Niedziela 21-10-2018, imieniny Jakuba, Urszuli
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Międzynarodowy Festiwal Tańca „Baltic Cup” . Międzynarodowy Festiwal Tańca „Baltic Cup” .

Ożywienie na linii Elbląg – Kaliningrad?

Elbląg, Ożywienie na linii Elbląg – Kaliningrad? Od lewej: Zbigniew Szmurło (tłumacz), wicemer Kaliningradu Aleksander Pjatikop, prezydent Henryk Słonina i wiceprezydent Witold Wróblewski.
Rek

Delegacja władz Kaliningradu gościła w Elblągu. Celem wizyty było omówienie dalszej współpracy między miastami partnerskimi, rozszerzenie jej na inne płaszczyzny oraz omówienie terminu wizyt prezydenta Henryka Słoniny i elbląskich radnych w Kaliningradzie.

W Elblągu z dwudniową, roboczą wizytą przebywali Aleksander Pjatikop – wicemer Kaliningradu i Przewodniczący Okręgowej Rady Deputowanych oraz Tatiana Kortowienkowa – p.o. naczelnika wydziału kontaktów międzynarodowych.
– Jestem bardzo zadowolony z tego spotkania, między naszymi miastami zawsze była dobra współpraca – podkreślał podczas spotkania prezydent Henryk Słonina. – Bardzo się cieszę, że podpisane zostało porozumienie w sprawie żeglugi po Zalewie Wiślanym. Zabiegaliśmy o to bardzo, ponieważ zamknięcie Zalewu osłabiło nasze wzajemne relacje. Myślę, że jest wiele działań, które powinniśmy wspólnie podejmować. Doszło już do spotkania gmin nadzalewowych, przyjęliśmy terminarz prac związanych z przygotowaniem wspólnych regat, ale także działań związanych z wykorzystaniem Zalewu Wiślanego. Chcielibyśmy także wspólnie aplikować o środki w ramach Programu Polska – Litwa – Rosja. Mam również nadzieję, że dojdzie do rozmów dotyczących tzw. Małego Ruchu Przygranicznego, w ramach którego mieszkańcy stref przygranicznych, w tym Elbląga, będą mieli znacznie ułatwioną możliwość przekraczania granicy, co jeszcze bardziej ułatwi nam kontakty.
– Nam również zależy na jak najlepszej współpracy między naszymi miastami. Mam nadzieję, że nasze kontakty doprowadzą do jeszcze większej integracji w wielu sferach życia – między innymi w biznesie. Nasza wizyta ma na celu określenie terminu przyjazdu Prezydenta i elbląskich radnych do Kaliningradu. Chcielibyśmy także poznać Wasze rozwiązania i doświadczenia w zakresie funkcjonowania i zrządzania miastem – zaznaczył Aleksander Pjatikop, wicemer Kaliningradu.
     Tematy poruszone podczas spotkania w Urzędzie Miejskim dotyczyły odbudowy Starego Miasta, gospodarki komunalnej, zasad gospodarowania i sprzedaży mienia oraz Elbląskiego Parku Technologicznego.
     Podczas wizyty przedstawiciele Kaliningradu zwiedzili Stare Miasto, Centrum Sportowo-Biznesowe wraz z Experimentarium i lodowisko. Byli również na terenie Modrzewiny, gdzie trwa budowa Centrum Logistycznego Elbląskiego Parku Technologicznego.
     

