Sobota 20-04-2019, imieniny Czesława, Agnieszki
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Odpryski z YouTube

 
Elbląg, Odpryski z YouTube
Maria Kosecka fot.arch.portEl

Kolejne osoby postanowiły zareagować na nagrania wypowiedzi kandydata na prezydenta Elbląga Jerzego Wilka, zamieszczone w serwisie YouTube. „Wszystkie informacje podane przez Jerzego Wilka, dotyczące mnie i mojego męża, są nieprawdziwe, wymyślone na użytek kampanii wyborczej” – pisze radna Maria Kosecka.

Maria Kosecka wystosowała list otwarty w tej sprawie:
„Po zapoznaniu się z ujawnionymi nagraniami kandydata na Prezydenta Jerzego Wilka wyrażam stanowczy sprzeciw, oburzenie i głęboką dezaprobatę do słów Jerzego Wilka dotyczących mnie osobiście oraz mojej najbliższej rodziny.
     Opublikowanie nagrań spowodowało ich funkcjonowanie w przestrzeni publicznej, a tym samym naruszenie moich dóbr osobistych. Chciałabym niniejszym jednoznacznie oświadczyć, że wszystkie informacje podane przez Jerzego Wilka dotyczące mnie i mojego męża są nieprawdziwe, wymyślone na użytek kampanii wyborczej.
     Nie ma zgody na obrażanie prawych obywateli przez podawanie nieprawdziwych informacji po to, by zdyskredytować ich w oczach opinii publicznej. Takie działania nie mają nic wspólnego z ochroną interesu publicznego, a stanowią nieczysty element walki wyborczej i politycznej. Wygłaszane pomówienia, zniesławienia i zniewagi pod adresem moim i mojego męża wyczerpują znamiona przestępstwa, którego dopuścił się Jerzy Wilk. Jednocześnie użyte wobec mnie epitety i obraźliwe określenia są niedopuszczalne w ustach osoby ubiegającej się o najwyższy urząd w mieście. W związku z tym zamierzam tę sprawę skierować w stosownym trybie na drogę postępowania sądowego.”
     
     Do wypowiedzi Jerzego Wilka na temat Marii Koseckiej odniósł się też Paweł Kowszyński, kandydat na prezydenta Elbląga Solidarnej Polski, który wystosował w tej sprawie oświadczenie:
„W odniesieniu do opublikowanego w serwisie YouTube nagrania rozmowy „Bonus”, oświadczam, że słowa wypowiedziane przez Jerzego Wilka odnośnie mojego rzekomego związku ze studiami elbląskiej radnej Pani Marii Koseckiej są wyrazem całkowitego braku rzetelnej wiedzy kandydata na Prezydenta oraz zawierają nieprawdziwe insynuacje, niemające nic wspólnego z prawdą.
     
     Paweł Kowszyński wystosował też list otwarty, w którym skrytykował sposób walki politycznej Jerzego Wilka, wynikający z wypowiedzi samego Wika zamieszczonych na YouTube.
„W odniesieniu do opublikowanego w serwisie YouTube nagrania rozmowy „Przepraszam za PiS”, wyrażam ubolewanie i oburzenie wobec ujawnionych w nim mechanizmów prowadzenia czarnej polityki i wygrażania odwetem politycznym przeciwnikom, jak również wobec wulgarnego języka używanego w nagraniu, będącego wyrazem braku szacunku dla wyborców, obywateli naszego miasta.
     Kampanie polityczne powinny być prowadzone tak, aby pokazywać różnice w programach w sposób kulturalny i wyważony. Jak niestety wynika z upublicznionego nagrania, w pewnych kręgach prowadzenie intryg, negatywnej kampanii, a nawet działanie w akcie prywatnej zemsty to sposoby na objęcie władzy. Wspomniane nagranie wyjaśnia wiele kontrowersji dotyczących organizacji referendum w Elblągu, jak również powiązań i układów różnych komitetów, partii i lokalnych polityków. Pojawiły się wątki opisujące mechanizmy załatwiania partykularnych interesów w naszym mieście, którymi moim zdaniem powinny się zainteresować odpowiednie organy państwa.
     Ten obraz kampanii jest dla mnie porażający, to olbrzymie, negatywne zaskoczenie. Jednocześnie utwierdza mnie ono w przekonaniu, że w II turze wyborów na Prezydenta Elbląga Solidarna Polska nie powinna popierać żadnego z kandydatów.
     Paweł Kowszyński, lider SP w Elblągu”
     
