Wtorek 22-01-2019, imieniny Wincentego, Anastazji. Dzień Dziadka
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Odblaskowe gadżety trafią do najmłodszych

 
Elbląg, Odblaskowe gadżety trafią do najmłodszych
Rek

Departament Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego przekazał elbląskim policjantom odblaskowe gadżety. Posłużą one za nagrody w organizowanych przez policjantów konkursach i trafią do najmłodszych.

Od września tego roku Zespół Szkół Technicznych wspólnie z Urzędem Miasta, Komendą Miejską Policji oraz Szkołą Podstawową nr 14 rozpoczął realizację projektu: „Safe School - system współpracy samorządu lokalnego i policji na rzecz szkół i placówek oświatowych w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego i sytuacji kryzysowych”.
     Realizacja tego projektu ma na celu zwiększenie skuteczności działań wychowawczych i profilaktycznych w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa uczniom. Projekt zakłada kreowanie zdrowego, bezpiecznego i przyjaznego młodzieży środowiska szkoły, rozwijanie potencjału w zakresie jej bezpiecznego funkcjonowania, a także podnoszenie kompetencji nauczycieli i zwiększenie współpracy pomiędzy podmiotami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo działającymi w dziedzinie kształcenia i szkolenia dzieci i młodzieży.
     W trakcie spotkań, warsztatów, szkoleń prowadzonych przez funkcjonariuszy policji i nauczycieli uczestniczący w programie uczniowie i nauczyciele zdobędą lub pogłębią swoją wiedzę i umiejętności w zakresie: bezpieczeństwa komunikacyjnego oraz bezpieczeństwa w przypadku sytuacji kryzysowych; udzielania pierwszej pomocy; racjonalnego zachowania w obliczu zagrożeń cywilizacyjnych, naturalnych i militarnych w kontekście dbałości o bezpieczeństwo własne i społeczne; obowiązujących zasad i przepisów ruchu drogowego, przyczyn wypadków na drodze, zasad organizacji ruchu.
     Ponadto projekt zakłada, że w wyniku wyżej wymienionych działań wśród uczestników projektu: wzrośnie świadomość odpowiedzialności za życie i zdrowie własne oraz innych; wzrośnie świadomość znaczenia właściwych nawyków i zachowań na drodze oraz w różnych sytuacjach kryzysowych; wzrośnie świadomość znaczenia myślenia przyczynowo skutkowego, wyobraźni i samokontroli. Projekt będzie realizowany do 31 sierpnia 2017 r.
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • podejrzane te koligacje Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego z policją pod przykrywką. Czyżby trzeźwy poranek miał nie obejmować urzędnikówi pani dyrektor z ZST jadących do pracy ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2016-12-09)
 • Nareszcie ktoś mądry pomyślał i zaangażował różne instytucje w celu realizacji projektu bo przecież potencjał: Urząd miejski zwłaszcza Dep. Edukacji i Sportu posiada /szkoły/+ do tego instytucja Policja gdzie połączenie ich w projekcie daje gwarancję zgody Agencji oceniającej dany projekt. Mam nadzieję, że tego typu projekty będzie ktoś kto decyduje o projektach z ramienia wymienionych instytucji chętnie sięgał po ludzi mających pomysły jak i w jaki sposób napisać je i wdrożyć w podległe instytucje. Trzymam kciuki za kolejne projekty.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2016-12-11)
 • Działania profilaktyczne na rzecz dzieci, uczniów (nie tylko tych najmlodszych)zawsze powinny być na pierwszym miejscu. A instytucje, które są odpowiedzialne za tego typu dzialnia powinny sięgać po wszelkie środki i możliwości ich realizacji. Współpraca UM,Policji i szkół jest bardzo dobrym rozwiazaniem. Tylko tak szerokie podejście do tematu i zaangażowanie tych instytucji może odnieść sukces.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  (2016-12-11)
 • A co tu podejrzanego jest! że dzieciaki ze szkół otrzymaja odblaski i będą mieli zajęcia z udzielania pomocy, zachowań w róznych sytuacjach itp proponuję wyszkolić dobrze nauczycieli jeszcze a pomysłu gratuluję żeby tyle instytucji zgrać w jednym projekcie i do tego otrzymywać środki z unii Europejskiej. Myślę, że takie sytuacje pokazują dobrą komunikację ze strony szefostwa tzn. Prezydenta Miasta, Komendanta Policji i Dyrekcji Szkół a przede wszystkim pomysłowości pracowników tych instytucji we wdrożeniu pomysłu w projekt. Unia Europejska tylko czeka na projekty z takimi partnerami, szkoda tylko, że jak zwykle nasze miasto i władze budzą się w połowie lub pod koniec czegoś czo można było wykorzystać już kilka lat temu. Takich projektów powinno być co najmniej kilkanaście mamy przecież tyle szkół a z tego co się czyta Elbląska Policja ma słabe środki na zakup tego typu gadzetów, które ułatwiają bezpieczeństwo dla młodzieży. Proponuję aby władze instytucji zaczęły poważnie myśleć nad tego typu projektami gdzie można coś zyskać i do tego uświadamiać młodzież. Może dodatkowo projekt który dotyczy wielu młodych ludzi min o dopalaczach
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2016-12-11)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy z Grawerem