Poniedziałek 21-01-2019, imieniny Agnieszki, Jarosława. Dzień Babci
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Papież przyjął rezygnację

 
Elbląg, Papież przyjął rezygnację Józef Wysocki był biskupem pomocniczym Diecezji Elbląskiej od początku jej istnienia (fot.Krzysztof Lewandowski)
Rek

Józef Wysocki, biskup pomocniczy Diecezji Elbląskiej, przeszedł na emeryturę. Jego rezygnację z pełnionej funkcji przyjął papież Franciszek.

Biskup Józef Wysocki ma 75 lat. Urodził się 17 października 1940 w Jartyporach (obecnie diecezja drohiczyńska). Święcenia kapłańskie otrzymał w 1965 roku w Olsztynie. W 1986 roku uzyskał stopień doktora teologii praktycznej małżeństwa i rodziny, a trzy lata później po święceniach Jan Paweł II mianował go biskupem pomocniczym diecezji warmińskiej.
     25 marca 1992 został przeniesiony na urząd biskupa pomocniczego nowo ustanowionej Diecezji Elbląskiej. Ponadto pełnił funkcję dyrektora Diecezjalnego Domu Formacyjnego Rodzin w Stagniewie. Założył i pełnił funkcję redaktora naczelnego diecezjalnych czasopism katolickich „Martyria” w diecezji warmińskiej i „Wspólnota. Aby stanowili jedno” w Diecezji Elbląskiej.
     Biskup Józef Wysocki jest Kustoszem Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej i św. Jana Pawła II w Elblągu-Stagniewie, tutaj też jego osobistym wysiłkiem i długoletnim staraniem – po 10 latach budowy – powstał kościół, który jest votum dziękczynnym za ocalenie życia św. Jana Pawła II podczas zamachu na Placu św. Piotra w Rzymie. 17 października - w dniu swoich 75 urodzin – bp Józef Wysocki dokonał poświecenia tej świątyni.
na podst. informacji Episkopatu Polski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety do łazienki
Fototapety do lekarza/dentysty
Fototapety z mapami
Fototapeta lateksowa 260x150 cm - New York Taxi