Piątek 18-01-2019, imieniny Małgorzaty, Piotra
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

„Okulary równości” dla Jadwigi Król

 
Elbląg, „Okulary równości” dla Jadwigi Król fot. nadesłana
Rek

Elblążanka Jadwiga Król odebrała w Warszawie prestiżową nagrodę „Okulary równości 2014” przyznawaną przez Fundację im. Izabeli Jarugi – Nowackiej. Kapituła nagrody uhonorowała ją za działalność w kategorii: „Sprawiedliwość społeczna i zwalczanie ubóstwa”.

„Okulary równości” przyznawane są od kilku lat przez Fundację założoną przez męża i córki zmarłej w katastrofie smoleńskiej posłanki Izabeli Jarugi – Nowackiej. Laureaci nagrody (osoby prywatne, organizacje i instytucje)są symbolicznie honorowani za szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz praw kobiet, mniejszości i przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na wiek, płeć, rasę, pochodzenie etniczne albo orientację seksualną a także za działalność na rzecz sprawiedliwości społecznej i zwalczania ubóstwa. I to właśnie za osiągnięcia w tej ostatniej kategorii nagrodzono elblążankę Jadwigę Król, działaczkę społeczną, regionalną Pełnomocniczkę Kongresu Kobiet na Warmii i Mazurach.
     Uzasadnienie werdyktu konkursowego jury brzmiało: „ Za pomaganie osobom biednym i wykluczonym. Za pomoc niesioną dzieciom z najuboższych wiejskich rodzin i organizowanie współpracy kobiet wiejskich dla tej sprawy. Za zainicjowanie I Sejmiku Kobiet Wiejskich oraz obronę przed dyskryminacją opiekunów dorosłych osób niepełnosprawnych”.
     Nagrodę „Okulary równości” przyznała kapituła w składzie: Wanda Nowicka, Dorota Warakomska, prof. Eleonora Zielińska, Elżbieta Matynia, prof. Zbigniew Izdebski, Ryszard Kalisz, Tomasz Raczek i Jacek Żakowski.
     W tym roku kapituła po raz pierwszy przyznała dodatkowo” Super Okulary Równości” Nagrodę odebrał prof. Karol Modzelewski.
     Obok „Okularów równości” kapituła przyznaje corocznie także „ Skierowania do okulisty” – antynagrodę dla tych, którzy rażąco naruszają prawa lub wolności stanowiące fundament powszechnych praw człowieka. W tym roku to niechlubne wyróżnienie otrzymał wiceminister sprawiedliwości prof. Michał Królikowski.
Anna Kowalska, Kongres Kobiet Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • " By mogła zapanować Równość, trzeba wpierw wdeptać wszystkich w gówno; by człowiek był człowieka bratem, trzeba go wpierw przećwiczyć batem" Tow. Szmaciak
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 1
  Ex(2014-03-28)
 • Prestiżowa nagroda w kategorii " Sprawiedliwość społeczna i zwalczanie ubóstwa" dla tej Pani, to hipokryzja szacownej " warszawki" . Czy ta elita lewicy, wie lepiej od elblążan, o jaką sprawiedliwość i zwalczanie ubóstwa " walczyła" przez nich nagrodzona, która była przeciwniczką elbląskiego referendum? Przeciwniczką, właśnie ludzi najbardziej dotkniętych ubóstwem i sprzeciwiającym się horrendalnym podwyżkom czynszów oraz rozpasaniu władzy. Ale czego nie robi się dla prestiżu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  8 1
  obłuda(2014-03-28)
 • Niestety masz rację. Gdyby Jaruga Nowacka dowiedziała się, kto otrzymał nagrodę jej imienia, to przewróciłaby się w grobie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5 0
  Ankazet(2014-03-28)
 • ona zwajcza ubóstwo dla kogo walczy tylko dla siebie jaka ta pani jest biedna potrafi tylko promować siebie ona była przeciwniczką referendum wstydzila by się pani odbierając tę nagrodę
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 0
  pps(2014-03-28)
 • Zwalczać biedę - niekoniecznie musi oznaczać, że samemu musi się być biednym i tak wyglądać. Takie działania podejmuje wiele nawet bardzo zamożnych kobiet. Mniej zazdrości, drogie panie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 5
  niezazdrosna(2014-03-28)
 • jesteś bardzo blisko prawej ręki pani król czy nic nie rozumiesz
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  oteka(2014-03-28)
 • Mentalnie raczej jestem bliżej środka tzn. staram się mieć zrównoważone opinie. Tyle!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  niezazdrosna(2014-03-28)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

OKOWOKO s.c.
Okulary korekcyjne EVA MINGE
Okulary korekcyjne XAVIER GARCIA
Okulary przeciwsłoneczne Roberto Cavalli