Sobota 15-12-2018, imieniny Waleriana, Celiny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Parowóz znów nad Zalewem

W niedzielę 13 lipca można będzie odbyć podróż pociągiem retro „Barkas” m.in. wzdłuż Zalewu Wiślanego. Na tę niecodzienną wycieczkę zapraszają Fundacja Era Parowozów i Pomorskie Towarzystwo Miłośników Kolei Żelaznych.

Być może ten pomysł pobudzi do działania władze naszego regionu, które zrozumieją wreszcie, jak wielką atrakcją turystyczną może być kolej nadzalewowa.
     Pociąg retro odbędzie podróż na trasie: Gdynia - Gdańsk - Malbork - Elbląg - Młynary - Braniewo - Frombork - Tolkmicko - Elbląg - Malbork - Gdańsk - Gdynia.
     Skład pociągu to parowóz Ol49, cztery wagony retro i wagon bagażowy do przewozu rowerów.
     Ceny biletów: 85 zł normalny, 55 zł ulgowy - dla młodzieży uczącej się (zniżka na podstawie ważnej legitymacji szkolnej, studenckiej), 25 zł - dzieci powyżej 4 lat do rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej, przejazd bezpłatny - dzieci do 4 lat. Sprzedaż biletów przez Internet i przez obsługę pociągu. Przy zakupie przez Internet bilet jest tańszy o 10 zł. Szczegóły: http://www.eraparowozow.pl/ .
     Liczba pasażerów zabytkowego pociągu jest ograniczona do 220 osób. Na dziś zarezerwowano 67 miejsc.
     
