Czwartek 15-11-2018, imieniny Alberta, Leopolda
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Dzień Niepodległości 2018 Dzień Niepodległości 2018

Ostatni taki sprawdzian

 
Elbląg, Ostatni taki sprawdzian Tuż przed wejściem na egzamin (fot. Michał Skroboszewski)
Rek

Z pierwszym poważnym sprawdzianem zmierzyli się dziś uczniowie klas szóstych. Ma on pokazać ich silne i słabe strony oraz zdradzić, czego się nauczyli podczas nauki w szkole podstawowej. Jak sobie radzili przed wejściem na egzaminacyjną salę? Zobacz zdjęcia.

Gwar w Szkole Podstawowej nr 21 im. Mikołaja Kopernika był dzisiaj niewiele słabszy od tego, jaki panuje tam na co dzień. A przecież w szkole byli tylko uczniowie klas szóstych, którzy z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie sprawdzianu podsumowującego pierwszy etap nauki. - Mam tremę, ale myślę, że pójdzie mi całkiem dobrze - przyznała Natalia Nowakowska, uczennica klasy szóstej z SP 21.
     - Nie boje się sprawdzianu – dodaje pewnie Jacek Kartuszyński.
     Sprawdzian rozpoczął się o 9. Do 12.30 uczniowie zmierzą się z zadaniami mającymi sprawdzić ich wiedzę z języka polskiego, matematyki i nowożytnego języka obcego. Najwięcej uczniów wybrało język angielski. - Liczę na to, że będzie zadanie "Kartka z pamiętnika" – ma nadzieję Natalia Nowakowska.
     - Ja obstawiam opowiadanie - dodaje jej szkolny kolega.

  Uczniowie SP nr 21 mówili, że nie boją się sprawdzianu (fot. MS) Uczniowie SP nr 21 mówili, że nie boją się sprawdzianu (fot. MS)


     Na sprawdzianie można spodziewać się zadań sprawdzających umiejętności wyszukiwania informacji w tekście, pisania tekstów, interpretacji danych zawartych w tabelach, rozumienia tekstu w języku obcym. Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem koniecznym do ukończenia szkoły podstawowej. Nie można go nie zdać, jest to tylko sprawdzenie wiadomości i umiejętności ucznia. Wyniki będą przekazane do gimnazjum, do którego dostanie się uczeń, aby tamtejsi nauczyciele mogli poznać słabe i silne strony nowych gimnazjalistów.
     Gwar cichnie, gdy trzeba wejść do klasy. Pozostają arkusze z zadaniami, na ławce tylko długopis, ołówek i kątomierz. I stres, który trzeba pokonać. Wyniki sprawdzianu uczniowie otrzymają podczas zakończenia roku szkolnego. - Jeżeli ktoś się uczył się systematycznie i sukcesywnie się przygotował, to nie będą mieli problemu z napisaniem sprawdzianu - mówi Bożena Foreńska, nauczycielka z SP 21.
     Dzieci z rocznika 2004 jako ostatni muszą się zmierzyć ze sprawdzianem szóstoklasisty. Ministerstwo Edukacji Narodowej planuje od przyszłego roku znieść tę formę sprawdzania wiedzy pod koniec podstawówki. - Dobrze, że tych sprawdzianów nie będzie, to tylko stres dla dziecka - dodaje Bożena Foreńska.
     

Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Serwis i oryginalne części Seat
Serwis i oryginalne części Audi
Autoryzowany Serwis Citroen Hadm Gramatowski
Pomoc w przypadku szkody komunikacyjnej