Piątek 18-01-2019, imieniny Małgorzaty, Piotra
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Osiem lat według PO

 
Elbląg, Osiem lat według PO W konferencji udział wzięli Paweł Szakiewicz i Jerzy Wcisła (fot. Anna Dembińska)
Rek

Politycy PO wyszli na ulice, by rozmawiać z wyborcami. Podkreślają, co udało im się zrobić przez ostatnich osiem lat. - W mediach słyszę, że wszyscy są Platformą zmęczeni, ale ja takiej atmosfery podczas rozmów z ludźmi nie odczuwam. Wyborcy są raczej zdegustowani wygłupami, radykalizmem całej klasy politycznej – mówił podczas konferencji prasowej na Bulwarze Zygmunta Augusta Jerzy Wcisła, kandydat PO na senatora.

Kandydaci PO spotkali się z dziennikarzami na Bulwarze Zygmunta Augusta, tuż przy Moście Wysokim. - Wybraliśmy to miejsce nieprzypadkowo. Wszyscy wiemy, jak wyglądało kilka lat temu, przed zainwestowaniem ponad 30 milionów złotych. O tej inwestycji myślał prezydent z SLD, realizował ją prezydent PO, a otwierał prezydent z PiS. Nie mówił wtedy o Polsce w ruinie, tylko o tym, że to także jego dziecko, jego praca – mówił podczas konferencji Jerzy Wcisła, kandydat PO na senatora. - Dzisiaj trzeba mieć odwagę, by przyznać się do tych inwestycji i do konsekwencji, jakie ze sobą niosą. W Elblągu zainwestowano w ciągu ostatnich lat ze środków unijnych 750 milionów złotych. Spróbujmy sobie wyobrazić, jak wyglądałoby to miasto bez tych pieniędzy. Wtedy rzeczywiście byłoby w ruinie.
     Kolejne 600 milionów złotych, jak wspominał kandydat na senatora, zainwestowano w regionie elbląskim w rozwój dróg wodnych. - 100 tysięcy ludzi w regionie z nic skorzystało. Jeśli każda osoba kupiła choć jeden drobiazg, to proszę zauważyć, ile pieniędzy tutaj zostawili. A perspektywy rozwoju turystyki wodnej są o wiele lepsze. Planowane kolejne inwestycje mają wynieść około miliarda złotych. Ważne, by ta władza, która przygotowywała te projekty, mogła je zrealizować – przekonywał Jerzy Wcisła. - Ktoś może powiedzieć, że z tych pieniędzy wiele osób nie korzysta. Ale trzeba zajrzeć do tego, co PO udało się zrobić przez 8 lat. O 60 procent wzrosły emerytury, zbudowano 23 tysiące mieszkań na wynajem, na służbę zdrowia wydano o 26 miliardów więcej niż 8 lat temu. Trzeba mieć w sobie trochę uczciwości, by to dostrzec. To, co mnie cieszy, to że Platforma w najnowszym programie skupia się właśnie na tych osobach, które z tej infrastruktury jeszcze nie korzystały, na wyrównywaniu szans.
     Na ten temat miał mówić także Jacek Protas, jedynka na liście PO, ale mimo zapowiedzi nie dotarł na spotkanie. - Z pewnością utknął gdzieś na spotkaniu z wyborcami, za co przepraszam – usprawiedliwiał partyjnego kolegę Jerzy Wcisła.
     W konferencji wziął za to udział Paweł Szakiewicz, rolnik spod Braniewa, znany z jednego z programów telewizyjnych. Jest sołtysem w swojej miejscowości i radnym gminy Braniewo, a teraz chce dostać się do Sejmu.
     - Warto wykorzystać szansę na rewitalizację miast i miasteczek, bo taka szansa się w przyszłości nie powtórzy. W małych miejscowościach i wsiach tkwi duży potencjał, który może się przyczynić do rozwoju całego regionu. Nad tym chcę w Sejmie pracować. PO daje taką gwarancję i stabilność. Widać, że wiele zostało w tym kierunku zrobione, wystarczy przejechać się po regionie – przekonywał Paweł Szakiewicz.
     Na konferencji dziennikarzy usłyszeli jeden konkretny pomysł na rozwój Elbląga – to inwestowanie w rozwój dróg wodnych, którym to tematem zajmuje się Jerzy Wcisła. - Dlatego mnie ciągnie do Senatu, bo z samego Elbląga tego pomysłu nie można zrealizować. Będę też zabiegał o to, by w naszym mieście powstał urząd ds. rozwoju dróg wodnych – dodał Jerzy Wcisła.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naszywka HERB ELBLĄGA
Polar z haftem
Czapka z nadrukiem
Naszywki