     Rozkład jazdy pociągu Barkas i atrakcje na trasie:
     Gdynia Główna: Odjazd 6.17
     Gdańsk Główny: Przyjazd 6.54 - Postój 10 min. - Odjazd 7.04
     Malbork: Przyjazd 8.27 - Postój 68 min. - Odjazd 9.35
     Elbląg: Przyjazd 10.15 - Postój 5 min. - Odjazd 10.20
     Kurowo Braniewskie: Przyjazd 11.35 - Postój 50 min. - Odjazd 12.20. Atrakcja: Z Kurowa Braniewskiego wjazd na bocznicę dawnego Wojskowego Rejonu Przeładunkowego.
     Chruściel: Przyjazd 12.34 - Postój 10 min. - Odjazd 12.44
     Braniewo: Przyjazd 13.00 - Postój 30 min. - Odjazd 13.30: Zmiana kierunku jazdy
     Frombork: Przyjazd 13.35 - Postój 90 min. - Odjazd 15.05. Atrakcja: Możliwość obserwowania regat jachtów kabinowych z molo
     Tolkmicko: Przyjazd 15.55 - Postój 60 min. - Odjazd 16.55. Atrakcja: Postój pociągu na zakończenie regat na Zalewie Wiślanym
     Malbork: Przyjazd 19.17 - Postój 48 min. - Odjazd 19.40. Atrakcja: Obrządzanie parowozu - uzupełnienie wody, obrót parowozu
     Gdańsk Gł.: Przyjazd 21.05 - Postój 4 min. - Odjazd
     Gdynia Gł.: Przyjazd 21.42.
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Wowka Aż łza w oku mi się pojawiła na tą wiadomość. Pamiętam z dzieciństwa wycieczki sobotnie lub niedzielne na plaże do Suchacza, Fromborka, a zwłaszcza do Tolkmicka gdzie była wypożyczalnia kajaków, pontonów. WIELKIE BRAWA !! i wara nieudaczni urzędnicy z łapami od tego przedsięwzięcia żebyście nic znowu nie spieprzyli.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Wowka(2008-06-24)
 • Czy w powrotnej drodze parowóz nie zatrzymuje się w Elblągu?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Teodozja(2008-06-25)
 • Ten artykuł i żadne inne doznania nie są w stanie uzmysłowić naszym pancernym rycerzom samorządowym i państwowym niczego - wszak ich egzystencja oparta na doskonałych klejach stołkowych zmierza zupełnie w innych kierunkach i pryncypiach. A takie przedsięwzięcia przerastają ich wyobraźnię urnologiczną.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  AborygenMiejscowy(2008-06-25)
 • Do Teodozji. Czy ty umiesz czytać ? Pociąg przejeżdża 2 razy przez Elbląg. Przeczytaj dokładnie tekst.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ksamol(2008-06-25)
 • WojŁawrynowicz PO PIERWSZE TURYSTYKA SAMORZąDOWCU !!!. .. A poza tym, uważam ze Truso należy zbudować!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  WojŁawrynowicz(2008-06-25)
 • Pociągi z Elbląga Zdroju do Braniewa odjeżdżały w takich godzinach żeby nikt nimi nie jeździł np. 8.40 w zimie a potem stwierdzono, że się nie opłaca, oprócz atrakcji turystycznej pięknej trasy kolejowej ludzie mogliby dojeżdżać do pracy, szkoły ale umysły samorządowe niestety są zbyt dociążone biurokratyczną pracą
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2008-06-25)
 • Bardzo się dziwię, że samorządy nadzalewowe NIC NIE ROBIĄ w kierunku ożywienia regionu. Dlaczego w innych rejonach Polski na mniej rentownych trasach pojawiły się szynobusy - a u nas nie. Oczywiście rozkłady jazdy należy dopasować do potrzeb mieszkańców. Jaki produkt turystyczny na dzień dzisiejszy może zaoferować nam Wysoczyzna Elbląska?. Nalezy poczynić wszelkie starania, aby ożywić nasz rejon - Kanał Elbląski, Trasa Kolei Nadzalewowej, Wysoczyzna Elbląska, i to wszystko w powiązaniu i dobrym skomunikowaniu z Mierzeją Wiślaną powinno przyciagać turystów. Rzecz jasna, że bez zaplecza turystycznego się nie obejdzie. Wystarczy dać możliwości inwestorom - i nie przeszkadzać. Przyszłośc regionu zalezy od turystyki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2008-06-25)
 • Przyszłość Elbląga leży w turystyce. Cóż z tego, że wybudowano port - martwy do dnia dzisiejszego, Modrzewina - szumnie otwarta, zamknięta droga do nikąd. Inwestorów jak nie było tak nie ma. Drgę wystarczyło połączyć z ul. Fromborską i Mazurską - co umożliwiło by skierowanie ruchu przez nową trasę, a tak czekaj tatko latka. Nowe drogi w Elblagu budujesię wąskie - na miarę miasta powiatowego. Dlaczego nie buduje się szerokich 4 - pasmowych arterii. Jaka władza taki region. ELBLĄG UMIERA.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2008-06-25)
 • SUPER coś drgnęło w temacie kolei nadzalewowej. BRAWO dla pomysłodawców WIĘCEJ takich imprez w sezonie turystycznym. ROZREKLAMUJCIE imprezę w całum regionie, również w Krynicy Morskiej i okolicznych miejscowościach mierzei. Trzymam kciuki i życzę powodzenia. Ja na pewno będę jednym z uczestników imprezy. Do zobaczenia. SUPER SPRAWA!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2008-06-25)
 • Mam nadzieję, że to krok w kierunku przywrocenia regularnych kursów nadzalewówką tak zaniebaną przez nasze władze. Szkoda tylko, że nikt z UM nie czyta informacji czy to na portelu czy innych stronach elbląskich, a przede wszystkim głosu Elblążan w ważnych kwestiach. Nic dziwnego, ze to miasto schodi na psy skoro wladze mają totalnie zamknięte umysly na potrzeby mieszkańców staraja się im wybudować świat według własnego widzi mi się. Zupełnie jak za "starych dobrych czasów". Czerwoni precz od Elbląga!!! Już od 1945 niszczycie to miasto!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Anubis(2008-06-25)
 • Pomysł super ale. .. .. ceny jak na wyspach tylko zarobki nie te. .. .ja i zona plus dwójka dzieci i 1/4 wypłaty nie ma. .. .wiec będą tłumy jak na statkach żeglugi Ostródzkiej. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2008-06-25)
 • Bo ten pociąg jest pewnie z WARSEM i dlatego tak drogo
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  URUK(2008-06-25)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Kalendarz Książkowy z Grawerem