Agnieszka Staszewska, UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • "Chcielibyśmy także poznać Wasze rozwiązania i doświadczenia w zakresie funkcjonowania i zrządzania miastem – zaznaczył Aleksander Pjatikop, wicemer Kaliningradu. " -Nie ma żadnego zarządzania. .. A doświadczenie jest, w trzymaniu się stołka. .. O!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Towarzysz(2010-02-02)
 • wicie, rozumicie - kunieczność dziejowa zacieśniania przyjaźni kaliningradzko-elbląskich ma swoja martrologię i bogate przejawy wszelakiej odmiany uczucia. miłość nie jedno ma imię. .. .. szkoda, że taka platoniczna i nie odwzajemniona
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  MiejscowyAborygen(2010-02-02)
 • Pani Staszewska przemówiła
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  pozornie widzacy(2010-02-02)
 • Szanowni Państwo należy się cieszyć, z tego spotkania. Z sąsiadami trzeba żyć w zgodzie. Jednak to nie Rosja blokuje żeglugę na Zalewie Wiślanym, lecz Polska. Mamy wspaniały port- Zatokę Elbląską z całą infrastrukturą basenami portowymi, linią kolejową, drogą 503 lecz prawo zabrania rozbudowy tego portu- a są inwestorzy i pieniądze. To są miejsca pracy. Granice tego portu przedstawia mapa kliknij tu rafzen.pl Rosyjscy kapitanowie znają dobrze ten port, ponieważ motorówką ich po nim obwoziłem. Z poważaniem mgr inż. Jerzy Kulas
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Jerzy Kulas(2010-02-02)
 • to Heniu przez lata komunizmu rosyjskiego się nie nauczył, partia dała niedokształconego człowieka ma stanowisko ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-02-02)
 • Czy ten pan tlumacz to rodzina z pania, która była członkiem PO i wiceprezydentem ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rusek(2010-02-02)
 • Tan tłumasz to nie r o d z i n a - TOTALNY PRZYPADEk. Nowak tez jest w radzie ja na kopertach na poczcie -w dziale jak adresować - to też rodzina ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-02-02)
 • Nasza ekipa ratuszowa cos cienko wyglada przy v-ce merze Kaliningradu, tam juz zrobili wymianę intelektualno pokoleniową, a u nas ciagle PRL. I zeby posilkowac się Zbyszkiem w rosyjskim to też wstyd, bo nie sadzę, że cokolwiek po angielsku i niemiecku, a czasu bylo niemalo, a od kazdego referenta to sie wymaga. To znaczy, że przekop juz nie aktualny, jak choragiewki, ale zblizenie z Rosjanami to dobry kierunek, a zwlaszcza gdy chodzi o handel i wspolne interesy. moze u nas stworzą miejsca pracy ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-02-02)
 • Ja z przyjemnością bym poszedl do rosyjskiej restauracji na naszej Starowce i posluchał na zywo ich artystow, moze rownież jakis sklep i to samo my w Kaliningradzie, ale, czy to realne?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-02-02)
 • pan tłumacz, sprawdzony fachowiec, przy urzędzie miejskim od lat w różnych konfiguracjach zainstalowany, a bo to i grosz niezły, a i odpowiedzialność niewielka. czasy sie zmieniają, ludzie pozostają. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-02-02)
 • Królewiec i Elbląg to miasta bratnie, które były i powinny zawsze być przy sobie. Nie powinny nawet przeszkadzać w tym inne narodowości. Pamiętać powinniśmy, że Polacy i Rosjanie to Słowianie czyli jedna wielka rodzina, która przed wiekami została podzielona przez polityków. Politycy natomiast i dzisiaj popełniają szereg błędów, które z pewnością odbiją się na nas za jakiś czas i oby nie drastycznie. Rosjanie są narodem bardzo ciepłym i przyjaznym tylko ci politycy psują całą atmosferę i to już tak od wielu lat. My Polacy powinniśmy okazać więcej wyrozumiałości i ciepła co musi zaowocować w sukcesy ma szczeblu Elbląg- Królewiec. Pozdrowienia dla tych, którzy zrozumieli treść.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Zofia S.(2010-02-02)
 • A faktycznie, restauracja rosyjska na starówce, to byłby dobry pomysł i nie tylko to.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-02-02)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne EVA MINGE
Okulary korekcyjne Oscar Ventura
Okulary korekcyjne XAVIER GARCIA
optyk Elbląg, okulista Elbląg, badanie wzroku