UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Parkingu już nie ma, a teren znów na sprzedaż

 
Elbląg, Parkingu przy ul. Krótkiej już nie ma
Parkingu przy ul. Krótkiej już nie ma (fot. Anna Dembińska)

Przy ul. Krótkiej zlikwidowano parking strzeżony. Elbląski Oddział PTTK zrezygnował z jego prowadzenia i zwrócił działkę miastu. Jednocześnie jest ona częścią nieruchomości, którą właśnie wystawiono na sprzedaż.

- Przez około dziesięć lat nasz Oddział PTTK prowadził parking strzeżony przy ul. Krótkiej [działkę, na której się znajdował, miasto użyczało bezpłatnie – red.] – wyjaśnia Kamil Zimnicki, rzecznik elbląskiego Oddziału PTTK. - Ze względu na zwiększające się opłaty ekspolatacyjne, a także brak zysku przez ostatnie miesiące, Zarząd Oddziału PTTK Ziemi Elbląskiej 11 marca podjął uchwałę o likwidacji parkingu. Jeszcze w tym tygodniu teren zostanie przekazany z powrotem do Urzędu Miejskiego, który jest właścicielem tej działki.
       Jednocześnie jest ona częścią terenu, który na sprzedaż wystawiany jest co najmniej od 2014 r. Właśnie ogłoszono kolejny przetarg na nieruchomość przy ul. Krótkiej. Potencjalny nabywca za obszar o wielkości 3,3 tys. mkw. będzie musiał zapłacić 660 tys. zł (w lipcu ub.r. miasto chciało tyle samo). W myśl miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego teren ten jest przeznaczony pod zabudowę usługową z wielopoziomowym parkingiem.
       Co istotne znajduje się na nim forma przestrzenna autorstwa Mieczysława Wiśniewskiego. Ten, kto zakupi nieruchomość przy ul. Krótkiej będzie zobowiązany do tego, żeby przenieść ją w miejsce uzgodnione z miastem oraz z Galerią El.
       Chętni mogą wpłacać wadium (100 tys. zł) do 8 maja, rozstrzygnięcie nastąpi tydzień później.
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama