Poniedziałek 18-02-2019, imieniny Bernardety, Konstancji
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Orkiestrowicze ruszyli w miasto

 
Elbląg, Orkiestrowicze ruszyli w miasto
W Elblągu datki do puszek zbiera prawie 400 osób (fot. Michał Skroboszewski)
Rek

Puszka, serduszka, podział na grupy, krótkie szkolenie z zakresu bezpieczeństwa i można zaczynać. Prawie 400 wolontariuszy ruszyło w miasto, aby zbierać pieniądze na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Elblągu czas zacząć!  Zobacz zdjęcia.

Już po godzinie ósmej przed Ratuszem Staromiejskim zbierali się pierwsi wolontariusze, mimo że puszki można było odbierać dopiero od dziewiątej. - Pierwszy raz będę zbierać na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Koleżanki mnie namówiły – mówi Zuzanna Jechna. Jest jedną z 392 wolontariuszy, którzy dziś na ulicach Elbląga będą zbierać pieniądze na „ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom”. Najmłodsza wolontariuszka ma 6 lat – najstarszy 71.
     Dla celów zbiorki Elbląg został podzielony na cztery części – białą, zieloną, pomarańczową i fioletową. Każdy z wolontariuszy dostał swój kolor i będzie zbierał tylko w swojej części miasta. - Trzeba wziąć uśmiech i siłę. Ciepło się ubrałem, wziąłem ze sobą termos z herbatą i jestem gotowy do zbiórki – mówi Kacper, jeden z wolontariuszy.
     Bez względu na kolor dzielnicy, niemal wszystkim wydaje się, że Elbląg będzie dziś czerwony od serduszek orkiestry. Ze względów bezpieczeństwa wolontariusze (wśród których dominuje młodzież szkolna) będą się poruszać w kilkuosobowych grupach pod opieką pełnoletniego uczestnika zbiórki. Przed samym wyjściem jeszcze krótkie szkolenie z bezpieczeństwa. - Nie wchodzimy do bram, zaułków. Nie wchodzimy do centrów handlowych. Nie robimy konkurencji księdzu pod kościołem – przestrzegał prowadzący krótką odprawę policjant.
     Nad bezpieczeństwem wolontariuszy czuwać będą patrole policji, których dziś na ulicach Elbląga będzie więcej niż zwykle. Wszyscy mają nadzieję, że podobnie jak w latach ubiegłych przykrych zdarzeń nie będzie. Tymczasem wolontariusze licytują się, kto zbierze więcej.

  (fot. MS)
(fot. MS)


     - Teren chyba nie ma znaczenia. Zawsze jest dużo ludzi, którzy wrzucają do puszek – mówiła Weronika Schodowska, dla której tegoroczna zbiórka będzie już trzecią.
     - Nie mam żadnego patentu, jak zebrać największą sumę. Zbieram pierwszy raz, ale jestem dobrej myśli – dodaje Zuzanna Jechna.
     Kwesta na ulicach Elbląga będzie trwała do godziny siedemnastej. Kto będzie chciał skończyć wcześniej, oczywiście może to zrobić, musi tylko rozliczyć się w sztabie orkiestry. Wolontariusze podchodzą do swojej pracy ambitnie. - Chcę zbierać do końca – deklaruje Zuzanna Jechna.
     Po siedemnastej wolontariuszy z kolorowymi puszkami będzie można spotkać już tylko na Starym Mieście, w okolicy powstającej właśnie wielkiej sceny, gdzie odbywać się będą koncerty i licytacje orkiestrowych gadżetów.
     Wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy można na kilka sposobów. Najprościej jest oczywiście wrzucić coś do puszki. - Co roku wrzucam. To trochę wstyd, żeby dzisiaj chodzić bez czerwonego serduszka – mówiła pani Grażyna, jedna z pierwszych osób, które wrzuciły pieniądze do kolorowej puszki wolontariuszy. A w zamian na kurtce pojawiło się czerwone serduszko.
     Od 13.30 przy Ratuszu Staromiejskim rozpoczną się koncerty i aukcje orkiestrowych gadżetów. Na stronie elbląskiego sztabu można wylicytować prawie 500 przedmiotów i usług, z których pieniądze zostaną przeznaczone na sprzęt dla oddziałów pediatrycznych i na opiekę dla seniorów. Wśród nich m.in. prowadzenie wiadomości w Truso.tv i kalendarz ścienny Fotki Miesiąca portElu . Przypominamy, że dzisiejszy przychód z ogłoszeń w naszej gazecie również wesprze działalność fundacji Jurka Owsiaka.
     
     Program WOŚP na scenie przy Ratuszu Staromiejskim
     

     od 13:30 - Licytacje (kolejne licytacje w przerwach między koncertami)
     14:00 – 14:45 Szkoła Yamaha
     15:00 – 15:45 Bind Box
     16:00 – 16:45 Julia Olędzka finalistka Mam talent
     17:00 – 17:45 Fumez
     18:00 – 18:45 Runika
     19:00 – 19:45 Gracjan Kalandyk
     20:00  - światełko do nieba
     

Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia klasyczna
Kuchnia inna niż inne
Kuchnia nowoczesna
Kuchnia, a aneks kuchenny