Czwartek 24-01-2019, imieniny Franciszka, Felicji
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Od dziś 16. PDZ świętuje

 
Elbląg, Od dziś 16. PDZ świętuje fot. archiwum 16 PDZ
Rek

W piątek i sobotę (19 i 20 września) 16 Pomorska Dywizja Zmechanizowana im. Króla Kazimierza Jagiellończyka obchodzić będzie 95. rocznicę swego istnienia. Już dziś zaprasza na wystawę, jutro na uroczysty przemarsz Pododdziałów Reprezentacyjnych, a w sobotę na festyn dla elblążan.

16 Pomorska Dywizja Zmechanizowana, to jeden z trzech Związków Taktycznych, dyslokowana na terenie 4 województw (warmińsko – mazurskiego, mazowieckiego, podlaskiego i lubelskiego). Głównym zadaniem dywizji w ramach zadań pokojowych jest m. in. udział w składzie misji pokojowych i stabilizacyjnych. Żołnierze 16 PDZ wykonywali i wykonują zadania mandatowe w składzie Polskich Kontyngentów Wojskowych w Iraku, Afganistanie, Syrii, Kosowie, Libanie oraz Sudanie, Czadzie i misji obserwacyjnej w Gruzji.
     Nasze jednostki utrzymują wydzielone siły i środki do użycia w sytuacjach kryzysowych na terenie miast i w rejonach naszej odpowiedzialności.
     Dotyczy to m. in. akcji przeciwpowodziowych, przeciwlodowych w tym ochrona mostów i przepraw oraz kruszenie pokryw lodowych.
     Nasi saperzy zabezpieczają 5 województw i każdego dnia podejmują „niebezpieczne materiały” z czasów II Wojny Światowej.
     Z okazji naszego święta przygotowaliśmy bardzo bogaty program obchodów rocznicy powstania dywizji, które odbędą się 19 i 20 września 2014 roku.
     Do udziału w uroczystych obchodach rocznicy powstania dywizji chcemy szczególnie gorąco zaprosić mieszkańców Elbląga i regionu, w tym dzieci i młodzież. Zapraszamy także bardzo gorąco kombatantów, rannych, poszkodowanych oraz weteranów działań poza granicami kraju, byłych żołnierzy oraz sympatyków dywizji, skupionych w Elbląskim Stowarzyszeniu Generałów i Oficerów Starszych Wojska Polskiego, Stowarzyszeniu Sympatyków 16 PDZ, Związku Żołnierzy Wojska Polskiego oraz innych organizacji i stowarzyszeń, skupiających kombatantów, byłych żołnierzy i pracowników wojska. Jeszcze raz serdecznie Państwa zapraszamy.
     W imieniu Dowództwa, żołnierzy i pracowników wojska 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej zapraszam Państwa bardzo serdecznie i gorąco do udziału w uroczystych obchodach naszego wspólnego, wojskowego święta.
     
     Szczegółowy program „urodzin” 16 PDZ przedstawia się następująco;
     18 września
     11. 00 – otwarcie okolicznościowej wystawy fotograficznej „16 Pomorska Dywizja Zmechanizowana w obiektywie. Siły Zbrojne RP w misjach i operacjach UE” - hol Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, Pl. Jagiellończyka 1.
     19 września
     16.00. – Uroczysta Polowa Msza Święta w intencji Ojczyzny i Żołnierzy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, którą odprawi Biskup Polowy Wojska Polskiego dr Józef Guzdek - Plac Apelowy 16 Batalionu Dowodzenia w Elblągu – ul. Królewiecka 169;
     17.00 – Przemarsz Pododdziałów Reprezentacyjnych z Pocztami Sztandarowymi Jednostek Wojskowych 16 PDZ ulicą Królewiecką do Placu Jagiellończyka;
     18.00. – Uroczysty Apel z okazji 95. Rocznicy Powstania 16 PDZ – Plac Kazimierza Jagiellończyka – na zakończenie uroczystości – defilada pododdziałów pokaz musztry paradnej oraz występ Orkiestry Wojskowej Garnizonu Elbląg.
     
     20 września
     11. 00 – 16. 00. – Festyn dla mieszkańców Elbląga i regionu, a w tym między innymi – prezentacja i promocja miast garnizonowych, w których stacjonują nasze jednostki (prezentacja dorobku kulturalnego – występy zespołów i ośrodków kultury, pokazy sprzętu wojskowego, koncert Orkiestry Wojskowej Garnizonu Elbląg, pokazy działania pododdziałów rozpoznawczych i ogólnowojskowych, wojskowa grochówka, zawody, konkursy i zabawy dla dzieci i młodzieży oraz wiele innych atrakcji, rozrywki i dobrej żołnierskiej zabawy). Wszystko to na przykoszarowym Placu Ćwiczeń 16 Batalionu Dowodzenia – zbieg ulic Piłsudskiego i Królewieckiej w Elblągu.
     
     W związku z planowanymi uroczystymi obchodami Święta 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, informujemy – szczególnie elbląskich kierowców – o utrudnieniach i ograniczeniach w ruchu drogowym na terenie miasta, w obrębie ulic Królewieckiej oraz Pl. Kazimierza Jagiellończyka. Utrudnienia będą występowały w piątek 19 w godz. 17.15-17.45. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.
mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 PDZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Obraz na płótnie, tryptyk 70x110, 110x110, 70x110 cm
Fototapety z mapami
Fototapety z tańcem
Fototapeta fizelinowa 320x148 cm - Samolot