UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Organizacja ruchu w okresie Wszystkich Świętych

 
Elbląg, Organizacja ruchu w okresie Wszystkich Świętych
fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl

Zbliża się święto Wszystkich Świętych. Poniżej przedstawiamy ogranizację ruchu przy cmentarzu komunalnym Agrykola i Dębica w okresie święta Wszystkich Świętych. Przypominamy, że 1 listopada komunikacja miejska będzie bezpłatna, a mieszkańcy mogą zostawić swój pojazd na parkingu PWSZ przy al. Grunwaldzkiej i przesiąść się do autobusów.

Organizacja ruchu przy cmentarzu komunalnym Agrykola.
     1) ul. Agrykola będzie wyłączona z ruchu drogowego
     od dnia 31 października od godz. 23 00 do dnia 1 listopada do godz. 22°°.
     Wjazd będzie możliwy tylko dla pojazdów: służb porządkowych ( ZZM, EPGK, Cleaner) i osób sprzedających kwiaty – za okazaniem przepustek (koloru pomarańczowego), które wyda Urząd Miejski w Elblągu (Departament Zarząd Dróg ul. Czerwonego Krzyża 2 (tel. 55 239 -32-96)
     2) ul. Chrobrego
     od dnia 31 października od godz. 23 00 do dnia 1 listopada do godz. 22°° na odcinku od ul. Sztumskiej do ul. Grudziądzkiej będzie drogą jednokierunkową (od ronda w kierunku Góry Chrobrego) z możliwością parkowania z lewej strony na jezdni.
     3) ul. Tczewska
     od dnia 31 października od godz. 23 00 do dnia 1 listopada do godz. 22°° (od ul. Chrobrego) będzie ulicą bez przejazdu,
     4) na ulicy: Wspólnej, Kościuszki (od wieżowców do ul. Toruńskiej), Sienkiewicza będzie obowiązywał obustronny "zakaz zatrzymywania się" z tabliczkami T-24 wskazującymi, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela
     
     Miejsca postojowe w okolicy:
     parking przy cmentarzu z wjazdem od ul. Kościuszki ( wjazd/wyjazd jednokierunkowy)
     ul. Chrobrego (od ul. Sztumskiej do ul. Grudziądzkiej), na jezdni, na odcinku tymczasowo wyznaczonym jako jednokierunkowy.
     Uwaga
     W dniach poprzedzających Święto 1.11.2018, jak i w kolejnych dniach po tym dniu na ul. Agrykola handel okolicznościowy będzie udostępniony tylko z chodnika.
     
     Organizacja ruchu przy cmentarzu komunalnym Dębica
     1) w sobotę i niedzielę 27-28 października na parkingach przy Górnej i Dolnej Dębicy ruch drogowy będzie odbywał się na niezmienionych zasadach. W sprzyjających warunkach atmosferycznych (tj. bez opadów) parkingi zielone będą udostępnione dla pojazdów osobowych.
     2) od środy 31 października od godz. 23 00 do piątku 2 listopada do godz. 22 00 (wzorem lat ubiegłych) ruch drogowy na parkingach przy Górnej i Dolnej Dębicy będzie jednokierunkowy.
     3) W czwartek 1 listopada od godz. 6.00 do godz. 22.00 na ul. Łęczyckiej na odcinku od ronda przy ul. Rawskiej do Dębicy Starej ruch drogowy będzie zamknięty i udostępniony wyłącznie dla:
     a) autobusów komunikacji zbiorowej (przejazdy bezpłatne)
     b) taksówek z pasażerami, które będą wpuszczane na teren przy cmentarzu w ilości regulowanej przez Policję. Taksówki będą mogły zatrzymywać się wyłącznie na wyznaczonych tymczasowo postojach.
     c) służb miejskich i porządkowych (ZZM, EPGK, Cleaner)
     d) pojazdów zaopatrzenia stanowisk handlowych, których właściciele posiadać będą ważne przepustki wydane przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Elbląg tel.55 2341516.
     e) inne pojazdy np. mieszkańców ul. Łęczyckiej, Braniewskiej, Warmińskiej, Wschodniej, czy osób niepełnosprawnych (za okazaniem dokumentów potwierdzających uprawnienia ) będą wpuszczane w ilości regulowanej przez Policję.
     4) dla pozostałych pojazdów dojazd do Cmentarza Dębica w dniu 1 listopada będzie odbywał się od strony węzła DK 22 i DW 509.
     5) 1 listopada sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Bema/ Saperów i Grottgera/Grunwaldzka będą wyłączona, a ruchem drogowym w zależności od potrzeb może kierować Policja.
     
     Wyznaczone miejsca postojowe w okolicy:
     ul. Łęczycka ( wzorem lat ubiegłych) na tymczasowo wyznaczonym odcinku jednokierunkowym, na jezdni (dojazd od drogi krajowej nr 22)
     parkingi utwardzone przy obu kaplicach cmentarza udostępnione będą tylko dla pojazdów przewożących lub kierowanych przez osoby niepełnosprawne mające trudności w poruszaniu się. Ruchem będzie kierowała policja.
     Parkingi gruntowe – będą nieczynne.
Łukasz Mierzejewski, biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Taxi powinno mieć zakaz wja, dy bo wstrzymuje płynna jazdę autobusów zkm. Przepełnione autobusy stoją w korku a w środku pasażerowie zadlabneli nie raz. Z winy pazerne h taksówkarzy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 1
  (2018-10-25)
 • Gehenna mieszkańców ul. Warmińska, Braniewska etc. jak co roku wytłumacz glinie, że jesteś mieszkańcem. Zanim dokument wyjmiesz zje.. klaksonem od kulturalnych kierowców z tylu. A spróbuj nie mieć meldunku bo akurat wynajmujesz dom lub kwadrat.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2018-10-25)
 • Bez sensu bo wjazd z góry Łęczycką i można bez problemu obejść ten cyrk z policją na rondzie przy jednostce wojskowej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2018-10-25)
 • A co to oznacza, że Policja będzie regulować ilość mieszkańców jadących do swoich domów ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  +-(2018-10-26)
Reklama