Poniedziałek 17-12-2018, imieniny Łazarza, Floriana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Oświadczenie posła Penkalskiego

 
Elbląg, Oświadczenie posła Penkalskiego Wojciech Penkalski podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej (fot. AD)
Rek

Ostatnią sesję Rady Miejskiej z pewnością uznać można za jedną z ciekawszych. Pomijając fakt, że odbyła się - według nowej tradycji – we wtorek a nie w czwartek, towarzyszyły jej dziwne zachowania posłów, opóźnienia, happeningi. Dziś na naszą redakcyjną skrzynkę wpłynęła „skarga” na przewodniczącego Rady podpisana przez Wojciecha Penkalskiego.

Treść oświadczenia z 20 lutego:
„Chciałbym odnieść się do wydarzeń jakie miały miejsce na sesji Rady Miejskiej w Elblągu w dniu 14 lutego 2012 roku. Przypomnę, że chodzi o niestosowne zachowanie Przewodniczącego Rady Miejskiej Jerzego Wcisły, który próbował uniemożliwić wystąpienie Posła na Sejm RP w sprawach ważnych dla Elbląga. W dniu 17 lutego 2012 roku podjąłem stosowne działania w tej sprawie i złożyłem podczas obrad sejmu na ręce Pani Marszałek oświadczenie i interpelację dotyczącą tego zdarzenia oraz wykładni stosownych przepisów prawa. Chodzi tu o art. 22 ustawy z dnia 9 maja 1996 r. o wykonywaniu mandatu posła i senatora, do którego próby naruszenia doszło podczas obrad Rady Miejskiej.
     Zgodnie z tym przepisem, parlamentarzysta ma prawo zabierać głos na sesji organu uchwałodawczego w sprawach bieżących i istotnych dla wspólnoty samorządowej, zaś Przewodniczący Rady winien każdorazowo stworzyć ku temu warunki.
     Zachowanie Przewodniczącego Rady, który próbował utrudnić moje wystąpienie a następnie w mediach sugerował że w przyszłości nie dopuści do podobnych wystąpień, uznaje za wysoce niestosowne.
     Zachowanie Jerzego Wcisły zdumiewa tym bardziej wobec faktu, że to osoba publiczna z wieloletnim doświadczeniem nie tylko na niwie samorządowej. Za nie komfortową sytuację uważam taką, w której będę musiał edukować Przewodniczącego i egzekwować moje uprawnienie.
     W sprawach ważnych dla Elbląga nikt nie zaknebluje mi ust. W kolejnych odsłonach będę informował Elblążan co za publiczne pieniądze robi Grzegorz Nowaczyk i jego koledzy. Gwarantuję że to będzie ciekawa lektura.”
     
     Biuro Poselskie Wojciecha Penkalskiego
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • no i dobrze
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-21)
 • Art. 22. 1.Poseł ma prawo uczestniczyć w sesjach sejmików województw, rad powiatów i rad gmin, właściwych dla okręgu wyborczego, z którego został wybrany, lub właściwych ze względu na siedzibę biura posła. 2.Senator ma prawo uczestniczyć w sesjach sejmików województw, rad powiatów i rad gmin, właściwych dla okręgu wyborczego, z którego został wybrany. 3.Uczestnicząc w sesjach, o których mowa w ust. 1 i 2,poseł i senator może zgłaszać swoje uwagi i wnioski. 4.Warunki do realizacji praw posła i senatora, o których mowa w ust. 1-3,zapewniają przewodniczący sejmików województw oraz przewodniczący rad powiatów i rad gmin. 5.(uchylony). 6.W odniesieniu do Rady miasta stołecznego Warszawy i rad dzielnic gmin warszawskich 2) przepisy ust. 1-4 stosuje się odpowiednio.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-21)
 • Jakie to jest budujące. .. , po prostu smutne, bo nic Poseł nie wnosi poza krytyką. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-21)
 • Pan Poseł ma rację :) Może jest Pan Poseł niewygodny dla kogoś. .. .? Bo za dużo wnika ????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  J_23(2012-02-21)
 • A co ma. .. .k. .wa chwalić Platformę, a może jeszcze furę Grzesiowi kupić ???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-21)
 • No to dawaj "Pen - kuś ". .. co masz na Nowaczyka, bo jak nie to znajdą haki na Ciebie. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-21)
 • Popieram w 100 % Niestety wstyd się przyznać że głosowałem na obecnego prezydenta. Na szczęście każdy ma prawo do popełniania błędów, ja już wyciągnąłem odpowiednie wnioski. Popieram z całą stanowczością posła Pękalskiego i życzę wiele wytrwałości w dążeniu do prawdy. Mam nadzieję że nasze władze samorządowe zrobią " coś, cokolwiek" dla społeczności Elbląga, gdyż na razie niestety ważniejsze są sprawy magistratu, znajomych czy rodzin naszych rządzących a nie my WYBORCY. Wierzę że to my WYBORCY wyciągniemy wnioski w przyszłości
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  wyborca(2012-02-21)
 • Penkalski - szkoda, że jesteś politycznym " kibolem", a nie konstruktywnym kibicem. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-21)
 • pan poseł ma szanse zyskać szacunek i głosy - niech tego nie spie. .. .. pozornymi działaniami
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-21)
 • brawo Panie Pośle, szczególnie za bezbłędnie napisane oświadczenie!!! Pana zachowanie na Radzie (albo może przed Radą) daje fatalny przykład, jak porządny obywatel nie powinien się zachowywać. Niech Pan się zastanowi czy łamanie prawa jest sposobem na walkę z kimkolwiek. moim zdaniem nie. Życzę powodzenie, lepszych doradców i mądrzejszych decyzji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-21)
 • BRAWO !!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  jaruzelski(2012-02-21)
 • jesli przewodniczący popełnił błąd dlaczego ma za niego nie odpowiedzieć!!??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-21)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy z Grawerem