Środa 16-01-2019, imieniny Włodzimierza
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Odblaski dla najmłodszych uczniów

 
Elbląg, Odblaski dla najmłodszych uczniów (fot. KMP w Elblągu)
Rek

Jak co roku elbląscy policjanci, podczas spotkań w szkołach, będą mówili najmłodszym o bezpieczeństwie podczas drogi „do” i „ze” szkoły. Będą również rozdawali odblaski.

Około 2000 uczniów klas I szkół podstawowych z terenu miasta i powiatu elbląskiego otrzyma odblaski w pierwszych tygodniach roku szkolnego. Odwiedzą ich policjanci-dzielnicowi, funkcjonariusze drogówki oraz prewencji kryminalnej. Podczas spotkań edukacyjnych z najmłodszymi policjanci będą poruszać tematy związane z bezpieczeństwem drogowym, ale także te dotyczące sposobów unikania zachowań sprzyjających powstawaniu różnego rodzaju zagrożeń w życiu codziennym.
     
     Dlaczego ważne są odblaski?
     Ważnym elementem poprawiającym bezpieczeństwo są odblaski. Dzięki nim kierowca widzi pieszego czy rowerzystę z odległości nawet 150 metrów, osobę bez odblasków dostrzega natomiast z odległości około 30 metrów. Warto, więc używać odblasków pamiętając, że pieszy, rowerzysta, czy motorowerzysta w starciu z samochodem, zawsze jest na straconej pozycji, a dzięki odblaskom jest widoczny, a przez to bezpieczniejszy na drodze. Do tej pory zapisy ustawy – prawo o ruchu drogowym, nakładały obowiązek noszenia elementów odblaskowych jedynie na osoby poniżej 15. roku życia. Obecnie ustawodawca rozszerzył obowiązek na wszystkich, niezależnie od wieku, którzy będą poruszać się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Obowiązek ten nie będzie dotyczył osób, które poruszają się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku oraz w strefie zamieszkania, ponieważ tam pieszy może korzystać z całej szerokości drogi i ma pierwszeństwo przed pojazdem. Według statystyk elbląskiej policji w minionym roku w wypadkach drogowych rannych zostało 75 pieszych, a dwóch zginęło. 
W 2012 roku ucierpiało 59 pieszych, a jedna osoba zginęła. Z kolei w 2011 roku wśród pieszych były cztery ofiary śmiertelne, a 76 z nich zostało rannych.
inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Żarówki LED
Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy