UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Oni już wiedzą, jak bezpiecznie kupować w sieci

 
Elbląg, Oni już wiedzą, jak bezpiecznie kupować w sieci
fot. policja
Reklama

Blisko 300 osób z trzech elbląskich szkół średnich, wzięło udział w zajęciach zorganizowanych przez elbląskich policjantów-profilaktyków. Na ich zaproszenie prelekcje dla młodzieży przeprowadził specjalista z firmy Allegro.

Już trzy elbląskie szkoły średnie z Elbląga (Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Gospodarczych, Zespół Szkół Inżynierii, Środowiska i Usług) wzięły wczoraj (27 lutego) udział w wykładach zorganizowanych przez policjantów z Elbląga. Funkcjonariusze we współpracy z Allegro zainicjowali cykl spotkań dla uczniów elbląskich szkół średnich, których tematem było bezpieczeństwo w sieci. Gościem pierwszego z nich był kierownik ds. współpracy z organami ścigania z firmy Allegro, Jakub Pepłoński. Program “Bezpieczne z@kupy w sieci”, to seria ciekawych spotkań dla najmłodszych konsumentów, którzy pomimo wieku bardzo chętnie i aktywnie korzystają z możliwości, jakie daje handel internetowy. Środowisko internetowe to dla nastolatków naturalne miejsce, gdzie prowadzą swoje życie towarzyskie, dzielą się pasjami, szukają informacji potrzebnych do nauki, a nawet zarabiają swoje pierwsze pieniądze. Nic dziwnego, że coraz rzadziej odwiedzają stacjonarne sklepy, szukając ciekawych i atrakcyjnych cenowo ofert właśnie w sieci. Wszystkie dostępne dane pokazują, że to właśnie grupa 13-18-latków stanowi grono najbardziej aktywnych e-kupujących. Łatwo i szybko przyswajają nowe rozwiązania w tym obszarze, chociażby najnowsze trendy związane z wykorzystaniem mobilnych technologii służących do zakupów i płatności. Niestety, w parze z fascynacją możliwościami jakie daje Internet, nie idzie doświadczenie i wiedza, która pozwoliłaby im cieszyć się w pełni bezpiecznymi i odpowiedzialnymi zakupami online. W czasie spotkań z młodzieżą eksperci pokazują na co zwrócić uwagę na każdym etapie procesu zakupowego, a nawet jeszcze przed nim, weryfikując sprzedawcę lub sklep internetowy. Młodzi konsumenci dowiadują się, jakie prawa przysługują im w trakcie zakupów, na jakich zasadach mogą zwrócić zakupiony towar i co robić w przypadku jakichkolwiek trudności z zakupem. Młodzież chętnie pytała o informacje dotyczące bezpieczeństwa płatności, ochrony danych czy tożsamości w sieci. Bezwzględnie największą korzyścią z udziału w spotkaniach jest to, że nastoletni klienci pozyskane informacje mogą od razu wykorzystać w praktyce oraz podzielić się nimi z bliskimi, również dzięki otrzymanym ciekawym i praktycznym materiałom z najważniejszymi wskazówkami.
       Program prewencyjny dla młodzieży „Bezpieczne z@kupy w sieci” został objęty patronatem honorowym Komendanta Głównego Policji.
       Nauczycieli, którzy są zainteresowani szkoleniami, prosimy kontakt z policjantami z wydziału prewencji kryminalnej elbląskiej komendy (tel. 55 230 21, 55 230 15 19).
      
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama