Piątek 19-10-2018, imieniny Jana, Pawła
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Od listopada Budzelewski, od grudnia Barton

 
Elbląg, Od listopada Budzelewski, od grudnia Barton Dariusz Barton, prezydent Jerzy Wilk, wiceprezydent Marek Pruszak i Andrzej Budzelewski (fot. AD).
Rek

Andrzej Budzelewski będzie od 1 listopada zastępcą dyrektora Departamentu Kultury Sportu i Turystyki odpowiedzialnym za sport, natomiast Dariusz Barton od 1 grudnia obejmie stanowisko miejskiego konserwatora zabytków. Obaj są doświadczonymi urzędnikami.

Prezydent Jerzy Wilk przedstawił ich podczas wczorajszej (22 października) konferencji prasowej.
     Andrzej Budzelewski miejskim sportem zajmuje się od końca lat osiemdziesiątych. Z obsadzeniem tego stanowiska wiąże się następująca historia: informacja o konkursie na szefa miejskiego sportu pojawiła się na stronach internetowych Urzędu Miejskiego, ale szybko zniknęła. Konkurs został przez prezydenta Wilka anulowany.
– Doszedłem do wniosku, że nie trzeba szukać daleko, żeby znaleźć to, co jest pod nosem – wyjaśnia całą tę sytuację Jerzy Wilk. – Pan Andrzej Budzelewski pracował na podobnym stanowisku przed kilku laty, był wtedy naczelnikiem Wydziału Sportu w Urzędzie Miejskim. W związku z tym po tych ostatnich perypetiach, które mamy z Departamentem Sportu, wydaje mi się, że aby uspokoić sytuację lepiej postawić na osobę, która ma doświadczenie, potrafi się w tym wszystkim odnaleźć, dlatego pan Andrzej Budzelewski z dniem 1 listopada obejmie funkcję zastępcy dyrektora Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki.
     Natomiast Miejskiego Konserwatora Zabytków wyłoniono w drodze konkursu.
– Pan Dariusz Barton wygrał ten konkurs i to po silnej rywalizacji, ale wygrał jednogłośnie – mówi Jerzy Wilk. – Byłem członkiem komisji, więc wiem, jak to wyglądało. Rywalizacja była naprawdę trudna, startowały osoby z Torunia, Gdańska, osoby z doświadczeniem. Pan Dariusz Barton ma również duże doświadczenie na stanowisku konserwatora i jest osobą, która kierowała wieloma instytucjami.
     Dariusz Barton cztery lata był miejskim konserwatorem zabytków w Malborku, wcześniej był m.in. dyrektorem Teatru Dramatycznego w Elblągu (tak się wtedy nazywał Teatr im. Aleksandra Sewruka). Swoje nowe stanowiska obejmie z dniem 1 grudnia.
     

PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Szkło ozdobne 7
AMK Kuchnia 8
Promocja RATY 0%
AMK Meble Szafka pod RTV 1