UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Operetka rządzi! Pierwszy koncert Dni Elbląga przyciągnął tłumy

 
Elbląg, Operetka rządzi! Pierwszy koncert Dni Elbląga przyciągnął tłumy
(fot. Michał Skroboszewski)
Reklama

Za nami pierwszy wieczór koncertowy podczas Dni Elbląga. Na placu Katedralnym rozbrzmiały najsłynniejsze arie operetkowe i utwory muzyki filmowej. Solistom towarzyszyła Elbląska Orkiestra Kameralna pod batutą Krzesimira Dębskiego. Zobacz fotoreportaż.

Licznie zgromadzona publiczność miała okazję wysłuchać utworów filmowych Krzesimira Dębskiego, m.in. „Dumka na dwa serca” czy Pieśni Mili z filmu „Stara Baśń” oraz największych hitów operetkowych, takich jak „Graj Cyganie” z operetki „Hrabina Marica”. Orkiestrze towarzyszyli znakomici soliści: Katarzyna Laskowska (sopran liryczny), Bogumiła Dziel-Wawrowska (sopran), Piotr Rafałko (tenor) i Adam Szerszeń (baryton).
       - W wielu miastach Polski tego typu koncerty z muzyką klasyczną w plenerze organizują filharmonie. My filharmonii nie mamy i już w zeszłym roku mieliśmy obawy, czy taki koncert będzie się cieszył powodzeniem. Okazało się po raz kolejny, że elblążanie chętnie uczestniczą w takich przedsięwzięciach – powiedziała nam Bożena Sielewicz, dyrektor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej.
       - Pomimo tego, że mamy czerwiec, ten koncert był bardziej karnawałowy z ariami operetkowymi, z solistami, z całą dodatkową pozamuzyczną treścią wizualno-kostiumową – opowiadał po koncercie Mariusz Mruczek, wiolonczelista. - Muzyka mówiła za siebie. Dzisiaj zabrzmiało też kilka utworów Krzesimira Dębskiego. Współpraca była bardzo ciekawa, ponieważ jest on człowiekiem bardzo otwartym, bardzo normalnym i sympatycznym.
       - Był to koncert wyjątkowy, bo sama obsada orkiestry była nietypowa jak na Elbląg – mówił Hubert Ostrowski, skrzypek. - Jesteśmy orkiestrą kameralną, a dziś graliśmy w rozszerzonym składzie. Występowało 17 dodatkowych osób, instrumenty dęte, perkusja, więc też były inne brzmienia. Było sporo pracy, materiału bardzo dużo, a czasu nie za wiele, bo tylu solistów, tylu artystów zgrać w jednym miejscu nie jest łatwo. Zwłaszcza, że jest koniec sezonu artystycznego i wszystkie instytucje organizują najczęściej duże koncerty, więc nie zawsze wszyscy muzycy są wolni – opowiadał skrzypek.
       Plac Katedralny wypełniony był po brzegi. - Cieszę się, że te koncerty w plenerze zostały przez nas wprowadzone i że będą się odbywały, bo jak widać po frekwencji, naprawdę warto – mówiła Bożena Sielewicz.
      
Patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

       Zobacz program Dni Elbląga. 
      

      
nd
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama