UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ostatni dzwonek na rozliczenie się z fiskusem

Elbląg, Ostatni dzwonek na rozliczenie się z fiskusem
fot. Anna Dembińska, arch. portEl

Niebawem kończy się czas na złożenie zeznania PIT za ubiegły rok. Nie czekaj do ostatniej chwili, już dziś złóż swój PIT przez Internet.

Rozliczenie przez Internet
       Złożenie PIT elektronicznie to najprostszy, najszybszy sposób rozliczenia dochodów za poprzedni rok. W tym celu można skorzystać z jednej z poniższych metod:
       - E-Deklaracje – aplikacja do szybkiego, bezpiecznego i bezpłatnego wysyłania zeznań przez Internet bezpośrednio do urzędu skarbowego.
       - PFR – wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe, przygotowane przez urząd skarbowy, w którym uzupełnisz swoje dane np. o ulgi, z których chcesz skorzystać.
      
       Z możliwości złożenia PIT elektronicznie można skorzystać codziennie w siedzibie Urzędu Skarbowego w Elblągu, Sala Obsługi Podatnika w godzinach pracy urzędu, tj. wtorek-piątek od 7.15 do 15.15, natomiast w poniedziałek 30 kwietnia od 7.15 do 18.00.
      
       Dodatkowo 25 kwietnia w godzinach od 9.00 do 14.00 pracownicy Urzędu Skarbowego w Elblągu będą pełnić dyżur podatkowy w siedzibie Urzędu Gminy Elbląg, ul. Browarna 85, Sala Konferencyjna (parter). Podczas dyżuru z udziałem pracownika będzie można wypełnić i przesłać PIT do urzędu skarbowego drogą elektroniczną.
       W dniach 26 i 27 kwietnia Urząd Skarbowy w Elblągu będzie czynny do godz. 17.00. W Punkcie Informacyjnym pracownicy urzędu będą przyjmowali rozliczenia roczne. Przestrzegamy przed błędami.
       Przed złożeniem zeznania podatkowego należy zwrócić uwagę czy nie zostały popełnione błędy, aby uniknąć konieczności stawiania się w urzędzie skarbowym, w celu składania wyjaśnień i korekty deklaracji. Pomyłki w zeznaniu rocznym powodują również późniejszy zwrot podatku. Poniżej lista najczęściej popełnianych błędów:
       - błędny identyfikator podatkowy (NIP, Pesel) lub jego brak,
       - błędy rachunkowe, błędnie obliczony podatek
       - wpisywanie kwot w niewłaściwe pola,
       - składanie zeznań na błędnych/nieaktualnych formularzach,
       - nieuzupełnione pozycje obowiązkowe,
       - błędny numer KRS/ lub wskazywanie organizacji nie uprawnionej do otrzymania 1% - aktualny wykaz organizacji znajduje się na stronie
       - błędy w zaokrąglaniu kwot,
       - brak rozpisanych zaliczek w PIT-36,
       - przenoszenie zaliczek z PIT-40A,
       - brak podpisu.
      
       Uwaga! Na rozliczenie się z podatku dochodowego za 2017 rok mamy w tym roku czas do 30 kwietnia. Zachęcamy jednak do jak najszybszego rozliczenia się z PIT i nie zwlekania z tym do ostatniej chwili.
      
Aneta Dziemidowicz, Urząd Skarbowy w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama