UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Orkiestra dęta na Dniach Elbląga

 
Elbląg, Orkiestra dęta na Dniach Elbląga
fot. nadesłana

Jedną z atrakcji tegorocznych Dni Elbląga będzie występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej ”Liepaja” z zaprzyjaźnionego z Elblągiem łotewskiego miasta Lipawa (Liepaja).

Orkiestra powstała w marcu 2009 roku. Głównym celem jej utworzenia było przywrócenie wcześniejszych tradycji zbiorowego muzykowania. Jego członkami są zarówno doświadczeni muzycy, którzy kiedyś grali w zespołach orkiestr dętych, jak też uzdolniona młodzież Liepaji, głównie z tamtejszej Szkoły Muzycznej im. Emila Melngaila oraz Liepajskiego Centrum Dziecięco-Młodzieżowego.
       Od 2012 roku orkiestra, której kierownikiem artystycznym i dyrygentem jest Walerij Szestiłowskij, współpracuje z grupą mażoretek pod kierownictwem Ainy Apienie.
       Orkiestra jest aktywnym uczestnikiem międzynarodowych festiwali, przeglądów oraz konkursów. Muzyczny kunszt liepajskich muzyków oklaskiwali mieszkańcy wielu miast na Łotwie, w Rosji oraz w Polsce.
       Dwukrotnie w 2014 i 2015 r orkiestra zdobywała muzyczne nagrody podczas międzynarodowego konkursu w łotewskim mieście Jełgawa (Jelgava).
       W tym roku orkiestra z Liepaji weźmie udział w XXXI Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych w Świeciu, skąd w najbliższą niedzielę (28 czerwca 2015 r.) trafi do Elbląga, aby uświetnić święto naszego miasta.
       Z powodu koncertu galowego w Świeciu, który odbędzie sie w niedzielne popołudnie, elbląski występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Liepaja” został zaplanowany na godziny wieczorne.
       Odbędzie się on o godzinie 19 przed Ratuszem Staromiejskim. Kilkanaście minut wcześniej przewidziano przemarsz ulicami Starego Miasta i uliczną paradę wraz z mażoretkami, które zaprezentują choreograficzne układy muzyczno-marszowe do muzyki orkiestry.
      
Joanna Urbaniak, Rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama