Wtorek 18-12-2018, imieniny Bogusława, Gracjana
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Oni wiedzą, jak cenne jest zdrowie

 
Elbląg, Oni wiedzą, jak cenne jest zdrowie (fot. Anna Dembińska)
Rek

Jak ważny dla rozwoju każdego człowieka jest zdrowy tryb życia wie z pewnością każdy uczeń Szkoły Podstawowej nr 12. Placówka od kilkunastu lat realizuje bowiem projekt „Szkoła Promująca Zdrowie”. Wczoraj (26 maja) w jej murach odbyła się publiczna prezentacja autoewaluacji projektu. Zobacz fotorelację.

W 2010 roku szkoła otrzymała Krajowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. W tym roku wystąpiła z wnioskiem o przyznanie takiego Certyfikatu na kolejnych pięć lat. Placówka dba nie tylko o właściwy rozwój fizyczny ucznia lecz także psychiczny i duchowy. Podczas wczorajszej uroczystej prezentacji omówione zostały wyniki wielu działań mających na celu stworzenie warunków sprzyjających ochronie zdrowia.
     - W ramach promocji zdrowego trybu życia uczniowie uczestniczą w licznych wycieczkach, rajdach pieszych, piknikach integracyjnych, koloniach organizowanych przez Radę Rodziców, w imprezach sportowych i ekologicznych – mówi Agnieszka Abramowicz, nauczycielka SP nr 12. - Współpracują z uczniami z zaprzyjaźnionej szkoły w Portugalii. Podejmują działania charytatywne. W tych przedsięwzięciach wspierają szkołę rodzice.
     W szkole realizowane są także ogólnopolskie programy profilaktyczne taki jak „WF z klasą”. Oprócz tego placówka może poszczycić się dużymi sukcesami sportowymi, naukowymi i ekologicznymi. - Każdego dnia społeczność szkoły, obrawszy kurs na zdrowie, podąża ku zdrowym lądom – dodaje Agnieszka Abramowicz.
     Uroczystość, która uświetniona została występami artystycznymi uczniów, zaszczycili obecnością zaproszeni goście: Anna Zdaniukiewicz – starszy wizytator KO w Olsztynie, wojewódzki koordynator programu „Szkoła Promująca Zdrowie”, Cezary Moszczyński – przedstawiciel Agencji Rynku Rolnego w Olsztynie, Stanisław Szczepański – dyrektor MOS w Elblągu, Janusz Pająk – członek Prezydium zarządu głównego SZS, proboszcz parafii Brunona – ksiądz Janusz Kawęcki, Paweł Radlin z firmy Lubawa, Paweł Gołębiewski – kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy „Lazarus”, Krystyna Czarnecka i Kazimierz Kotowski – przedstawiciele Związku Inwalidów Wojennych RP, Paweł Kowalski – starszy chorąży sztabowy Żandarmerii Wojskowej oraz dyrektorzy elbląskich szkół, nauczyciele, przedstawiciele zaprzyjaźnionych instytucji.
mg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Hosting WWW START
Domena funkcyjna .com.pl
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)