Niedziela 24-06-2018, imieniny Jana, Danuty
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pedagogika nr 2

W tegorocznym rankingu „Polityki” pedagogika prowadzona w Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej zajęła bardzo wysokie, drugie miejsce. Oceniano 20 szkół niepublicznych oferujących kształcenie na kierunku pedagogika.

Pedagogika na EUH-E uzyskała średnią ocen 67 punktów: pozycja akademicką wyceniono na 90 pkt., za potencjał kadrowy uczelnia otrzymała 70 pkt., za orientację na studenta - 69 ptk., kontakty z otoczeniem - 53 pkt., selekcyjność - 72 pkt., infrastrukturę - 21 pkt.
     - Wynik rankingu to dla całej naszej społeczności akademickiej powód do satysfakcji i potwierdzenie wysokiej jakości kształcenia na Wydziale Pedagogiki - mówi dr Magdalena Dubiella-Polakowska, rektor EUH-E. - Wydział ten posiada najwyższy w naszej uczelni potencjał kadrowy, dlatego też nasz wysiłek koncentrujemy na uruchomieniu trzeciego stopnia kształcenia, jakim są studia doktoranckie. Oznacza to ubieganie się uczelni o uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora, co oznacza dalsze doskonalenie jakości kształcenia.
     - Władze wydziału kładą nacisk na jakość kształcenia naszych studentów - zapewnia prof. Mieczysław Plopa, dziekan Wydziału Pedagogiki EUH-E. - Prowadzimy ewaluację kadr, mamy podmiotowy stosunek do studenta, staramy się wzbudzić w nim potrzebę samorozwoju i humanistycznej wizji rzeczywistości, która wymaga etycznego, mądrego i refleksyjnego oglądu. Kładziemy też duży nacisk na aktywność naukową i to na najwyższym poziomie, stąd publikacje, także w języku angielskim, międzynarodowe konferencje naukowe, poszerzanie kontaktów z uczelniami zagranicznymi.
     Jako jedyna elbląska uczelnia EUH-E posiada uprawnienia magisterskie dla Wydziały Pedagogiki. Jest tam pięć specjalności: resocjalizacja, praca socjalna, edukacja zdrowotna, pedagogika opiekuńcza oraz edukacja informatyczna i medialna.
     Na Wydziale Pedagogiki EUH-E studiują obecnie 1663 osoby, z tego 260 to studenci dzienni. Na studiach magisterskich studiuje 817 osób. Jest to największy wydział EUH-E; pracuje tam 10 profesorów, ośmiu doktorów habilitowanych i profesorów uczelnianych oraz 56 doktorów i magistrów.
     

PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • a moim zdaniem ta uczelnia jest naprawe bardzo dobra..... sama ją kończyłam i jestem bardzo zadowolona z wyboru.... wspominam ją z łezką w oku...wcale nie jest prawdą że skoro prywatna uczelnia to sie oceny ma bo sie płaci!!!! naprawdę trzeba sobie na nie zasłużyć, zapracować i pokazać że się coś wie i rozumie!!!! nie zgadzam sie również z tym że wykłady są na nizkim poziomie!!!!! wszystko jest zorganizowane i dopięte..... obecnie studiuję na UG i nie jestem zadowolona z tego wyboru, ale cóż..... lecz nie będę ukrywać że na UG dostało się nie wiele osób z EuH-E, tylko ci z najlepszymi średnimi..... więc trzeba pracować a nie narzekać że jest tak źle i beznadziejnie, że po prywatnej uczelni to człowiek nic nie osiągnie!!!!! wszystko zależy od podejścia i nastawienia... pozdrawiam EUH-E bardzo gorąco.... :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  anuszysko(2006-06-02)
 • Skonczylem prestizowa PG i jesli chodzi o wyposazenie to elblaskie uczelnie bija Gdansk na glowe! Przynaja to sami profesorowie. Gdansk to po prostu moloch a EUEH jest perelka o ktora wszyscy dbaja.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-06-02)
 • Jeśli się ktoś chce czegoś nauczyć to się nauczy, a niestety jeśli nie chce to potem rozsiewa plotki, że niby uczelnia nic go nie nauczyła. A taka osoba raczej myli pojęcia, uczyć to mogła szkoła podstawowa, na studiach się STUDIUJE czyli samodzielnie dochodzi do wiedzy... niestety na EUH-E rzadko studenci studiują, ostatnio słyszałam, że jeden Pan zaliczał przedmiot za dostarczenie jakiegoś referatu, chyba nawet nie czytająć ich... więc chyba cos tu nie gra? Osobiście studiuje na PWSZ i tak jak poprzedniczkę cieszy mnie ten wybór. Oczywiście żadna z tych dwóch szkoł nie może równać się z Uniwersytetami itp, nie mniej jednak jeśli ktoś chce to i tu zdobęcie wykształcenie i potrzebną mu wiedzę do dalszego życia. Chcieć to móc, pozdrawia m wszystkich gorąco :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  mieszkanka(2006-06-02)
 • Skończyłem pedagogikę (studia licencjackie) w EUH-E. Na magisterskie studia uzupełniające wybrałem jednak UG. Porównując teraz poziom kształcenia, stwierdzam, że nie widać znaczących róznic w tych uczelniach. Najważniejsze moim zdaniem jest nastawienie studenta do zdobywania wiedzy i jeśli studiuje on tylko po to, żeby uzyskać dyplom, to każda uczelni będzie dla niego zła, bo na pewno nie wykształci w nim odpowiednich kompetencji zawodowych. Tu właśnie różnicę juz da sie zauważyć. W EUH-E studiuje wielu ludzi, którym zależy tylko na "papierku" i stosuja oni taktyke przebrnięcia przez studia, która ze studiowaniem ma mało wspólnego. Jeżeli chodzi o wykładowców, to w większości przypadków są to ludzie wymagający i posiadający duzą wiedzę i umiejętność jej przekazania. Zdarzały się jednak "patologiczne" przypadki wykładowców stosujący taktykę przebrnięcia przez swoje zawodowe obowiązki. Pomijajac ten fakt, gratuluję władzom uczelni coraz wyższego poziomu kształcenia i życzę dalszych sukcesów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-06-02)
 • uczelnia bardzo dobra, jesli maja plany utworzenia trzeciego stopnia kształcenia - czyli studia doktoranckia, to nalezy przyznac ze jest niezle. Specjazlizacje ktore oferuja tez sa dosyc ciekawe....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Humanum(2006-06-02)
 • EHUEHUEHUE to perełka która powstała na bazie przekrętu - podziękujcie sponsorom: elbląskim firmom budowlanym za to, ze dzięki konszachtom pana D. nie dostali zapłaty za swoją robotę. Tak się robi biznes w Polsce.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Zygfryd(2006-06-02)
 • Zygfryd to już zbyt stara śpiewka aby psuc opinie Uczelni - firmy budowalne juz dawno dostały swoją kasę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Penders(2006-06-05)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

DRZWI PORTA INSPIRE-PROMOCJA!!
AMK Zabudowa baru
AMK Meble łazienkowe 2
AMK meble biurowe