Piątek 19-10-2018, imieniny Jana, Pawła
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ordynacja w trybunale

Trybunał Konstytucyjny rozstrzygnie jutro (3 listopada), czy podpisane przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego 6 września zmiany w ordynacji wyborczej do rad gmin, powiatów i sejmików są zgodne z konstytucją i Europejską Kartą Samorządu Lokalnego.

Tą sprawą Trybunał zajmie się na wniosek 160 posłów SLD, Platformy Obywatelskiej i PSL.
     Posłowie uważają, że nowelizacja ordynacji jest niezgodna z konstytucją, została przyjęta z naruszeniem regulaminu Sejmu i zasad demokratycznego państwa prawa.
     - Naszym zdaniem, ustawa narusza m.in. przyjęty przez Unię Europejską Traktat Dobrych Praktyk Wyborczych - mówi elbląski poseł Witold Gintowt-Dziewałtowski, jeden z czterech, którzy w Trybunale będą reprezentować wnioskodawców. - Niedotrzymany został np. 14-dniowy, minimalny termin vacatio legis. Po drugie, ustanowienie grup wyborczych praktycznie likwiduje możliwość uczestnictwa małych, społecznych komitetów wyborczych w podziale mandatów. Udział w podziale mandatów przy wysokich progach wyborczych i możliwości blokowania list będą miały, naszym zdaniem, tylko komitety partyjne i to jedynie dużych formacji politycznych. Po trzecie, zmiany w ordynacji, która w ogóle nie jest prostym dokumentem, zniechęcają wyborców do udziału w głosowaniu. Przeciętny obywatel zaczyna sądzić, że jego głos, jego uczestnictwo w wyborach, nie ma specjalnego znaczenia, bo i tak partie po swojemu podzielą się głosami.
     Posiedzenie rozpocznie się o godz. 9.15. Jego transmisję będzie można obejrzeć w internecie, na stronie Trybunału Konstytucyjnego: http://www.trybunal.gov.pl.
     

SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Konto poczty elektronicznej
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)
Domena funkcyjna .com.pl
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini