Środa 17-10-2018, imieniny Ignacego, Wiktora
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Święto 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Święto 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.

Obowiązek odśnieżania dachów

Elbląg, Obowiązek odśnieżania dachów fot. arch. AD
Rek

Wszyscy właściciele, zarządcy i administratorzy budynków są zobowiązani do odśnieżania dachów - ponownie przypomina o obowiązku odśnieżania dachów wojewoda warmińsko-mazurski. Śnieg i lód powinien być usunięty z dachów, rynien, balkonów i innych elementów budowli - wszędzie tam, gdzie może to stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi i samego budynku.

Zgodnie z art. 61 pkt 2 prawa budowlanego właściciel lub zarządca jest zobowiązany do zapewnienia bezpiecznego użytkowania obiektu budowlanego w razie wystąpienia zdarzeń mających lub mogących mieć wpływ na uszkodzenie obiektu lub bezpośrednie zagrożenie takim uszkodzeniem, które może spowodować zagrożenie życia lub zdrowia ludzi, mienia lub środowiska: wyładowania atmosferyczne, wstrząsy sejsmiczne, silne wiatry, intensywne opady atmosferyczne, osuwiska ziemi, pożary lub powodzie.
     W związku z coraz większą liczbą przypadków zawaleń się dachów pod naporem zalegającego śniegu, wojewoda warmińsko-mazurski ponownie apeluje, by podczas zimy odśnieżać dachy budynków, aby zapobiec awariom i katastrofom. Właściciele i zarządcy obiektów budowlanych - w szczególności kompleksów wielkopowierzchniowych - są zobowiązani ustawowo przez prawo budowlane do zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim osobom przebywającym na ich terenie. Za niewypełnienie nakazów rozporządzenia, o którym przypomina wojewoda, może grozić kara grzywny. Wojewoda Marian Podziewski przypomina, że zaniedbanie przy odśnieżeniu dachów może grozić mandatami lub całkowitym zamknięciem obiektu.

Biuro Prasowe Wojewody Warmińsko-Mazurskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • W Elblągu jest firma odśnieżająca dachy z śnigu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Lord(2011-01-05)
 • a kto w tym mieście zajmuje sie odsniezaniem chodników????? to jakis koszmar zeby gdziekolwiek dojsc trzeba jkaies narty zakładac. Sama breja sniegu i soli.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-01-05)
 • @Lord: Pytanie czy stwierdzenie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-01-05)
 • A kto odsnieży chodniki i ulice:Kopernika, Chopina, Skłodowskiej?Breja, kasza pod nogami. Odkąd spadł pierwszy śnieg do dziś nie pojawiła sie ani piaskarka, ani spychacz. Ale dyrekcja ZBK i wspólnot niezłą kase bierze od lokatorów za nic-nierobienie w tym temacie. Sniegu nawalone tyle, ze z domu wyjśc nie można!Banda durnych urzędasów, złodzieji, ruszyc dupy zza biurek i odśnieżać!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  mieszkańcy!(2011-01-05)
 • najpierw niech ulice i chodniki odsnieza a wtedy moze ja swoj dach odsnieze
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-01-05)
 • Ulice i chodniki, Skłodowska, Kopernika, Chopina nie odśnieżone alb kase od mieszkancow to ZBK i wspólnoty biorą i to nie mało. Nie ma bata na urzędasów?!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-01-05)
 • Wojewoda to mi może. .. skoczyć po piwo do sklepu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  bałwan śniegowy(2011-01-05)
 • a jak wyglądaja drogi osiedlowe ? Jeszcze główne to ujdzie ale na osiedlowych to jedna wielka kupa tylko śnieg, lód i koleiny od lodu. Karać za porządek przed posesja albo za nieodśnieżony dach to pierwsi darmozjady. Zagonić urzedasów i zarządy spółdzielni do łopaty. Niech ja tylko sie przewrócę na rowerze na takiej drodze od razu sąd !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  podatnik(2011-01-05)
 • Witam To, jak odbywa się i wygląda praktycznie odśnieżanie w Elblągu to wielka kpina po raz kolejny z rzędu rok. Byłem świadkiem "odśnieżania" na ul. Matejki i Ogrodowej. Śnieg, lód zalega na wysokość podłóg w samochodach. Te koleiny które zostały wyjeżdżone pozwalają na przejazd tylko dla jednego samochodu, nie ma mowy o jakimkolwiek wymijaniu się samochodu, próbie wyjechania z tych kolein bez zakopania się, większość zaparkowanych bez pomocy osób trzecich nie ma szans na wyjechanie. No i praca firm, które biorą pieniądze za odśnieżanie. Pierwszy pług jaki widziałem na Matejki pojawił się w styczniu po godz. 1-szej w nocy. Przyłożył delikatnie pług do śniegu i popędził z prędkością taką jak fabryka dała. Efekt - tylko pozostawiony ślad że pług "pracował", następnie pojawił się na Matejki 2 dni później, ale tylko pojawił się, ponieważ dojechał do Matejki i zawrócił. Tak odśnieżanie wygląda praktycznie w całym mieście. Pozdrowienia, dla niektórych pewnie byłych już urzędników z magistratu za kompetencje w trakcie formułowania umów z firemkami do odśnieżana i pozdrowienia dla nowych urzędników żeby łaskawie wyegzekwowali zapisy z umów lub je dogłębnie pozmieniali jeszcze w tym roku Pozdrawiam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  BieS(2011-01-05)
 • Byłem niedawno kilka razy na Armii Ludowej( jak sie jedzie do tej dużej szkoły, 9 chyba). .. masakra. Wydawałoby sie, że jest tam tak duże skupisko ludzi, że powinni sprawę gdzies zgłosić. Trudno tam mówić o jakimkolwiek parkingu. Samochody stoja jak popadnie, bo gdzie niby ci ludzie maja parkować. Nie da się jechac po tych wybojach. Ciężko tam wyminąc samochód jadacy np. z naprzeciwka, bo raz- mało miejsca, dwa- uniemożliwa to zalegający tam od dawna lód i snieg. Jadę i drżę, czy mi tego samochodu gdzies na bok nie zniesie i czy nie uszkodzę auta swojego albo cudzego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  TomKruz(2011-01-05)
 • ty, ,bałwan śniegowy, ,a jak ci dach na łeb się zwali to też będziesz taki mądry?u nas Za Politechniką to z pół metra śniegu na dachach i jakoś nikt się nie kwapi tego posprzątać!, ale kase to potrafią brać darmozjady!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-01-06)
 • Do urzędasów darmozjadów, nierobów i do warchołów za biurkiem w spółdzielniach mieszkaniowych odpowiedzialnych za stan ulic na osiedlach: bierzcie przykład z odśnieżonych placów przed hipermarketami. Tam zawsze jest utrzymany ład i porządek a pługi, traktory i sprzęt odśnieżający pracuje non stop szczególnie w godzinach nocnych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ciepłolubny(2011-01-06)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Pieczątki Trodat
Kalendarz Książkowy z Grawerem