Sobota 17-11-2018, imieniny Elżbiety, Samueli
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Tu nie trzeba tytułu Tu nie trzeba tytułu

Od dziś 16. PDZ świętuje

 
Elbląg, Od dziś 16. PDZ świętuje fot. archiwum 16 PDZ
Rek

W piątek i sobotę (19 i 20 września) 16 Pomorska Dywizja Zmechanizowana im. Króla Kazimierza Jagiellończyka obchodzić będzie 95. rocznicę swego istnienia. Już dziś zaprasza na wystawę, jutro na uroczysty przemarsz Pododdziałów Reprezentacyjnych, a w sobotę na festyn dla elblążan.

16 Pomorska Dywizja Zmechanizowana, to jeden z trzech Związków Taktycznych, dyslokowana na terenie 4 województw (warmińsko – mazurskiego, mazowieckiego, podlaskiego i lubelskiego). Głównym zadaniem dywizji w ramach zadań pokojowych jest m. in. udział w składzie misji pokojowych i stabilizacyjnych. Żołnierze 16 PDZ wykonywali i wykonują zadania mandatowe w składzie Polskich Kontyngentów Wojskowych w Iraku, Afganistanie, Syrii, Kosowie, Libanie oraz Sudanie, Czadzie i misji obserwacyjnej w Gruzji.
     Nasze jednostki utrzymują wydzielone siły i środki do użycia w sytuacjach kryzysowych na terenie miast i w rejonach naszej odpowiedzialności.
     Dotyczy to m. in. akcji przeciwpowodziowych, przeciwlodowych w tym ochrona mostów i przepraw oraz kruszenie pokryw lodowych.
     Nasi saperzy zabezpieczają 5 województw i każdego dnia podejmują „niebezpieczne materiały” z czasów II Wojny Światowej.
     Z okazji naszego święta przygotowaliśmy bardzo bogaty program obchodów rocznicy powstania dywizji, które odbędą się 19 i 20 września 2014 roku.
     Do udziału w uroczystych obchodach rocznicy powstania dywizji chcemy szczególnie gorąco zaprosić mieszkańców Elbląga i regionu, w tym dzieci i młodzież. Zapraszamy także bardzo gorąco kombatantów, rannych, poszkodowanych oraz weteranów działań poza granicami kraju, byłych żołnierzy oraz sympatyków dywizji, skupionych w Elbląskim Stowarzyszeniu Generałów i Oficerów Starszych Wojska Polskiego, Stowarzyszeniu Sympatyków 16 PDZ, Związku Żołnierzy Wojska Polskiego oraz innych organizacji i stowarzyszeń, skupiających kombatantów, byłych żołnierzy i pracowników wojska. Jeszcze raz serdecznie Państwa zapraszamy.
     W imieniu Dowództwa, żołnierzy i pracowników wojska 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej zapraszam Państwa bardzo serdecznie i gorąco do udziału w uroczystych obchodach naszego wspólnego, wojskowego święta.
     
     Szczegółowy program „urodzin” 16 PDZ przedstawia się następująco;
     18 września
     11. 00 – otwarcie okolicznościowej wystawy fotograficznej „16 Pomorska Dywizja Zmechanizowana w obiektywie. Siły Zbrojne RP w misjach i operacjach UE” - hol Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, Pl. Jagiellończyka 1.
     19 września
     16.00. – Uroczysta Polowa Msza Święta w intencji Ojczyzny i Żołnierzy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, którą odprawi Biskup Polowy Wojska Polskiego dr Józef Guzdek - Plac Apelowy 16 Batalionu Dowodzenia w Elblągu – ul. Królewiecka 169;
     17.00 – Przemarsz Pododdziałów Reprezentacyjnych z Pocztami Sztandarowymi Jednostek Wojskowych 16 PDZ ulicą Królewiecką do Placu Jagiellończyka;
     18.00. – Uroczysty Apel z okazji 95. Rocznicy Powstania 16 PDZ – Plac Kazimierza Jagiellończyka – na zakończenie uroczystości – defilada pododdziałów pokaz musztry paradnej oraz występ Orkiestry Wojskowej Garnizonu Elbląg.
     
     20 września
     11. 00 – 16. 00. – Festyn dla mieszkańców Elbląga i regionu, a w tym między innymi – prezentacja i promocja miast garnizonowych, w których stacjonują nasze jednostki (prezentacja dorobku kulturalnego – występy zespołów i ośrodków kultury, pokazy sprzętu wojskowego, koncert Orkiestry Wojskowej Garnizonu Elbląg, pokazy działania pododdziałów rozpoznawczych i ogólnowojskowych, wojskowa grochówka, zawody, konkursy i zabawy dla dzieci i młodzieży oraz wiele innych atrakcji, rozrywki i dobrej żołnierskiej zabawy). Wszystko to na przykoszarowym Placu Ćwiczeń 16 Batalionu Dowodzenia – zbieg ulic Piłsudskiego i Królewieckiej w Elblągu.
     
     W związku z planowanymi uroczystymi obchodami Święta 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, informujemy – szczególnie elbląskich kierowców – o utrudnieniach i ograniczeniach w ruchu drogowym na terenie miasta, w obrębie ulic Królewieckiej oraz Pl. Kazimierza Jagiellończyka. Utrudnienia będą występowały w piątek 19 w godz. 17.15-17.45. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.
mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 PDZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety z mostami
Fototapety z pejzażami
Fototapety dziecięce
Obraz na alupanelu 300x60 - Panorama