnierzach Wyklętych na spotkaniu z historykiem
Reklama

Dziś, 22 czerwca o godz. 17 w Elblągu odbędzie sie spotkanie z historykiem Leszkiem Żebrowskim. Tematem przewodni wykładu będą Żołnierze Wyklęci.

Leszek Żebrowski jest historykiem, badaczem polskiego podziemia niepodległościowego w latach 1942-1945 oraz w okresie stalinowskim, w tym zwłaszcza formacji (NSZ, NOW, NZW).
       Spotkanie będzie nie tylko doskonałą okazją do pogłębienia swojej wiedzy o Żołnierzach Wyklętych, ale też okazją do poznania wyśmienitego historyka i nietuzinkowej postaci jaką jest niewątpliwie Leszek Żebrowski.
       Wstęp wolny.
       Miejsce wykładu: Hotel Arbiter, Plac Słowiański 2, I piętro.
      
oprac. redakcja
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Niezwykle szybko redakcja podała info o spotkaniu. Gratuluję!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 0
  histeryk(2015-06-22)
 • specjalnie aby jak najmniej ludzi poznawalo prawde!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 0
  (2015-06-22)
 • spotkanie było super człowiek o fantastycznej wiedzy. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 0
  (2015-06-22)
 • Mam nadzieję, że historyk powie prawdę o Tych Żołnierzach skoro już będzie mówił, bo lepiej nic nie mówić na ten temat nic i zostawić ich w spokoju
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 3
  (2015-06-22)
 • na 90 minut przed spotkaniem wstawiać info ! WYPAŁUJCIE SIĘ CAŁA REDAKCJO
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 0
  (2015-06-22)
 • kij im w ryj;) i tak była cała sala :) Choć oczywiście najlepiej jakby każdy miał możliwość przyjścia i dowiedzenia się prawdy historycznej - niestety media jak widać do tego nie chcą dopuścić Ps. miały być 3 pytania, było 1 i nie zdążyłem zadać, bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem pana Leszka, że neguje zasadność akcji "Burza", gdyż niepotrzebnie wg niego partyzanci się zdekonspirowali. Uważam, że to był ich odruch rozpaczy (jak to wiele razy podkreślał Pan Leszek), w tamtym czasie byli w tak tragicznym położeniu, że to była ostatnia deska ratunku dla Polski i Polaków aby potem nie było, to co się niestety i tak stało, czyli przez lata okupacja ruska i mordowanie naszych pozostałych przy życiu elit/Żołnierzy Wyklętych. Oczywiście słowa w rozkazie Bora, że ujawniający się oficerowie mieli słuchać ruskich, to jakiś absurd i w sumie strasznie dziwne, że tak niby zostało napisane, bo przecież tak nie robiono, jednak samo ujawnienie się w pozycji gospodarza, to była razem z Powstaniem Warszawskim ostatnia deska ratunku dla Polski, która ostatnia mogła przeważyć aby potem nie było lat okupacji i mordów na Żołnierzach, których w rezultacie prl-owska władza (i nie tylko) wyklęła.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 1
  Patriota(2015-06-23)
 • Jednocześnie też nie dziwię się Borowi, że wydał rozkaz wbrew zaleceniom Londynu, bo nie od dziś wiadomo, że ci z Londynu, to żyli w innym świecie, tańce, bankiety itd. , nawet kurierzy o tym mówili. Ci z Londynu mimo, że mieli wiadomości z Polski to albo część lekceważyli albo nie dowierzali, byli odrealnieni w części. Z resztą potem sami przyznali rację Borowi, któremu nadali stanowisko Wodza Naczelnego - ostatniego w tej wojnie. Reasumując, akcja Burza i powstanie warszawskie to był krzyk rozpaczy i ostatnia desperacka deska ratunku dla Polski, która zakończyła się tragedią ale pamiętajmy, że mogło też być gorzej, to była wojna, którą nie my zaczęliśmy, my się tylko broniliśmy jak mogliśmy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 1
  Patriota(2015-06-23)
 • MariuszLewandowski-Fc No cóż drodzy Panowie brak wiedzy o sprawach mediów bije po oczach. Wydawca Portelu zawsze sympatyzował z Platformersami - poprzedni naczelny pracuje dziś pod kierownictwem Jerzego Wcisły a obecny nadredaktor był szefem jednego z wydziałów za czasów SuperPrezydenta Nowaczyka któremu o dziwo miął odwagę za pracę podziękować. .. .Nie spodziewajcie się zatem że ktoś z tej redakcji będzie rzetelnie informował o tych którzy do rozsypki w platformie się przyczyniają. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 2
  MariuszLewandowski-Fc(2015-06-23)
 • Ale skoro za pięć dwunasta powiedzieliście A, to powiecie i B pisząc relację z tego wydarzenia? A, zapomniałbym, nikogo nie było. .. A może opisać wam te spotkanie, podesłać fotki i łaskawie je opublikujecie. .. tak za tydzień, dwa? Jesteście żałośni! Ratuje was jedynie fakt, że ludzie tu wchodzą z przyzwyczajenia, bo byliście pierwsi na rynku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 0
  (2015-06-23)
 • ludzie tu wchodzą, bo niestety brak jest w Elblągu alternatywy (bynajmniej ja takiej nie znam) - wszystko jest na jedno koPOto. .. aż dziw, że nikt nie wystartuje z sensowną alternatywną stronką
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 0
  Patriota(2015-06-23)
Reklama