Sobota 20-10-2018, imieniny Jana, Ireny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Obowiązkowe odśnieżanie

Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miejskiego w Elblągu przypomina właścicielom i zarządcom budynków o obowiązku odśnieżania dachów, a także chodników i ulic.

W związku z sytuacją meteorologiczną oraz przewidywanymi opadami śniegu, ponownie przypominamy o obowiązku ciążącym na właścicielach i zarządcach budynków, systematycznego usuwania zalegającego śniegu i lodu z połaci dachowych oraz z administrowanych chodników i ulic.

Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • nie będę odśnieżał !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Bałwan(2010-12-09)
 • A kto odśnieża teren wokół Urzędu Miasta/
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  bałwan 2(2010-12-09)
 • chodnik nie jest moją prywatną własnością i służy wszystkim ludziom, nie rozumiem, dlaczego własciciele domków muszą sami odśnieżać chodniki, które i tak są zasypywane przez pługi, które z kolei odśnieżają ulice. absurd!uważa, że firma odśniezająca ulice, powinna również czyścić chodniki, w końcu płacimy niemałe podatki na rzecz miasta również.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  EL-ZAK(2010-12-09)
 • Ustawa z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tekst jednolity Dz. U. 2005.236.2008 z późn. zm. ) Rozdział 3 Obowiązki właścicieli nieruchomości Art. 5.1.Właściciele nieruchomości zapewniają utrzymanie czystości i porządku przez: 4) uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości, przy czym za taki chodnik uznaje się wydzieloną część drogi publicznej służącą dla ruchu pieszego położoną bezpośrednio przy granicy nieruchomości; właściciel nieruchomości nie jest obowiązany do uprzątnięcia chodnika, na którym jest dopuszczony płatny postój lub parkowanie pojazdów samochodowych; 5) realizację innych obowiązków określonych w regulaminie. Nie musimy odśnieżać chodnika gdy: - chodnik nie przylega bezpośrednio do naszej posesji Magiczne słowo "bezpośrednio", które pojawiło się w ustawie, likwiduję z nas obowiązek odśnieżania, gdy pomiędzy chodnikiem a naszą posesją znajduje się pas zieleni. Gdy jesteśmy szczęśliwymi "posiadaczami" zielonego pasa, obowiązek odśnieżania przechodzi na Urząd Miasta (właściciela zielonego pasa).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-12-09)
 • Czy w rozumieniu prawa właściciel = dzierżawca ? Jestem dzierżawcą działki przylegającej do chodnika; czy muszę odśnieżać chodnik? czy musi to robić właściciel czyli miasto?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  gmak(2010-12-09)
 • Dzisiaj odsnieżyłem chodnik i wjazd do garażu trwało to od 6 do 7 rano. Parę minut po 7 nadjechał łapciuch z Cleanera i zasypał na nowo. To co było na ulicy znalazło sie na tym miejscu co odsnieżono. Zwrócę mu uwage że niech z pługa wywala gdzie jest miejsce bez wjazdów i chodników. Jeżeli to nie poskutkuje to sprawe wraz z dokumentacja zdjęciową przekazuje własciwym władzom.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Okolice ulicy Czestochowskiej(2010-12-09)
 • W cywilizowanych krajach zachodnich jak i na terenach Polski zachodniej problem odśnieżania wokół swej posesji nie istnieje. U nas w Elblągu sprzątanie i odśnieżanie to zamach na wolność człowieka. Pytam więc po co jest straż miejska, co robi ta banda obiboków za nasze pieniądze, czy tylko potrafi ścigać kierowców w centrum miasta a latem gonić i karać tych co na ławeczce w parku lub skwerze w upalny dzień jedno piwo wypiją. O zgrozo w jakim ja państwie żyję, w jakim mieście.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Spacerowicz(2010-12-09)
 • Te Spacerowicz, a za co płaci się służbą miejskim???? Tych nierobów i obiboków, jak straż miejska i tzw. bezrobotni - do robót publicznych przy odsnieżaniu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-12-09)
 • absurd goni absurd. może jeszcze trzeba będzie sprzątać nieczystosci po cudzych psach i kotach?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  EL-ZAK(2010-12-09)
 • Rano do pracy nie mogłam dojechać tak zaśnieżone są ulice dzielnicy Bielany do kogo złożyć skargę a może ukarać najpierw miasto niech zadba o swoje ulice w związku z odśnieżaniem a nie głósić że będzie karać prywatnych właścicieli wstyd
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  wyborca(2010-12-09)
 • Płacę za wywóz śmieci i utrzymanie czystości. Śmieci wywożą raz w miesiącu, a odśnieżania od 20 lat jeszcze nie widziałem. Adres podaję. Elbląg ulica Cicha - odnoga nowych budynków przy parku Kajki. .Brawo MPO.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-12-09)
 • Paranoja za użytkowanie chodnika w formie podatku kasiorkę kosi UM a właścicielom działek karze się sprzątać sprawdżcie dokąd są wasze działki jeśli poza płot to domagajcie się od miasta wypłaty za użytkowanie działki a nie tylko jej sprzątanie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-12-09)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata
Czytnik kart kryptograficznych Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini