Niedziela 16-12-2018, imieniny Albiny, Zdzisława
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Oświadczenie Leszka Sarnowskiego

 
Elbląg, Oświadczenie Leszka Sarnowskiego Leszek Sarnowski, Dyrektor Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Elblągu, ot. WS (arch. portEl.pl)
Rek

W elbląskich mediach pojawiły się informacje na temat mojego kandydowania w najbliższych wyborach samorządowych na stanowisko burmistrza Sztumu (województwo pomorskie).

Jest to oczywiście prawda, ale jednocześnie oświadczam, że nie mam zamiaru tego faktu komentować, gdyż jest to moja osobista sprawa, nie związana z moim funkcjonowaniem na stanowisku Dyrektora Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Elblągu (województwo warmińsko-mazurskie).
     Pierwszą osobą, którą kilka tygodni temu poinformowałem o zamiarze kandydowania w obecnych wyborach był Pan Jerzy Wilk Prezydenta Elbląga. Nie prowadzę w tej chwili żadnej kampanii wyborczej, która by w jakikolwiek sposób mogła zakłócić moją pracę w Urzędzie Miejskim w Elblągu. Na czas mojej kampanii wyborczej zamierzam, za zgodą Prezydenta, wziąć dwutygodniowy urlop na początku listopada.
     Dziwi mnie szukanie sensacji w fakcie mojego kandydowania w wyborach samorządowych w innym województwie. To przecież jedno z ważnych praw obywatelskich. Ponadto nie ma to żadnego związku z moją obecną pracą. Tak, jak żadnego związku z Elblągiem nie miał fakt, że w mijającej kadencji samorządowej byłem radnym sejmiku województwa pomorskiego z ramienia Platformy Obywatelskiej. Chyba że chodziło w działania dotyczące na przykład ponadregionalnej współpracy w sprawie ratowania i promocji Żuław, w które byłem zaangażowany. Moja działalność polityczna to moja prywatna sprawa, tym bardziej, że we wszystkich sesjach sejmiku uczestniczyłem w ramach przysługującego mi urlopu pracowniczego.
     W Sztumie mieszkam od 30 lat. Z Elblągiem jestem związany od 1998 roku, od kiedy rozpocząłem pracę w miejscowej redakcji, najpierw TVP Gdańsk, a później TVP Olsztyn. To dzięki moim działaniom ta redakcja dziś funkcjonuje i ma światłowodowe połączenie z siedzibą TVP w Olsztynie. Po odejściu z TVP w 2010 roku zostałem pracownikiem Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu. Dyrektorem Departamentu Kultury Urzędu Miejskiego zostałem w 2011 roku, w drodze konkursu. Pozostałem nim nadal, nawet z rozszerzonymi kompetencjami, kiedy władzę w mieście przejął Prezydent Jerzy Wilk. Prezydent wiedział o mojej działalności politycznej w województwie pomorskim i nie widział żadnego problemu, by kontynuować ze mną współpracę.
     Podkreślam zdecydowanie, że moja dotychczasowa działalność polityczna nie miała żadnego przełożenia na moją pracę w Elblągu i w żaden sposób nie zakłócała funkcjonowania Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki. Chciałbym żeby tak pozostało. Dlatego proszę zwolnić mnie z obowiązku tłumaczenie swoich motywacji, a rozliczanie mnie z tego co dotyczy Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Elblągu.
     Komitet z którego startuję w wyborach samorządowych nie jest tworzony przez żadne struktury partyjne, a jedynie sympatyków różnych ugrupowań politycznych, zatem jest ponadpartyjny, co na poziomie kraju może dziwić, ale na poziomie lokalnym powinno być rzeczą naturalną, choć niestety nadal nie dość powszechną. Pojmuję politykę w ujęciu klasycznym, jako troskę o dobro wspólne, a to oznacza szukanie sojuszników, a nie wrogów, do czego wszystkich zachęcam.
     
     Z poważaniem
     Leszek Sarnowski Dyrektor Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki
     Urzędu Miejskiego w Elblągu
,
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Popieram Pana. Partiom politycznym w wyborach samorządowych STANOWCZE NIE!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 7
  (2014-10-15)
 • Trudno mówić o poparciu. .. Pan Sarnowski jest w PO! Dlaczego o tym nie mówi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 7
  (2014-10-15)
 • Panie Leszku sensacji nie ma ale skoro pan jej nie szuka to po co podaje takie coś do mediów albo zgadza się na publikację przecież wiadomo żę ludzie to wilki i zaczną zaraz wyciągać brudy aby komuś dopiec. Rozumiem, że to taka zagrywak "Nie chcem ale muszem? się poreklamować albo newsa dać prasie? trzeba było zabronić portelowi to publikować an ie tłumaczyć się teraz, jejku jak ja nie lubie takich zagrywek.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 2
  (2014-10-15)
 • Ludzi trzeba trzymać krótko za tzw jaja aby nie podskakiwali bo zaraz bedą ujadać. Być fair ale nie tłumaczyć się!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 2
  (2014-10-15)
 • I takich samorządowców nam trzeba!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 6
  afadasd(2014-10-15)
 • 18% bezrobocie w Elblągu, a oni trzymają na stołkach ludzi ze Sztumu? A gdzie patriotyzm lokalny władz Elbląga?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 5
  TylkoKNP(2014-10-15)
 • jaki patriotyzm? Do czego? DO kogo? Elbląg to mieszanka róznych stanów umysłu z pokolenia na pokolenie przybyłych tutaj po 45 r. i nie dziwota, że nie ma jedności, wiem to z autopsji. Tylko nie KNP
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 3
  (2014-10-15)
 • Panie Leszku, kandydowanie na stanowiska publiczne nie jest Pańską osobistą sprawą. Obywatele mają prawo wiedzieć - również za sprawą mediów - jakie motywacje kierują osobą, która ubiega się o ich głos! Proszę sobie wyobrazić, że każdego dnia tysiące ludzi na świecie słyszą na rozmowach kwalifikacyjnych pytanie: "Dlaczego chce pan/pani pracować w naszej firmie?" i nikogo to nie oburza. Jeśli nie potrafi Pan udźwignąć brzemienia bycia osobą na świeczniku, to proszę nie kandydować na stanowiska publiczne. Stwierdzenie: "Moja działalność polityczna to moja prywatna sprawa" nigdy nie powinno się pojawić w Pańskiej wypowiedzi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  6 2
  zdegustowana(2014-10-15)
 • Tym to akurat powinni się interesować mieszkańcy Sztumu. Elblążanie bardziej następcą p. Leszka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5 1
  (2014-10-16)
 • nie wypadałoby wziąć bezpłatnego urlopu na okres kampanii?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 2
  (2014-10-16)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety z motoryzacją
Fototapety z końmi
Fototapety z Nowym Jorkiem
Obrazy na alupanelu