Sobota 15-12-2018, imieniny Waleriana, Celiny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Oni wiedzą, jak przemawiać

 
Elbląg, Oni wiedzą, jak przemawiać Konkurs wygrała Małgorzata Babraj (fot. nadesłana)
Rek

Jak mówić zwięźle, rzeczowo i ciekawie? To umiejętność, o której marzy pewnie niejeden nauczyciel czy polityk, a którą zdołali posiąść uczniowie okolicznych gimnazjów.

Dwudziestu gimnazjalistów zmierzyło się w czwartej już edycji konkursu krasomówczego „Speaking in Public” organizowanego przez III Liceum Ogólnokształcące w Elblągu. Zadanie, któremu musieli sprostać, to wygłoszenie kilkuminutowego przemówienia na wybrany temat w języku angielskim. Konkurs odbył się przy współudziale Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycielo, lokalnej szkoły językowej i wydawnictwa językowego.
     Jak podkreślały jurorki konkursu, poziom przemówień w tegorocznej edycji był szczególnie wysoki. Nastolatkowie z dużą swobodą i biegłością językową mówili m. in. o nowoczesnej technologii w szkole, o potrzebie planowania swojej kariery, o członkostwie w Unii Europejskiej czy wreszcie o sztuce współczesnej. Wykazali się nie tylko znakomitymi umiejętnościami oratorskimi, szeroką wiedzą dotyczącą prezentowanych tematów i jednocześnie palących ich problemów, ale również pokazali, jak radzić sobie ze stresem przed publicznym wystąpieniem.
     Jak wspomina Małgorzata Babraj, jedna z uczestniczek, a zarazem zwyciężczyni konkursu: „Cały konkurs odbywał się w miłej atmosferze. Po każdym wystąpieniu uczestnicy musieli odpowiedzieć na kilka pytań, zadawanych przez publiczność oraz jury, dotyczących przedstawianego tematu - co osobiście uważam za najciekawszą część konkursu. Wymagało to od nas - uczestników, obrony własnych poglądów oraz sensownego uzasadnienia odpowiedzi na zadane wcześniej pytanie. Wydaje mi się, że jest to umiejętność bardzo ważna i przydatna w życiu, zwłaszcza w dzisiejszych czasach.”
     Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
     1 miejsce - Małgorzata Babraj (Gimnazjum nr 3 w Elblągu)
     2 miejsce - Mateusz Ściślak (Gimnazjum nr 3 w Elblągu)
     3 miejsce - Aleksandra Gronuś (Gimnazjum nr 3 w Elblągu)
     
     Wyróżnienia (I stopnia ): Hanna Rączka – ZPSM w Elblągu, Patryk Walenczak – Gimnazjum we Fromborku, (II stopnia): Rozalia Sobecka – ZPSM w Elblągu, Sebastian Milanowski – Gimnazjum w Nowakowie, Jakub Chechłowski – Niepubliczne Gimnazjum Regent
     Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy umiejętności krasomówczych, zmysłu obserwacji otaczającego ich świata oraz odwagi w prezentowaniu i obronie własnych poglądów. Kolejna edycja konkursu już za rok.
Agnieszka Bronś, koordynator konkursu, III LO w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Samochody używane HADM Gramatowski
Oryginalne części Peugeot - HADM Gramatowski
Pomoc w przypadku szkody komunikacyjnej
Citroen HADM Gramatowski już otwarty!