Środa 17-10-2018, imieniny Ignacego, Wiktora
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Parlamentarzyści o Kaliningradzie

Czwarte spotkanie specjalnej, parlamentarnej grupy roboczej do spraw Kaliningradu może odbyć się w II połowie roku w Elblągu - powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej senator Władysław Mańkut.

W skład komisji, powołanej w ubiegłym roku wchodzą przedstawiciele parlamentów Rosji, Litwy Polski i Unii Europejskiej.
     - Za tym kryje się jednak nie tylko problematyka Kaliningradzka, a to z tych względów, że główna i jedyna granica Unii Europejskiej dla Federacji Rosyjskiej to granica z obwodem kaliningradzkim. Całość więc spraw z tym związanych spadnie na obwód - powiedział senator Władysław Mańkut, członek parlamentarnej grupy roboczej.
     Tematami dyskusji są przede wszystkim sprawy transportu, wiz, tranzytu czy żeglugi w kontekście wejścia Polski do Unii Europejskiej.
     - Są to sprawy niezmiernie ważne w kontaktach z tak dużą przestrzenią gospodarczą, populacyjną i polityczną - dodał senator.
     Parlamentarna grupa robocza nie ma mocy decyzyjnej, jest ciałem doradczym.
     - Nie mówimy o decyzjach, mówimy o pewnych propozycjach rozwiązań dla administracji i wszystkich służb, które tymi sprawami zajmują się bezpośrednio, a więc są to propozycje dla Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Spraw Wewnętrznych i Administracji, Urzędów Celnych czy straży granicznej. Decyzje leżą już jednak po stronie rządu - stwierdził Władysław Mańkut.
     Spotkania parlamentarnej grupy roboczej odbywają się średnio raz na kwartał. Jeszcze w ubiegłym roku, pierwsze inauguracyjne spotkanie odbyło się w Brukseli, drugie - ostatnio – w Moskwie. Jeszcze w tym półroczu ma odbyć się na Litwie. Niewykluczone, że w drugiej połowie roku posiedzenie komisji odbędzie się także w Elblągu. Senator podkreślił, że miasto posiada wiele doświadczeń dotyczących współpracy z obwodem kaliningradzkim, a to nie jest bez znaczenia.

J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Dlaczego z uporem maniaka piszecie cały czas "o Kaliningradzie". Powinniscie uzywac polskiej nazwy tego miasta jaka jest KRÓLEWIEC. Przeciez z jakiegos powodu nie piszecie o Vilniusie, z Vilniusa, do Vilniusa tylko o Wilnie, z Wilna, do Wilna. Nie piszecie o Paris tylko o Paryżu, nie o Kobenhavn tylko o Kopenhadze, nie o Londonie tylko o Londynie, nie o Leipzigu tylko o Lipsku, nie o Madridzie tylko o Madrycie, nie o Bejingu tylko o Pekinie, nie o Romie tylko o Rzymie itd.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  grajdołek(2003-03-07)
 • NIc z kacapami nie zalatwilismy i nie zalatwimy bo oni kieruja sie swoja logika i swoim interesem. obiecanki-cacanki od kolejnych ekip (najwiecej od czerwonych) ze da sie latwo i szybko z nimi dogadac spelzaja na niczym, ostatnio nasza ekipa z msw nie zalatwila nic w sprawie wiz dla polakow, udalo sie z ukraina a o rosji i krolewcu zapomnijmy...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  kallin(2003-03-08)
 • Chłe, chłe, chłe Melechowicz............................ Toż to rzewne jaja. Wyznawcy tej samej religii zacieśniają już przyjaźń i drużbę od 45 roku. Praktycznie Rosjanie dali się tylko trochę na to nabrać, bo odbudowali swoją część Berlinki. Nasi wodzowie są jednak nie ugięci - dużo mówią nie mówiąc nic - dużo czynią bez jakiegokolwiek najmniejszego efektu. No, kto, jak kto, ale oni powinni się dogadać - chyba, że obje strony czynią ruchy pozorne lub zwrotno posuwiste. A tak nawiasem mówiąc - jest parę odcinków Berlinki, gdzie nie jest znany stan prawny gruntów. Ma to miejsce w obrębie Lasów Państwowych. Wiem bo opracowywałem swego czasu dla Pana Wojewody studium władania całej autostrady. Tak zresztą jak w przypadku torowiska kolejowego przy dworcu Elbląg-Zdrój - tory szlaku kolejowego biegną przez teren Browaru. Browar państwu odprowadza oczywiście podatek od nieruchomości i inne opłaty, a PKP spokojnie sobie jeździ. Takich przekładów są tysiące. Jak z takim bajzlem wejść do Europy - toż to wstyd.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  AborygenMiejscowy(2003-03-08)
 • zacytuje kilka zdan ze STRATEGII ROZWOJU WOJEWODZTWA: "Wzmocnieniu ulegnie metropolitarna rola Olsztyna oraz jego znaczenie w stosunku do stolic innych województw. Olsztyn w ścisłej współpracy z Elblągiem i Ełkiem stanie się ośrodkiem integrującym województwo w procesie budowy tożsamości regionalnej. Miasto Elbląg spełniać będzie rolę centrum subregionu elbląskiego wyposażonego w infrastrukturę miejską o wysokich standardach, specjalizującego się w rozwoju nowoczesnych technologii oraz współpracującego z gospodarką morską obszaru Bałtyckiego i Obwodem Kaliningradzkim." Prosze zwrocic uwage ze rola Elblaga zostala przekreslona okolo 6 lat temu gdy tworzono zarysy tego programu... na rzecz METROPOLITARNYCH funkcji pewnego miejsca ktore w roku 1950 bylo ludnosciowo wieksza wioska...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  pROSiAczek (sercem elblazanin)(2003-03-10)
 • Grajdole - Krolewiec to bylo miasto niemieckie, przed wojną Obecnie miasto należy doRosji i nazywa sie Kaliningrad, od imienia Kalinina, a nie Kenigsberg.Moze sie to podobac albo nie. I denerwowac moze tylko i denerwuje okropnie , gdy nie wiedzą o tym albo ignorują ten fakt dziennikarze, gdy np. podając wiadomości z dzisiejszego Kaliningradu piszą, że zdarzło się w Krolewcu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Zdegustowana(2003-03-10)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

ichtovit
Królik minaturka
Artemia
karma kanarek