Czwartek 24-01-2019, imieniny Franciszka, Felicji
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Obowiązek odśnieżania dachów

Elbląg, Obowiązek odśnieżania dachów fot. arch. AD
Rek

Wszyscy właściciele, zarządcy i administratorzy budynków są zobowiązani do odśnieżania dachów - ponownie przypomina o obowiązku odśnieżania dachów wojewoda warmińsko-mazurski. Śnieg i lód powinien być usunięty z dachów, rynien, balkonów i innych elementów budowli - wszędzie tam, gdzie może to stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi i samego budynku.

Zgodnie z art. 61 pkt 2 prawa budowlanego właściciel lub zarządca jest zobowiązany do zapewnienia bezpiecznego użytkowania obiektu budowlanego w razie wystąpienia zdarzeń mających lub mogących mieć wpływ na uszkodzenie obiektu lub bezpośrednie zagrożenie takim uszkodzeniem, które może spowodować zagrożenie życia lub zdrowia ludzi, mienia lub środowiska: wyładowania atmosferyczne, wstrząsy sejsmiczne, silne wiatry, intensywne opady atmosferyczne, osuwiska ziemi, pożary lub powodzie.
     W związku z coraz większą liczbą przypadków zawaleń się dachów pod naporem zalegającego śniegu, wojewoda warmińsko-mazurski ponownie apeluje, by podczas zimy odśnieżać dachy budynków, aby zapobiec awariom i katastrofom. Właściciele i zarządcy obiektów budowlanych - w szczególności kompleksów wielkopowierzchniowych - są zobowiązani ustawowo przez prawo budowlane do zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim osobom przebywającym na ich terenie. Za niewypełnienie nakazów rozporządzenia, o którym przypomina wojewoda, może grozić kara grzywny. Wojewoda Marian Podziewski przypomina, że zaniedbanie przy odśnieżeniu dachów może grozić mandatami lub całkowitym zamknięciem obiektu.
Biuro Prasowe Wojewody Warmińsko-Mazurskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • W Elblągu jest firma odśnieżająca dachy z śnigu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Lord(2011-01-05)
 • a kto w tym mieście zajmuje sie odsniezaniem chodników????? to jakis koszmar zeby gdziekolwiek dojsc trzeba jkaies narty zakładac. Sama breja sniegu i soli.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-01-05)
 • @Lord: Pytanie czy stwierdzenie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-01-05)
 • A kto odsnieży chodniki i ulice:Kopernika, Chopina, Skłodowskiej?Breja, kasza pod nogami. Odkąd spadł pierwszy śnieg do dziś nie pojawiła sie ani piaskarka, ani spychacz. Ale dyrekcja ZBK i wspólnot niezłą kase bierze od lokatorów za nic-nierobienie w tym temacie. Sniegu nawalone tyle, ze z domu wyjśc nie można!Banda durnych urzędasów, złodzieji, ruszyc dupy zza biurek i odśnieżać!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  mieszkańcy!(2011-01-05)
 • najpierw niech ulice i chodniki odsnieza a wtedy moze ja swoj dach odsnieze
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-01-05)
 • Ulice i chodniki, Skłodowska, Kopernika, Chopina nie odśnieżone alb kase od mieszkancow to ZBK i wspólnoty biorą i to nie mało. Nie ma bata na urzędasów?!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-01-05)
 • Wojewoda to mi może. .. skoczyć po piwo do sklepu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  bałwan śniegowy(2011-01-05)
 • a jak wyglądaja drogi osiedlowe ? Jeszcze główne to ujdzie ale na osiedlowych to jedna wielka kupa tylko śnieg, lód i koleiny od lodu. Karać za porządek przed posesja albo za nieodśnieżony dach to pierwsi darmozjady. Zagonić urzedasów i zarządy spółdzielni do łopaty. Niech ja tylko sie przewrócę na rowerze na takiej drodze od razu sąd !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  podatnik(2011-01-05)
 • Witam To, jak odbywa się i wygląda praktycznie odśnieżanie w Elblągu to wielka kpina po raz kolejny z rzędu rok. Byłem świadkiem "odśnieżania" na ul. Matejki i Ogrodowej. Śnieg, lód zalega na wysokość podłóg w samochodach. Te koleiny które zostały wyjeżdżone pozwalają na przejazd tylko dla jednego samochodu, nie ma mowy o jakimkolwiek wymijaniu się samochodu, próbie wyjechania z tych kolein bez zakopania się, większość zaparkowanych bez pomocy osób trzecich nie ma szans na wyjechanie. No i praca firm, które biorą pieniądze za odśnieżanie. Pierwszy pług jaki widziałem na Matejki pojawił się w styczniu po godz. 1-szej w nocy. Przyłożył delikatnie pług do śniegu i popędził z prędkością taką jak fabryka dała. Efekt - tylko pozostawiony ślad że pług "pracował", następnie pojawił się na Matejki 2 dni później, ale tylko pojawił się, ponieważ dojechał do Matejki i zawrócił. Tak odśnieżanie wygląda praktycznie w całym mieście. Pozdrowienia, dla niektórych pewnie byłych już urzędników z magistratu za kompetencje w trakcie formułowania umów z firemkami do odśnieżana i pozdrowienia dla nowych urzędników żeby łaskawie wyegzekwowali zapisy z umów lub je dogłębnie pozmieniali jeszcze w tym roku Pozdrawiam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  BieS(2011-01-05)
 • Byłem niedawno kilka razy na Armii Ludowej( jak sie jedzie do tej dużej szkoły, 9 chyba). .. masakra. Wydawałoby sie, że jest tam tak duże skupisko ludzi, że powinni sprawę gdzies zgłosić. Trudno tam mówić o jakimkolwiek parkingu. Samochody stoja jak popadnie, bo gdzie niby ci ludzie maja parkować. Nie da się jechac po tych wybojach. Ciężko tam wyminąc samochód jadacy np. z naprzeciwka, bo raz- mało miejsca, dwa- uniemożliwa to zalegający tam od dawna lód i snieg. Jadę i drżę, czy mi tego samochodu gdzies na bok nie zniesie i czy nie uszkodzę auta swojego albo cudzego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  TomKruz(2011-01-05)
 • ty, ,bałwan śniegowy, ,a jak ci dach na łeb się zwali to też będziesz taki mądry?u nas Za Politechniką to z pół metra śniegu na dachach i jakoś nikt się nie kwapi tego posprzątać!, ale kase to potrafią brać darmozjady!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-01-06)
 • Do urzędasów darmozjadów, nierobów i do warchołów za biurkiem w spółdzielniach mieszkaniowych odpowiedzialnych za stan ulic na osiedlach: bierzcie przykład z odśnieżonych placów przed hipermarketami. Tam zawsze jest utrzymany ład i porządek a pługi, traktory i sprzęt odśnieżający pracuje non stop szczególnie w godzinach nocnych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ciepłolubny(2011-01-06)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne CHRISTIAN LACROIX
Płyn Hayne
Okulary korekcyjne GIANFRANCO FERRE
Okulary korekcyjne EVA MINGE