Poniedziałek 18-06-2018, imieniny Elżbiety, Marka
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Olechnowicz odznaczony

Paweł Olechnowicz, prezes zarządu Grupy Lotos, został uhonorowany Medalem Solidarności Społecznej. Odznaczenie wręczyli minister gospodarki Piotr Woźniak oraz prezes Business Centre Club Marek Goliszewski podczas jubileuszowej Gali Business Centre Culb w Warszawie.

Medal Solidarności Społecznej ustanowiony został w 2005 r. przez inicjatorów Akcji Społecznej „Podziel się sukcesem” - Business Centre Clubo raz Fundację Archidiecezji Warszawskiej Pomocy Bezrobotnym i Biednym „Nadzieja”. Obie te organizacje postanowiły propagować ideę odpowiedzialności społecznej biznesu i honorować najwybitniejsze osobistości, pomagające potrzebującym, zaangażowane i budujące solidarność społeczną. Dotychczas Medal Solidarności Społecznej otrzymało dziewięć osób.
     - Grupa Lotos od wielu lat angażuje się w pomoc potrzebującym - mówi rzecznik Lotosu Marcin Zachowicz. - Wspiera instytucje charytatywne, szkoły i szpitale. Firma przekazała szpitalowi w Gdańsku urządzenia do monitorowania funkcji życiowych noworodków oraz w pełni wyposażoną karetkę pogotowia. Realizowany przez Lotos program społeczny „Dobry Sąsiad” wspiera mieszkańców dzielnic sąsiadujących z rafinerią w Gdańsku, pomagając w organizacji festynów, wycieczek dla dzieci, a także dożywianiu najuboższych. Grupa Lotos wspierała także Fundację Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu.
     Idea czynnego i twórczego uczestniczenia w działaniach społecznych, wspierających różne potrzeby i operacje o dużym znaczeniu edukacyjnym, zdrowotnym, charytatywnym itp., coraz silniej występuje w światowym biznesie. Najnowszym tego przykładem może być decyzja drugiego w rankingu najbogatszych ludzi świata - Warrena Buffeta. Przekazał on 85 proc. swojego majątku, ok. 37 miliardów dolarów, na cele społeczne. Darowizna przekazana zostanie fundacji Billa Gatesa, najbogatszego człowieka świata. Dzięki gestowi Buffeta, fundacja Gatesa będzie zarządzała kwotą 70 miliardów dolarów.
     W skład Kapituły Medalu Solidarności Społecznej wchodzą osoby o uznanym autorytecie, działające społecznie i mające zasługi w promowaniu idei biznesu odpowiedzialnego społecznie. Przewodniczącym Kapituły jest ks. Bp Piotr Jarecki, sufragan Archidiecezji Warszawskiej, zaś wiceprzewodniczącymi: Marek Goliszewski, prezes Business Centre Club oraz Jan Kabicz, prezes Fundacji Archidiecezji Warszawskiej Pomocy Bezrobotnym Biednym „Nadzieja”. Członkiem Kapituły jest David Thomas z Rady Fundatorów Fundacji Archidiecezji Warszawskiej Pomocy Bezrobotnym i Biednym „Nadzieja”.
     

Mira Stankiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

DRZWI PORTA INSPIRE-PROMOCJA!!
AMK Meble łazienkowe 4
!!!PROMOCJA8!!!
Szkło ozdobne 5