     Prezes PiS Jarosław Kaczyński, przebywający wczoraj w Elblągu, próbował rzecz całą zbagatelizować. – Ludzie się denerwują i używają pewnych mocnych słów – odpowiedział na pytanie jednego z dziennikarzy.
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • No i co pani BLONDYNKA chce ugrać tym? Od stycznia do marca nie potrafiła pani przyjść na dyżór radnego w UM, zqwsze w biurze ludzie otrzymywali jedną odpowiedz:"pani radna aktualnie jest nie obecna, ma ważniejsze sprawy"> Cóz może być ważniejszego, od pracy w UM. Dostała pani mandat radnej w poprzedniej kadencji, i co, olała pani mieszkańców nie przychodząc do pracy w styczniu, lutym i ostatni dyżur pani w UM był 28 marca 2013.Pani podczas tych trzech dyżurów NIE BYŁO @@Olała pani, zatem mieszkańców Elblaga.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  40 41
  silnickilukasz(2013-07-05)
 • blondi, prywatnie w domciu każdy może sobie o pani mówić co mu sie podoba i jak mu się podoba, zamiast na drogę sądową proponuję sprawę skierować na właściwe tory czyli popuścić gumkę w majtkach
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  37 40
  sdsdsd(2013-07-05)
 • Kowszyński. .. weź przestań. .. .już ty najlepiej wiesz. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  28 5
  (2013-07-05)
 • Kosecka. .. jakie to dziwne, że znowu cię wybrali. .. .ci ludzie w ogóle nie myślą. .. co za porażka. Czekają nas kolejne wzniosłe projekty typu "nazwijmy coś czyimś imieniem". .. masakra
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  40 40
  (2013-07-05)
 • Powiedział to co każdy wie. .. .. ehhhhh Kosecka, Kosecka
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  32 5
  hugo1234(2013-07-05)
 • Kabaret ! Pani powinna jeszcze pozwać wszystkich tych, którzy głosowali za pani odwołaniem, wszystkich tych którzy pani już w Radzie Miasta nie chcą oraz wszystkich źle piszących o pani w internecie i wszystkich źle mówiących o pani na ulicy. No, to teraz ma pani zajęcie na następnych parę lat.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  40 42
  (2013-07-05)
 • przecież to była prywatna rozmowa, nielegalnie nagrana i umieszczona w sieci przez n/n osobę, kogo ona chce pozywać? podsłuchanego w prywatnej rozmowie człowieka? pomówienie musi być publiczne, jak w prywatnej rozmowie można kogoś publicznie pomówić, nonsens
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  27 4
  fredfre(2013-07-05)
 • ten koleś co to umieścił ma teraz problem, Kosecka idzie po ciebie człowieku, juz się od ciebie nie odczepi
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22 5
  hkk(2013-07-05)
 • Prosiłby jednak jeszcze przed ciszą wyborczą o to żeby Redakcja poprosiła o komentarz Edmunda Szweda, Kazimierza Falkiewicza, Edwarda Pukina, Zbigniewa Kraśniańskiego oraz przewodniczącego Elbląskiej Solidarności żeby odpowiedzieli w kontekście słów Jerzego Wilka ". .. wszy i gnidy. .. " czy wymienieni czują się bardziej wszą czy gnidą? BRAWO PAWEŁ!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 12
  KtóryśnaliścieWilka?(2013-07-05)
 • .. .a moim zdaniem. .. i jeszcze wielu innych Polaków którzy zachowali jeszcze rozsądek w odróżnieniu od polactwa będącego elektoratem PiS z którym pierwszy i ostatni raz piszę na tym i jakimkolwiek innym forum ze względu na ich żenująco niski poziom reprezentowany przez chociażby prostackie posty nie dorównujące nawet najgorszym niedouczonym skrajnym bojówką - PiS jest straszny poziom wypowiedzi nawet prywatnych Pana Wilka jest nie do przyjęcia. Kultura osobista godna piszącym wspomniane komentarze- ogłupiająco niska. A PiS szkoda słów:Tylko chamstwo Bo ktoś kto się wypowiada jak Wilk JEST CHAMEM - szanuje się nawet wrogów!, po za tym brzoza, spisek, ruscy, miesięcznice, narzucanie moralności i tak w koło. a "prosty" elektorat wierzy w moherowe bzdury. Normalni ludzie nie piszcie z nimi na tych forach nie są tego warci, A ty szanowny elektoracie PiS czekaj nadal na mannę z nieba, upajaj się chamstwem, obłuda i nienawiścią. .. .. powodzenia w obniżaniu czynszów. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  31 21
  (2013-07-05)
 • Też chciałabym usłyszeć, jak panom i paniom z "Wolnego Elbląga" podobają się określenia nadane im przez kandydata na prezydenta, w końcu popierają go w tych wyborach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 8
  (2013-07-05)
 • buahaha. .. ludzie, czy wy wogóle myślicie trochę? co to za afera? jeden drugiego nagrał, a z rozmowy nie wynika nic, zupełnie nic, jeden wielki pic na wodę. .. śmiechu warte !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  24 6
  (2013-07-05)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA
POLO z HAFTEM
Czapka z nadrukiem
Naszywki